اینجا هستید: صفحه اصلی کدوم ماشین رو بخرممقایسه برلیانس H330 با ام وی ام 550
8963 بازدید

مقایسه برلیانس H330 با ام وی ام 550

 

در میان انبوه ماشین های چینی تولید شده در کشور دو ماشین سدان برلیانس H330 و ام وی ام 550 دو گزینه نسبتا با کیفیت تر و از طرف مردم شناخته شده تر در بازار فروش ماشین هستند که تعداد زیادی از این ماشین ها را در سطح شهر و خیابان مشاهده میکنیم و  تبلیغات فراوانی هم برای این دو ماشین صورت گرفته است . تا به امروز ماشین برلیانس H330 با هر ماشین دیگری که مقایسه شده بود ماشین برتر بود و هم اکنون با ماشین 3 همراه باشید تا بیابیم که آیا ام وی ام 550 از پس رقابت با برلیانس H330 بر میاید یا هم چنان این برلیانس است که در کلاس خود بی رقیب میتازد و ماشین برتر است .

BRILLIANCE H330

برلیانس H330

کیفیت سواری
7
خدمات پس از فروش
8
طراحی
7
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
8
امتیاز کل
44

MVM 550

ام وی ام 550

کیفیت سواری
6
خدمات پس از فروش
8
طراحی
7
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
7
امتیاز کل
42
انتخاب ماشین 3

BRILLIANCE H330

برلیانس H330

Top car

BRILLIANCE H330

برلیانس H330

مقایسه برلیانس H330 با ام وی ام 550

 

 

برلیانس H330

برلیانس H330 یک ماشین خوش تیپ و زیبای چینی است که کیفیت خوبی دارد و جزء با کیفیت ترین ماشین های چینی موجود در کشور میباشد . در طراحی بدنه برلیانس H330 به راحتی یک کپی کاری واضح ولی ظریف و دقیق را از ماشین های BMW مخصوصا ماشین سری 1 را میتوان مشاهده کرد که با دقت به کار رفته در طراحی و رعایت ریز ترین نکات طراحی صحیح ، برلیانس H330 در حال حاضر از خوش چهره ترین و دل نشین ترین ماشین های کلاس خودش در کشور میباشد . وجود گلگیر های ورم کرده در هر 4 گوشه ماشین  ، وجود خطوط و برجستگی های ریز و جذاب و طراحی منحصر بفرد و هوشمندانه چراغ ها در مجموع برلیانس H330 را به ماشین زیبا رویی با طراحی هماهنگ ، خاص ، دلنشین و پویا تبدیل کرده است . درون کابین برلیانس H330 ویژگی  اصلی طراحی بر اساس سادگی و راحتی است ولی با اینکه اتاق ماشین طراحی ساده ای دارد به طرز فوق العاده ایی لوکس هم میباشد که در ترکیب با رنگ بندی مشکی و کرم پرستیژ خاصی به کابین ماشین بخشیده است و نشان میدهد که تا چه حد برای کابین برلیانس H330 زحمت کشیده شده است . برلیانس H330 در رنچ قیمت خودش  جزء ماشین هایی میباشد که از کیفیت ساخت و مونتاژ بالایی بهره میبرد و کیفیت متریال به کار رفته درون کابین ماشین هم نسبتا خوب ارزیابی میشود و راضی کننده است . یکی دیگر از نقاط مثبت برلیانس H330 را صندلی های ماشین میتوان دانست که نرم و راحت هستند ، عریض هستند و صندلی راننده هم در 8 جهت به صورت برقی تنظیم میشود که در مجموع ارگونومی بسیار خوبی برای سرنشینان ماشین و علی الخصوص راننده به وجود میاورد که قرار گیری راننده و تسلطش بر ماشین کمی با چاشنی اسپرت همراه است که لذت راندن با این ماشین را دو چندان مینماید . ابعاد داخلی کابین برلیانس H330 علی رغم اینکه ابعاد  بدنه ماشین در حد متوسط است بسیار جادار میباشد و از همه مهم تر صندوق عقب بسیار جادار برلیانس H330 میباشد که طراحی بسیار خوبی دارد و کاملا صندوق عقب ماشین جوابگوی سفر های درون شهری و برون شهری است . از نظر امکانات رفاهی و ایمنی هم برلیانس H330 ماشین کاملی به نظر میرسد و  به طور کلی برلیانس H330 در بخش طراحی و کابین و ... ماشین قابل قبولی است و امتیاز خوبی را دریافت مینماید .

