اینجا هستید: صفحه اصلی خودروهای بازار �������� ������

دانگ فنگ

 

کمپانی دانگ فنگ، یک تولید کننده ماشین های سواری و سنگین دولتی در چین است و در حال حاضر، در کنار شرکت‌هایی همچون چانگان، سایک و فاو، به‌عنوان یکی از چهار سازنده بزرگ تولید ماشین در این کشور مطرح است و.فروش بسیار بالایی را تجربه میکند . 48 سال پش یعنی در ال 1969 شرکت دانگ فنگ با هدف تولید ماشین های تجاری تاسیس گردید و نام دانگ فنگ در زبان چینی به معنای طوفان شرق میباشد . در دهه 80 میلادی دانگ فنگ به یکی از بزرگ ترین تولید کندگان کامیون در چین تبدیل شد ولی در دهه 80 و 90 به طور کلی دانگ فنگ از نظر وضعیت مالی خیلی وضع مناسبی نداشت و در شرایط  بدی به سر میبرد . در سال 1992 دانگ فنگ با گروه صنعتی پژو سیتروئن شروع به همکاری کرد و سال 2014 هم دانگ فنگ با خرید مقداری از سهام گروه صنعتی پژو سیتروئن به یکی از سهامداران این گروه تبدیل شد . ورود دانگ فنگ به ایران با ماشین های تجاری شروع شدو اولین همکاری دانگ فنگ با سایپا دیزل به منظور تولید دو کامیون بود و بعد از آن هم وانت پیکاپ ریچ و کراس اوور دانگ فنگ اچ 30 از سری ماشین های سواری دانگ فنگ وارد بازار شدند .

 

شرکت دانگفنگ موتور در سال ۱۹۶۸ میلادی در استان  هویئی در کشور چین تأسیس شد و در حال حاضردر زمینه تولید و مونتاژ انواع  ماشین ، اتوبوس ، کامیون  ، و خودروهای تجاری و از همه مهم تر  تولید قطعات خودرو فعالیت می‌کند.

دانگفنگ موتور که در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲٫۷۶ میلیون دستگاه خودرو تولید کرده است، هم‌اکنون به‌همراه شرکت‌های چانگان موتور ،سایک ،فاو گروپ ، به‌عنوان ۴خودروساز بزرگ چین شناخته می‌شوند.

سهام شرکت دانگفنگ در بازاربورس شانگهای و هنگ کنگ مبادله  می‌شود. این شرکت در سال ۲۰۰۵، نخستین واگذاری عمومی سهام خود را ترتیب داد، که با این حال کماکان ۷۰٪ درصد از سهام آن در اختیار دولت مرکزی چین باقی‌ماند. دانگفنگ به معنای باد شرقی است.

نام قسمت کامیون سازی دانگ فنگ DFCV نام دارد که ۴۵٪ سهام آن در اختیار شرکت ولوو تراکس می‌باشد.

دانگ فنگ به کمک ولوو تراکس و رنو تراکس (یکی از زیر مجموعه‌های بزرگ گروه شرکت خودروسازی ولوو سوئد)توانسته به عنوان اولین چینی پر رنگ به بازارهای اروپایی قدم بگذارد.

نمایش بیشتر

�������� ������ H30

�������� ������ S30