اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودروهای بازارمقایسه کادنزا و جنسیس

مقایسه کادنزا و جنسیس

یکی از مقایسه هایی که بسیار از ما درخواست کرده اند مقایسه دو خودرو لوکس و محبوب کره ای یعنی کیا کادنزا و هیوندای جنسیس میباشد . این دو سدان شکیل هر دو در ایران بسیار پر طرفدار هستند و فروش بالایی را تجربه کرده اند . از اینرو به علت وجود نمونه های فراوان در کشور تا کنون نکات منفی و مثبت بسیاری درباره آنان مشخص شده است و تصمیم گیری درباره خودرو بهتر و با کیفیت تر که سواری اش لذت بیشتری دارد چندان سخت نیست و تنها باید واقع بینیانه به هر خودرو و مسائلش نگاه کرد .

KIA CADENZA

کیا کادنزا 2013

کیفیت سواری
9
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
9
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
8
امتیاز کل
50

HYUNDAI GENESIS

هیوندای جنسیس

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
9
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
7
امتیاز کل
47
انتخاب ماشین 3

KIA CADENZA

کیا کادنزا 2013

Top car

KIA CADENZA

کیا کادنزا 2013

مقایسه کادنزا و جنسیس

 

کیا کادنزا

یکی از بهترین ساخته های کیا در تمام طول خودرو سازی اش را میتوان کادنزا دانست که از بسیاری جهات خودروی خوب و با کیفیتی میباشد . طراحی کیا کادنزا به نحوی انجام شده است که از تمام جهات حس لوکس بودن را القاء میکند و در عین حال هم جذاب و جوان پسند میباشد . استفاده صحیح از قطعات کرومی ، طراحی منطقی چراغ ها و بی نقص بودن مکان خطوط و برجستگی ها در کامل بودن طراحی کادنزا و ماندگاریش در بلند مدت کمک بسزایی کرده است . به طور کلی در طراحی بدنه کادنزا المان های خوبی رعایت شده است و مهندسین کیا سعی کرده اند حرفه ای ترین اصول خود را بر روی این مدل پیاده کنند . در کابین کیا کادنزا طراحی لوکس ، منطقی و کامل به نظر میرسد . اما تعداد زیاذی دکمه بر روی فرمان و کنسول جلو استفاده شده است که در نگاه اول شلوغ و گیج کننده به نظر میرسد اما کاربردی هستند و به لطف ارگونومیک بودن کابین کادنزا ، استفاده از آنها راحت میباشد . کیفیت داشبورد کیا کادنزا کمی دور از انتظار و در سطحی متوسط میباشد . اما در کیفیت ساخت و مونتاژ آن هیچ بحثی نیست و بسیار خوب میباشد . داخل کابین کیا کادنزا همه چیز سعی در نشان دادن لوکس بودن است و وجود تعداد زیادی امکانات رفاهی و ایمنی به لوکس بودن کمک زیادی کرده است و جذاب به نظر میرسد .

کیا کادنزا در سینه خود یک پیشرانه 6 سیلندر به حجم 3500 سی سی جای داده است . کادنزا با تکیه بر این پیشرانه 286 اسب بخار قدرت و 338 نیوتن متر گشتاور تولید میکند که در شتابگیری بسیار خوب عمل میکند و در عین حال هم با مصرف سوخت 10 لیتر در سیکل ترکیبی 100 کیلومتر بسیار کم اشتها میباشد . کیا کادنزا در مقایسه با هیوندای جنسیس در طول این سالها بسیار کم استهلاک تر عمل کرده است ، مصرف سوختش بسیار مناسب تر بوده و کاملا هم در شتابگیری بهتر عمل کرده است . کادنزا برای انتقال قدرت از یک گیربکس 6 سرعته تیپ ترونیک سود میبرد که بسیار خوب کوپل شده است و هماهنگی  خوبی با پیشرانه دارد . کیا کادنزا به علت همین گیربکس خوب و پیشرانه قدرتمند در  هر لحظه آماده شلیک به جلو میباشد .

