اینجا هستید: صفحه اصلی خودروهای بازار بنز

بنز

 

مرسدس بنز، شرکت خودروسازی آلمانی است، که در زمینه طراحی و ساخت  انواع خودرو ، کامیون و اتوبوس و خدمات مالی لیزینگ و بیمه ماشین فعالیت می کند. شعار مرسدس بنز «یا بهترین یا هیچ» است.

کارخانه مرکزی شرکت مرسدس بنز در منطقه زیندل فینگن واقع در شهر اشتوتگارت آلمان است.

مرسدس بنز ادامه قدیمی‌ترین سازنده خودروهای بنزینی در جهان، یعنی دایملر موتورن گیزلشافت است که در سال ۱۸۹۰ توسط  گوتلیب دایملر و وویلهام مایباخ تأسیس شده بود. شاخه دیگر از مرسدس-بنز، کمپانی بنز آگ است، که در سال ۱۸۸۳ توسط کارل بنز راه‌اندازی شد.

در سال ۱۹۰۰آقای گوتلیب دایملر درگذشت و در ۱۹۰۲ پس از انعقاد قراردادی میان ویلهم مایباخ و امیل جلینک، شرکت دی ام جی تولید اتومبیل با برند مرسدس، که از ابتدای نام دختر جلینک، یعنی مرسدس جلینک گرفته شده بود را، آغاز کرد.

در سال ۱۹۲۶ شرکت دایملر بنز از ترکیب دو شرکت  دایملر موتورن گیزلشافت و بنز اند سی تأسیس شد و از تاریخ ۲۸ ژوئن ۱۹۲۶ کارخانجات دو شرکت، تولیدات خود را، با  برند مرسدس بنز، به بازار عرضه کردند.

در سال ۱۹۹۸ پس از ادغام  دایملر بنز با شرکت خودروسازی آمریکایی کرایسلر و تشکیل دایملرکرایسلر آگ، این شرکت مدیریت مرسدس-بنز را در اختیار گرفت. در سال ۲۰۰۷ در پی خریداری کرایسلر ، توسط شرکت مدیریت سرمایه سریروس و انحلال دایملرکرایسلر، شرکت دایملر آگ تشکیل شد.

امروزه مرسدس بنز یکی از زیر مجموعه های  شرکت دایملر آگ به‌شمار می‌آید و همراه با پورشه ، آئودی ، ب ام و  چهار  خودروساز مشهور آلمانی هستند، که به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس جهان، شناخته می‌شوند.

 

بنز آ کلاس

بنز اس ال

بنز اس ال کا

بنز اس کلاس

بنز ام ال

بنز ای کلاس

بنز ای کلاس کوپه

بنز بی کلاس

بنز جی ال کا

بنز سی ال 500

بنز سی ال اس

بنز سی ال کا

بنز سی کلاس

بالای صفحه تلگرام ماشین 3