در بخش ویژگی های فنی برلیانس H330 از یک پیشرانه 4 سیبندر خطی به حجم 1498 سی سی بهره میبرد که به خوبی از عهده ماشین برمیاید و شتاب و چالاکی راضی کننده ای در اختیار راننده قرار میدهد  . در دور موتور 5800 دور در دقیقه 103 اسب بخار قدرت پیشرانه ماشین تولید میکند  و در دور موتور 3800 دور در دقیقه هم گشتاور 138 نیوتن متر از پیشرانه برلیانس H330  حاصل میگردد و در اختیار راننده ماشین قرار میگیرد  .  برلیانس H330 بر مبنای اقتصادی بودن و استفاده شهری طراحی شده است اما شتابگیری خوب و قابل اعتمادی دارد و از همه مهم تر مصرف سوخت 6.7 لیتری ماشین در سیکل ترکیبی با وجود گیربکس اتوماتیک میباشد که بسیار عالی به نظر میرسد  و کاملا ماشین اقتصادی میباشد . برلیانس H330 ماشین کم استهلاکی است  و با وجود چینی بودن در طی مدتی که این ماشین تا به امروز بر روی خط تولید قرار داشه است صاحبانش اصلا در مورد مشکلات و ایراد ها اصلا بحث و شکایتی نکرده اند و کسی هم اصلا به خرابی در بخش فنی این خودرو تا به حال اشاره نکرده است  که کیفیت بالا و پایین بودن میزان استهلاک برلیانس H330 را نشان میدهد . پیشرانه برلیانس H330 با یک گیربکس 4 سرعته تیپ ترونیک کوپل شده است که هماهنگی خوبی با موتور دارد ، تعویض دنده هایش خوب است و کارکردش هم روان میباشد ولی یک حالت خنگی در اکثریت گیربکس های ماشین چینی وجود دارد که کم وبیش در برلیانس H330  هم مشاهده میگردد . به طور کلی برلیانس H330  در بخش فنی نمره بالایی را کسب میکند که نشان از کیفیت بالای این ماشین است و به خوبی میتوان زحمات کشیده شده مهندسان برلیانس برای ماشین H330 را مشاهده کرد .

برلیانس H330 ماشین خوش دست و با هندلینگ سطح بالایی ارزیابی میشود و سواری رضایت بخشی را ارائه میدهد . البته سیستم تعلیق برلیانس H330 کمی خشک احساس میشود که البته از کوبش های آزار دهنده یاتکان های شدید خبری نیست و در تمام مسیر های قابل پیمایش برلیانس H330 ماشین نرم و آرامی احساس میگردد . برلیانس H330 از سیستم فرمان برقی سود میبرد که دقیق است و فرمان پذیری برلیانس  H330 را خوب و لذت بخش کرده است و در پیچ ها به طور کامل میتوانید به این ماشین اعتماد کنید . ترمز های برلیانس H330 هم مناسب است و به خوبی از  عهده توقف ماشین بر میایند .

برلیانس H330 یک خودروی چینی با کیفیت است که چهره ای زیبا دارد ، کیفیت ساختش مناسب است ، مصرف سوخت و استهلاک پایینی دارد و به همراه امکانات رفاهی مناسب ارائه میشود . برلیانس H330 در محدوده قیمتی خودش و در کلاس خودش گزینه ای مناسب به شمار میرود که اگر چینی بودن آن را نا دیده بگیریم نقاط مثبت زیادی دارد که در دنا و دیگر رقبایش اصلا دیده نمیشود 

MVM 550

ام وی ام 550

مقایسه برلیانس H330 با ام وی ام 550

 

 