سواری کیا کادنزا خصوصا در سرعت های بالا کاملا نرم و بدون صداست و در سرعت های پایین کمی خشک است که اصلا آزار دهنده نیست و چاشنی لذت بخش سواری با کادنزا میباشد . کیا کادنزا کاملا مطمئن و پایدار است ، هندلینگ خوبی دارد ، فرمان پذیری و دقت فرمان در عبور از دایره پیچ خوب است و ترمز هایش کاملا قدرتمند است در هر سرعتی در کوتاه ترین مسافت خودرو را به حالت سکون در میاورد . علاوه بر این جلوبندی کادنزا کاملا بهتر و مقاوم تر از هیوندای جنسیس میباشد و در مورد سیستم تعلیق هم به همین منوال است یعنی از جنسیس کاملا با کیفیت تر میباشد و بهتر عمل میکند .

کیا کادنزا خودرویی با کیفیت ساخت بالاست که زیبا و لوکس میباشد ، کاملا پر شتاب و قدرتمند حرکت میکند ، موتور و گیربکسش بی نقص است و تعداد  زیادی آپشن به همراه دارد . کادنزا در برابر جنسیس کیفیت ساختش بالاتر است ، هندلینگ بهتری دارد ، ترمز هایش بسیار مطمئن تر هستند ،مشکلات عدیده هیوندای جنسیس در سیستم تعلیق و جلوبندی را ندارد ، استهلاکش پایین تر است و حس بهتری از رانندگی را به شما تقدیم میکند .

HYUNDAI GENESIS

هیوندای جنسیس

مقایسه کادنزا و جنسیس

 

هیوندای جنسیس

جنسیس را میتوان اولین تلاش هیوندای برای ورود به این کلاس دانست که چندان موفق عمل نکرده است . طراحی ظاهری جنسیس سعی در شکیل بودن دارد و در عین سادگی هم همین طور به نظر میرسد اما این طراحی چندان زیبا نیست و بسیاری ریزه کاری و نکات تخصصی در در طراحی جنسیس لحاظ نشده است . به طور کلی هیوندای جنسیس بدنه اش طراحی چندان پخته ای ندارد و بیش از هر چیز طراحانش سعی کرده اند که فقط جلوه لوکس بودن را القاء کند  . در داخل کابین جنسیس هم وضعیت بدین گونه است یعنی طراحی لوکس و جدید به چشم میاید اما زیبایی و چشم گیری خاصی را نمیتوانید در آن مشاهده کنید . متریال مورد استفاده در کابین جنسیس بسیار معمولی است و به مرور زمان کیفیت خود را به راحتی از دست میدهد . اما نکات مثبت کابین هیوندای جنسیس  فضای داخلی جادار و امکانات رفاهی فراوان است که خود نکات مهمی است . البته به شرطی که بتوانید از کیفیت پایین ساخت و مونتاژ پایین هیوندای جنسیس هم بگذرید .

هیوندای جنسیس توسط یک پیشرانه 6 سیلندر به حجن 3778 سی سی به حرکت در میاید . این پیشرانه قابلیت تولید 290 اسب بخار قدرت و 358 نیوتن متر گشتاور را دارا میباشد . مصرف سوخت جنسیس مخصوصا در داخل شهر بالاست اما شتابگیری اش رضایت بخش است و با توجه به وزن خودرو به راننده اعتماد به نقس هنگام شتابگیری میدهد . البته از استهلاک بالای جنسیس هم به این راحتی ها نمیتوان چشم پوشی کرد . هیوندای جنسیس در ایران با توجه به مدل خودرو دارای 2 نوع گیربکس 6 سرعته اتوماتیک و 8 سرعته ساخت ZF میباشد که هر دو عملکردشان خوب است اما در زیر فشار گیربکس 6 سرعته زود داغ میکند و عملکرد خوب خود را از دست میدهد اما گیربکس 8 سرعته تعویض دنده هاش عالی ، هوشمند و لذت بخش میباشد و در رانندگی پر فشار راننده را کاملا راضی نگه میدارد .

در بخش سواری هیوندای جنسیس هندلینگ نسبتا خوبی دارد اما عملکرد سیستم تعلیقش کاملا ضعیف است و ضمن اینکه بسیار هم سریع به تعمیرگاه نیاز پیدا میکند . هیوندای جنسیس فرمان پذیری خوبی دارد و فرمان دقت کافی دارد اما ترمز هایش نسبتا ضعیف هستند و جلوبندی هم ضعف هایی از خود نشان میدهد .

