اینجا هستید: صفحه اصلی خودروهای بازار فیات

فیات

 

 

شرکت فیات یک خودروساز ایتالیایی است، که در زمینه تولید انواع خودرو و ماشین های تجاری فعالیت می‌کند. این شرکت همچنین ارائه‌دهنده خدمات صنعتی و مالی است، که دفتر مرکزی آن، در شهر تورین، در شمال کشور ایتالیا قرار دارد.

شرکت فیات در سال ۱۸۹۹ توسط آنیلی  تاسیس شد. این شرکت که در گذشته تانک ،تراکتور ، هواپیما و بالگرد نیز تولید کرده، در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان بزرگ‌ترین خودروساز ایتالیا و ششمین خودروساز بزرگ جهان، انتخاب شده است.

دارایی‌های گروه خودروسازی فیات غالباً در بیرون از خاک ایتالیا قرار دارند، که بخش اعظم آن، در کشور برزیل می‌باشد. شرکت فیات همچنین در کشورهای لهستان و آرژانتین نیز دارای کارخانجات تولیدی است. شرکت فیات سابقه طولانی در واگذاری حق امتیاز به دولت‌ها و سایر کمپانی‌ها، بدون در نظر گرفتن سیاست محلی در کشور آنها، دارد. این شرکت ایتالیایی همچنین، در شرکت‌های خودروسازی مستقر در  فرانسه ، ترکیه مصر و ...سرمایه‌گذاری‌های مشترک دارد.

گروه صنعتی فیات در طول بیش از یک قرن فعالیت، موفق به خریداری شرکت‌های زیادی شده‌است. فیات در سال ۱۹۶۸لانچیا را بدست آورد، در ۱۹۶۹فراری و در ۱۹۸۶ شرکتآلفارومئو را از دولت ایتالیا خریداری نمود، در ۱۹۹۳ خودروسازی مزراتی را تصاحب کرد، در سال ۲۰۱۱ نیز به‌ترتیب برند کرایسلر ، دوج و جیپ را خریداری کرد. از تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۱۴ در پی تاسیس گروه فیات کرایسلر شرکت فیات وکرایسلر ، به‌همراه کلیه شرکت های زیر مجموعه و فرعی آنها، زیر چتر این گروه خودروسازی، که توسط فیات مدیریت می‌شود، قرار گرفتند.

 

فیات 500

فیات سی ینا

بالای صفحه تلگرام ماشین 3