ام وی ام 550

ام وی ام 550 یک ماشین سدان متوسط شهری میباشد که در ظاهر زیبا و متشخص  است و در مقایسه با برلیانس H330  تا حدی در بخش هایی با هم برابر هستند ولی به طور کامل نمیتواند از پس رقابت با این ماشین رقیب بر بیاید .  بهترین و مهم ترین نکته مثبت  ام وی ام 550 ظاهر ماشین است که زیبا میباشد و در عین سادگی هم لوکس و جذاب و مدرن به چشم میاید . یکی از دلایل فروش ام وی ام 550 همین طراحی آن است که بهترین تضمین برای فروشش میباشد . ام وی ام 550 درون کابین طراحی اش همانند بدنه ماشین  زیبا است اما درون کابین نقاط ضعف زیادی وجود دارد که توی ذوق میزند و با توجه به کلاس ماشین چندان نکته مثبتی نیست . کیفیت ساخت و مونتاژ ام وی ام 550  چندان بالا نیست و با توجه به قیمت ماشین قابل قبول نمیباشد . هم چنین کیفیت متریال مورد استفاده در کابین ماشین هم نسبتا پایین است و این کیفیت با توجه به قیمت ماشین اصلا مناسب نیست . امکانات رفاهی و ایمنی استفاده شده در ام وی ام 550  مناسب است و در این زمینه ماشین خوبی بنظر میرسد . از نظر ابعاد هم ام وی ام 550 ماشین جاداری است  و  نسبت به برلیانس H330 در یک حد و اندازه به نظر میرسند . از نظر راحتی و ارگونومیک بودن کابین ماشین ام وی ام 550 و برلیانس H330 در یک سطح میباشند و هر دو ماشین خوبی هستند .

پیشرانه استفاده شده در ماشین ام وی ام 550 چهار 4 سیلندر خطی است و 1971 سی سی حجم دارد و با توجه به پارامتر های مختلف ماشین را نسبتا چالاک و سر حال ساخته است . حداکثر قدرت پیشرانه  ام وی ام 550  139 اسب بخار است که در دور موتور 5500 دور در دقیقه به دست میاید  و گشتاور 182 نیوتن متر هم در دور موتور 4300 دور در دقیقه حاصل میگردد  و در اختیار راننده ماشین قرار میگیرد .  ام وی ام 550  شتاب اولیه نسبتا قابل قبولی دارد که شما را به شتابگیری ماشین امید وار میکند ولی مصرف سوخت ماشین  نسبتا بالا میباشد و چندان ماشین اقتصادی تلقی نمیشود . پیشرانه  ام وی ام 550 با یک گیربکس از نوع CVT کوپل شده است که با موتور ماشین نا هماهنگ است و عملکرد چندان راضی کننده ای هم ندارد ، دقیق عمل نمیکند و چندان هوشمند نیست . در کل در بخش فنی ام وی ام 550  ماشین چندان با کیفیت و قابل اعتمادی نمیباشد و  برلیانس H330 ماشین بهتر و با کیفیت تری به طور کلی در بخش فنی ارزیابی میشود .

در بحث سیستم تعلیق و سواری  ام وی ام 550 ماشین  نسبتا قابل قبولی است و سواری تقریبا خوبی ارائه میدهد . البته در بعضی  از مواقع ضربه ، کوبش یا بازی غیر عادی کمک فنر ها در آن دیده میشود که با توجه به کیفیت پایین ساخت و چینی بودن طبیعی است و انتظار بیش از حد از این ماشین نمیتوان داشت . البته این حد نسبتا  خوب بودن سواری ماشین و هندلینگ قابل قبول و سیستم تعلیق ام وی ام 550 در داخل شهر است و به عنوان یک ماشین سدان جمع و جور شهری عملکرد خوبی دارد و انتظار فراتر از این ماشین نمیتوان داشت . در بحث فرمان و ترمز هم ام وی ام 550 ماشین نسبتا قابل قبولی است  و تا حدی انتظارات شما را از این ماشین چینی تازه وارد بر آورده میکند .

در کل باید گفت که در میان برلیانس H330 و ام وی ام 550  انتخاب منطقی تر ، با کیفیت تر ، کامل تر ، قابل اعتماد تر و اصولی تر  برلیانس H330 میباشد که معایب  ام وی ام 550  را ندارد و ماشین خوبی به شمار میرود . البته هر دو ماشین بازار دست دوم به شدت ضعیفی دارند که این موضوع برای ام وی ام 550 بیش از به چشم میاید و چندان موضوع جالبی نیست ولی در پایان برتری بی چون و چرا با  برلیانس H330  میباشد .

نویسنده : ماشین 3

نظرات کاربران

 • نویسنده : Sam
  تاریخ : 1395/09/16

  احتمالا خودت برلیانس داری!!!
  یکی از دوستام داره 10000 تا کارکرده میل فرمونش مشکل پیدا کرده جدا از اینکه شانس آورده تو اتوبان چپ نکرده الان دو هفته است که ماشینش تو نمایندگی خوابیده و قطعه مورد نیازش نیست...