در کل هیوندای جنسیس را میتوان یک خودروی لوکس بی کیفیت دانست که در برابر کیا کادنزا ضعف های زیادی از خود نشان داده است و در بلند مدت هم هیچ حرفی برای گفتن ندارد . از همین رو انتخاب صحیح ، با کیفیت و لذت بخش بدون شک کیا کادنزا است .

نویسنده : ماشین 3

نظرات کاربران

 • نویسنده : پدرام
  تاریخ : 1395/07/23

  سپاس از سایت خوبتون

 • نویسنده : روزبه
  تاریخ : 1395/09/03

  کیا کادنزای 2014 نیو فیس تفاوت زیادی با مدل 2013 داره؟!!!

  • نویسنده : علیرضا دیبا
   تاریخ : 1395/09/21

   باسلام،من مدل ۲۰۱۷ کیا کادنزا رو تو منطقه آزاد انزلی دیدم خیلی تغییر کرده بود

 • نویسنده : یاشار
  تاریخ : 1395/09/21

  ممنون از راهنمایی ک درخصوص جزئیات فنی و سلیقه ای داده میشه و از کلی گویی خبری نیست.خواهشا درمورد سبک هرخودرو از لحاظ نوع سواری و مقایسه اون با سبک دیگری از همون خودرو هم اطلاعاتی داده بشه جدا از سلیقه هر فرد برای انتخاب نوع یاهمون سبک سواری مورد نظرش ک ممکن کراس اور هاچ بک ویا......ممنون میشم اگه پاسخ شما رو بدونم

 • نویسنده : کیوان
  تاریخ : 1395/09/22

  کادنزا به آزرا برای مقایسه نزدیکتری تا جنسیس مدل ۲۰۱۳ جنسیس تقریبا ۶۰تا۷۰ میلیون گرونتر از کادنزا است درایران وامریکا فروش جنسیس بیشتره درحال حاضر جنسیس برنده کارشناسی ماشین۳!؟

 • نویسنده : محمد
  تاریخ : 1395/09/24

  شما یکی از اصلی ترین تفاوتهای کادنزا و جنسیس رو حتی بهش اشاره هم نکردید
  جنسیس دفرنسیال عقبه اما کادنزا دف جلو است
  سواری جنسیس بخاطر نیرو محرکه ای که از چرخ عقب داره خیلی لذت بخش تر از کادنزا است

 • نویسنده : علی
  تاریخ : 1395/11/06

  اقا این نظره شخسی شماست که احتمالن یه کادنزا هم دارید شما قبل از نوشتن این نظرات کاملا اشتباه لطفا قبلا یه مقدار مطالعه در مورد خودروها داشته باشید بد نیستن بهد از اینها جهت اطلاع شما عرض کنم که هیچ وقت جنسیس رو با کادنزا مقایصه نمیکنند وبه هیچ عنوان کادنزا در حدو اندازه جنسیس سدان نیست

 • نویسنده : سعید
  تاریخ : 1395/12/10

  دراین مقایسه به نظر من جنسیس برندس اما اگه با گرنجور مقایسه میشد حتما کادنزا برنده بوود

 • نویسنده : شاهين
  تاریخ : 1396/01/24

  شما خيلي كادنزا دوست داري قبول، ولي اصلأ گفته هاتون رو قبول ندارم. من هم جنسيس ٢٠١٠ داشتم و هم ٢٠١٢ و هم كادنزاي٢٠١٢ كه بعد از سوارشدن به كادنزا كاملأ پشيمون شدم كه چرا جنسيس رو فروختم. سواري جنسيس، شتاب، پايداري، فضاي داخلي، راحتي سرنشين.... جنسيس خيلي سرتره!!!

 • نویسنده : رادمان
  تاریخ : 1396/04/31

  جنسیس خیلی نرم تر از کادنزاس

 • نویسنده : علیرضا
  تاریخ : 1396/06/01

  جنسیس صد در صد از کادنزا سرتره از شکیل بودن خودرو که هم چهره وحشی تری داره هم عرض و ارتفاعش که خیلی به چشم میخوره. در مورد مصرف سوخت داخل شهر جنسیس 13.6که کادنزا 12 می باشد. .در مورد شتاب هم که کادنزا حرفی واسه گفتن نداره.

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

بالای صفحه تلگرام ماشین 3