اینجا هستید: صفحه اصلی خودروهای بازار ��������

فیات

 فیات یکی از اولین و بزرگترین نام‌ها در صنعت تولید ماشین های سواری است و در حال حاضر ماشین های فیات به ماشینهای جمع و جور و کم مصرف و چابک معروف هستند اما تاریخچه فیات به شرح زیر است .  در سال ۱۸۹۹ و تحت عنوان Fabbrica Italiana Automobili Torino  یا در اختصار فیات این کمپانی تأسیس شد . در سال‌های ابتدایی ، خودروهای ماشین های مسابقه ای  فیات به علت موفقیت های پیاپی این برند تند و تیز ایتالیایی مورد حسادت عموم قرار گرفت . یکی از موفیت ها و دلایل معروفیت های بسیار فیات در آن سالها ارائه مدل 500 بود که این ماشین در همه نقاط دنیا بسیا بسیار پر فروش شد و تجربه بسیار موفقی برای این برند بود  . متأسفانه موفقیت ماشین های فیات در آمریکا فراز و نشیب زیادی داشت و در آن دوران فیات با مشکلات زیادی در بازار آمریکا رو به رو بود . فیات در آن دوران از نظر مدیریتی با ضعف هایی مواجهه بود که باعث شد  حتی لانچیا ، برند درجه یک مربوط به فیات که اتومبیل هایش بسیار پر افتخار بودند ، به سرعت و پس از معرفی در اواسط دهه ۷۰، از بین رفت . کیفیت نه چندان بالای ماشین های فیات از نظر مشتریان و همچنین عدم توانایی این شرکت در تنظیم تاریخ انتشار ماشین هایش ، این کمپانی ایتالیایی را مجبور به خروج از بازار آمریکا در سال ۱۹۸۴ کرد . در سال ۲۰۰۰، جنرال موتورز بخشی از سهام فیات را در اختیار گرفت و این ریسک مشترک را برای تولید نسل جدیدی از ماشین های کوچک و مقرون به صرفه برای اروپایی‌ها ، پذیرفت . مشکلات مالی جنرال موتورز ، موجب شد تا این شرکت این توافق را لغو کند ، اما فیات به طرز هوشمندانه‌ای سرمایه جنرال موتورز را در تکنولوژی جدید انتشار هوا سرمایه‌گذاری کرده بود و اینبار فیات دوباره در مسیر موفقیت قرار گرفته بود . با ورشکستگی کرایسلر در سال  ۲۰۰۸، فیات این فرصت را پیدا کرد تا به بازار آمریکا بازگردد . در سال ۲۰۰۹ فیات منافعی کنترلی در کرایسلر به دست آورد . فیات ۵۰۰ که در سال ۲۰۱۲ عرضه شد ، اولین ماشین نسل جدید فیات بود که به آمریکا راه یافت . ماشینی که کماکان وفادار به اجداد خود بود و روح واقعی فیات در آن دمیده شده بود . ۵۰۰ جدید ماشین بسیار کوچک، چابک و زیبا است که راندمان آن در سطح بالایی میباشد . علاوه بر ۵۰۰ کوپه ، ۵۰۰ کانورتیبل و ۵۰۰ آبارت مسابقه‌ای نیز افرادی را که به دنبال خودرویی کوچک و با شخصیت بودند ، وسوسه می‌کردند و دست ماشین دوستان را هم برای دسترسی به انواع مدل های این ماشین باز کرده بودند . اخیرا فیات در کشور های مختلف و در قاره های متفاوت ماشین هایش هم خط تولید دارا میباشد و هم ماشین های پر طرفداری دارد که همه مردم به آن علاقه نشان میدهند .

 

 شرکت فیات یک خودروساز ایتالیایی است، که در زمینه تولید انواع خودرو و ماشین های تجاری فعالیت می‌کند. این شرکت همچنین ارائه‌دهنده خدمات صنعتی و مالی است، که دفتر مرکزی آن، در شهر تورین، در شمال کشور ایتالیا قرار دارد.

شرکت فیات در سال ۱۸۹۹ توسط آنیلی  تاسیس شد. این شرکت که در گذشته تانک ،تراکتور ، هواپیما و بالگرد نیز تولید کرده، در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان بزرگ‌ترین خودروساز ایتالیا و ششمین خودروساز بزرگ جهان، انتخاب شده است.

دارایی‌های گروه خودروسازی فیات غالباً در بیرون از خاک ایتالیا قرار دارند، که بخش اعظم آن، در کشور برزیل می‌باشد. شرکت فیات همچنین در کشورهای لهستان و آرژانتین نیز دارای کارخانجات تولیدی است. شرکت فیات سابقه طولانی در واگذاری حق امتیاز به دولت‌ها و سایر کمپانی‌ها، بدون در نظر گرفتن سیاست محلی در کشور آنها، دارد. این شرکت ایتالیایی همچنین، در شرکت‌های خودروسازی مستقر در  فرانسه ، ترکیه مصر و ...سرمایه‌گذاری‌های مشترک دارد.

گروه صنعتی فیات در طول بیش از یک قرن فعالیت، موفق به خریداری شرکت‌های زیادی شده‌است. فیات در سال ۱۹۶۸لانچیا را بدست آورد، در ۱۹۶۹فراری و در ۱۹۸۶ شرکتآلفارومئو را از دولت ایتالیا خریداری نمود، در ۱۹۹۳ خودروسازی مزراتی را تصاحب کرد، در سال ۲۰۱۱ نیز به‌ترتیب برند کرایسلر ، دوج و جیپ را خریداری کرد. از تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۱۴ در پی تاسیس گروه فیات کرایسلر شرکت فیات وکرایسلر ، به‌همراه کلیه شرکت های زیر مجموعه و فرعی آنها، زیر چتر این گروه خودروسازی، که توسط فیات مدیریت می‌شود، قرار گرفتند.

 

نمایش بیشتر

�������� 500

�������� سی ینا