  • نویسنده : ۵۵۰ اتومات
   تاریخ : 1395/11/19

   واقعا که ....برلیانس با اون موتور ضعیفش رقیب ام وی ام با موتور ۲۰۰۰ وگیربکس مدرن cvt شده
   مردم خودشون می فهمند
   برلیانس تو سربالایی از پراید عقب میفته اینو من خودم تست کردم پسر عموم برلیانس اتومات ۳۳۰ داره تو سربالایی جاده کم میاورد

 • نویسنده : سینا افشار
  تاریخ : 1395/09/16

  سلام، يه پرسش، چجوری موتور 1600 برلیانس با موتور 2000 ام وی ام يه امتیاز گرفتن؟

 • نویسنده : سینا
  تاریخ : 1395/09/16

  درسته برلیانس ظاهر بهتری داره ولی به نظر میاد در مورد ام وی ام اجحاف شده و همین موتور قویتر با گیرباکس هفت سرعته ام وی ام رو چند سر و گردن بالاتر میبره. موتور برلیانس بسیارضعیف و شتاب قابل ملاحظه ای نداره و تفسیر سایت کاملا اشتباه بوده یا مغرضانه هست یا بدون مطالعه در ضمن اشاره به قیمت 45 تومانی هم بی اطلاعی نویسنده رو بیشتر نمود میکنه
  متاسفانه در جمع بندی اطلاعات کلی که اخیرا ازین سایت منتشر میشه دیگه قابل اعتماد و استفاده نیست

 • نویسنده : داداچ
  تاریخ : 1395/09/19

  من 550 دارم خیلیم ازش راضیم
  درمورد کوبش فنر هم تو یه قسمت دیگه خودتون گفتید که برلیانس هم کوبش فنر داره
  درضمن موتورش با این ابعاد ماشین چطوری از پسش برمیاد
  اصلا قطعات برلیانس پیدا نمیشه

 • نویسنده : داداچ
  تاریخ : 1395/09/19

  یادم رفت این و عرض کنم
  شما چجوری موتور 139 اسب بخار رو با موتور103 اسب بخار مقایسه کردید ؟
  با این حساب که برلیانس یه ذره شتابش از روا سال بهتره
  چرا شتاب صفر تا 100رو درج
  نکردید
  شتاب 550
  9ثانیه
  شتاب برلیانس 330
  15 ثانیه
  دیگه خودتون نظربدید

 • نویسنده : رادیم
  تاریخ : 1395/09/20

  به نظر میاد برو بچ مدیران خودرو ناراحت شدن دارن کامنت میزارن!!!

 • نویسنده : رضا
  تاریخ : 1395/09/24

  نویسنده محترم برلیانس ماشین خوبیه , اما شما چطور یک گیربکس 4 سرعته رو مناسب میدونید!!! چطور ممکنه شتاب برلیانس با 103 اسب بخار در حد 550 باشه!!!در ضمن برای همه روشن که سایپا یکی از ضعیف ترین مونتاژ کننده های خودرو هستش!! سعی کنید بی طرفانه بررسی کنید .ممنون

 • نویسنده : شهاب
  تاریخ : 1395/09/29

  برلیانس h330 با ام وی ام 550 تقريبا در يك حد هستن با اين تفاوت كه به نظر من كه كارم خريد و فروش خودرو هست و هر دو اين خودرو هارو داشتم ام وي ام ٥٥٠ سرتر هست ولي اسمش بد در رفته مصرف ٥٥٠ دنده كه من داشتم تو شهر ٨/٥ بود و فرق زيادي برليانس نداشت
  در كل اگه قصد نگه داشتن بالاي ٢ سال رو داريد اين خودرو هارو بخريد و گرنه ضرر ميكنين

 • نویسنده : داود
  تاریخ : 1395/10/18

  با سلام
  من برلیانس h330 دارم خیلی راضیم طراحی نسبتاً دقیقی داره مخصوص داخل کابین فرمان پذیری خیلی خیلی خوب و ترمز بسیار عالی به طوریکه سرنشینها موقع ترمز کردن به جلو متمایل نمیشند.
  سواری خیلی خوبی داره و خیلی خوش رکابه من از مرداد تا الان 8 هزار تا باهاش رفتم ولی یکی از کاسبای محل که اون هم همین ماشینو داره از اول سال تا الان 24 هزارتا باهاش رفته و خیلی راضیه و میگه هیچ مشکلی نداره در ضمن باید بگم استاندارد آلایندگیش یورو 5 می باشد که ماشین3 اشتباه درج کرده

