اینجا هستید: صفحه اصلی خودروهای بازار مازراتی

مازراتی

شرکت خودروسازی ایتالیایی و تولیدکننده خودروهای لوکس است، که در تاریخ 1 دسامبر 1914توسط برادران مازراتی، در شهر بولونیا، راه‌اندازی شد.
شرکت مازراتی از 1993تاکنون، متعلق به کمپانی فیات می‌باشد و در حال حاضر دفتر مرکزی و کارخانه تولیدی اصلی آن، در شهر مودنا، ناحیه امیلیا-رومانیا، ایتالیا قرار دارد.
در ساختار سازمانی گروه فیات، مازراتی همواره به‌عنوان زیرمجموعه شرکت فراری محسوب می‌شد، ولی اخیرأ به‌همراه آلفا رومئو، بخش اصلی خودروهای اسپرت فیات را، تولید می‌نماید.

 

مازراتی که ماشین هایش به عنوان ماشین های اسپرت و لوکس خاص معروف گشته اند در سال 1914 توسط خانواده مازراتی تاسیس گردید . نخستین زادگاه مازراتی واقع در بولونیا ایتالیا بود و نماد میدان اصلی شهر بولونیا که که سه نیزه در دستان خدای نپتون است به عنوان لوگو مازراتی انتخاب گردید . از سال 1914 تا 1937 مازراتی ماشین هایی برای مسابقات تولید میکرد و به پیروزی هایی هم میرسید و در نهایت به خاطر وجود یک سری مشکلات در سال 1937 برادران مازراتی سهام خود را به خانواده ارسی اهل مودنا انتقال دادند و دفتر مرکزی این کمپانی هم از بولونیا به مودنا انتقال پیدا کرد . یکی از مهم ترین موفقیت های مازراتی در سال 1939 رخ داد و آن هم تنها برند ایتالیایی پیروز در مسابقات ماشین سواری ایندی 500 بود . تا اواسط دهه 1960 تمرکز مازراتی بر روی ماشین های ریسینگ بود و پیروزی در مسابقات اما با تغییر مسیر مازراتی در آن سال به تولید ماشین های جاده ای پر قدرت روی آورد . سال 1968 سیتروئن نشان تجاری مازراتی را خریداری نمود و در دهه 1970 ماشین های مازراتی با مشارکت سیتروئن ساخته میشدند اما با پیش رفتن سیتروئن به سمت ورشکست شدن ماشین های مازراتی هم به سمت نابودی میرفتند . سال 1975 مازراتی توسط راننده معروف مسابقات که اهل آرژانتین بود خریداری شد و سپس یک ماشین سریعا به بازار عرضه کرد اما دهه 1980 دوباره برای مازراتی سال های پر از درگیری و تنش را به همراه داشت که یکی از مهم ترین آنها استقبال نشدن از ماشین های مازراتی در بازار آمریکا بود . سال 1991 صادرات مازراتی به آمریکا متوقف گردید و در سال 1993 فیات سهام مازراتی را خریداری کرد . در سال 1997 مازراتی به منظور تجدید قوا و بازگشت پر قدرت با ماشین های عالی به میدان رقابت تعطیل شد و در همین مدت 50 درصد سهام مازراتی هم از فیات توسط شرکت فراری خریداری شد . در سال 2002 مازراتی بر روی دو مدل ماشین کوپه و رودستر کار میکرد و این مدل های موفق به بازار آمریکا هم راه پیدا کردند و به خوبی نام این خودرو ساز اسپرت ایتالیایی را دوباره در دنیا زنده کردند . در سال 2005 مازراتی از فیات جدا شد و دوباره مالکیت کامل این برند دوباره با فیات بود . مازراتی اکنون ماشین هایش چند مدتی وارد کشورمان گردید و فروش بسیار خوبی را در ایران تجربه کرد . فروش و خدمات پس از فروش ماشین های مازراتی تحت مسئولیت شرکت آرتاتاک موتور در ایران انجام میگردد .

 

نمایش بیشتر
X سفارش خرید خودرو سفارش فروش خودرو