 • نویسنده : مجید
  تاریخ : 1395/10/18

  خدایش 550 چی داره 63 تومن قیمتش هست من مدل 95 داشتم2 ماه کار کردم باش 6 ماه تو نمایشگاه بود بفروشم اخرم با 10 مییلون زیان فروختم ...برلیانس از اون بدتر ............واقعا تو ایران بین بد و بدتر همش باید یکی انتخاب کنی

 • نویسنده : امین
  تاریخ : 1395/10/19

  سلام اگه ممکنه درمورد جیلی دنده ای امگرند 7 هم صحبت کنی
  ممنون

 • نویسنده : امیر
  تاریخ : 1395/10/25

  ببخشید ادمین عزیز اما این نظر دهی شما ۱۰۰% با قصد و غرض هست یا اینکه دلیلی دارین برای حمایت.
  من ۱ از دوستانم ۵۵۰ داره که در شتاب واقعا کم نمیاره و بغولی ماشین یه بچه بازیگوشه و دقیقا همسایه بنده یک ۳۳۰ داره که فوق العاده ماشین بدی از آب در اومده...
  این که جفت ایناها آنچنان آش دهس سوزی نیستن شکی نیست
  اما من موندم چطور شما به برلیاس از نظر خدمات فنی ۸ دادین ...
  بهتون پیشنهاد میکنم یک نگاهی بهشون در نمایشگاه ها بندازین تا ببینین چقدر قطعه کم داره (ماشین صفر)
  از منظر فنی هم که گفتم از نظر شتاب اصلا باهم قابل مقایسه نیستن.
  با سپاس فراوان

 • نویسنده : آرش
  تاریخ : 1395/11/17

  من از این بررسی به اصطلاح کارشناسی mvm 550 سر در نمی آورم ؟ این جملات یعنی چه ؟؟؟؟ " با توجه به کیفیت پایین ساخت و چینی بودن طبیعی است و انتظار بیش از حد از این ماشین نمیتوان داشت + درون کابین نقاط ضعف زیادی وجود دارد که توی ذوق میزند " !!!!!!!!! دوست عزیز، سعی کنیم درست قضاوت کنیم ، چون به راحتی می توان جماعتی را با صحبتی نادرست ، گمراه کرد.

 • نویسنده : علیرضا
  تاریخ : 1395/11/17

  Mvm 550 ماشین خیلی خوبی است. فرمان نرم و ماشین پرقدرت و.... پیشنهاد می کنم قبل از خرید هر نوع ماشینی حتما از کسانی آن ماشین را دارند تحقیق کنید . سایت ها اکثرا جهت تخریب یک مدل خودرو طراحی شده اند . من خودم قبل از خرید mvm 550 وقتی تو بعضی از سایت ها که میرفتم گیج می شدم و این سایت ها توانایی این رو دارن که حالت تردید ایجاد کنن . حالا از انتخاب خودم کاملا راضی هستم . نظری هم در خصوص برلیانس نمی دهم چون اصلا سوارش نشدم .
  سیستم ستاره دهی به خودرو ها هم خیلی خنده داره . واقعا مشخصه به بعضی ها الکی ستاره دادن و مال بعضی از خودرو ها رو به راحتی خوردن


 • نویسنده : محمد
  تاریخ : 1395/11/24

  سلام
  برای مقایسه باید دو خودرو هم طراز رو انتخاب کرد،از لحاظ حجم موتورها،قدرت موتورهاوالبته گیربکس ها.H330چه شباهتی باMVM550داره که مقایسه کردین؟
  مقایسه کردن آبشنها هم باید پس شرایطی که اشاره کردم انجام بشه.

 • نویسنده : ژیان
  تاریخ : 1395/11/30

  سلام من میخوام تا ۵۰ میلیون یه اتومات بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • نویسنده : مدیر سایت
   تاریخ : 1395/12/01

   رنو ساندرو

 • نویسنده : علی
  تاریخ : 1395/12/05

  وزارت صنعت و معدن در اطلاعیه ای تیبا و mvm550 رو بی کیفیت ترین خودروهای بازار معرفی کرد. اگه قبول ندارید یه سرچ ساده بکنید. برلیانس بعترین ماشین زیر 70 میلیون بازاره

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

بالای صفحه تلگرام ماشین 3