اینجا هستید: صفحه اصلی خودروهای بازار میتسوبیشی

میتسوبیشی

 

میتسوبیشی یک شرکت بسیار فعال در صنعت میباشد که جایگاه بسیار مهمی در ژاپن مدرن دارا میباشد .  ریشه تولید ماشن در میتسوبیشی به سال 1917 برمیگردد اما شرکت میتسوبیشی پایه اش در سال 1870 گذاشته شد و توسط ایوازاکی یاتارو به عنوان یک شرکت حمل و نقل فعالیت خود را آغاز کرد . ساختار اولیه صنایع میتسوبیشی در جنگ جهانی دوم منحل شد و همه زیر مجموعه های میتسوبیشی به یک شرکت مستقل تبدیل شدند ولی تا امروز اتحاد و همدلی خود را حفظ کرده اند و در بسیاری از صنایع نام گروه صنعتی میتسوبیشی میدرخشد و برگردییم به بحث تولید ماشین های سواری در میتسوبیشی . زمانی که شرکت کشتی‌سازی میتسوبیشی مدل A را معرفی کرد ، مدل A اولین ماشین تولیدی به صورت سری در  ژاپن بود . این ماشین یک سدان هفت نفره کاملا دست‌ساز بود که بر پایه ماشین فیات تیپو 3 طراحی شده و در آن زمان  یک ماشین گران قیمت به شمار میرفت و به همین علت سال 1921 در حالی که تنها 22 عدد از این ماشین ساخته شده بود تولیدش متوقف گردید . روند دوباره تولید ماشین سواری توسط میتسوبیشی در سال 1960 سرعت گرفت که اقتصاد و صنعت ژاپن در حال گرفتن جانی دوباره بود . ماشین میتسوبیشی 500  در سال 1960 معرفی شد و در ادامه سال های 1962 1963 هم ماشین های دیگری میتسوبیشی معرفی نمود  و در سال ۱۹۶۴ بزرگترین ماشین سدان شرکت با نام میتسوبیشی دبون ایر را که جزو ماشین های لوکس به شمار میرفت معرفی کرد، این سه شرکت در سال ۱۹۶۴ به یکدیگر پیوستند و صنایع سنگین میتسوبیشی را پدید آوردند . در طی ۳ سال تولید این کمپانی به سالیانه ۷۵۰۰۰ دستگاه ماشین رسید و بعد از معرفی موفق اولین نسل از ماشین پر افتخار میتسوبیشی گالانت  در سال ۱۹۶۹ مدیران شرکت به این نتیجه رسیدند که شرکتی که تمرکز آن فقط بر روی تولید ماشین های سواری است تاسیس باید شود و این امر در ۲۲ آپریل ۱۹۷۰ با نام میتسوبیشی موتورز انجام شد . لوگو میتسوبیشی موتورز، همان سه الماس قرمز معروف که در بین بیش از ۴۰ شرکت زیرمجموعه میتسوبیشی مشترک است، توسط ایوازاکی یاتارو موسس میتسوبیشی انتخاب شد، Mitsubishi، کلمه‌ای ترکیبی از ۲ واژه Mitsu به معنی “سه” و Hishi به معنی “الماس” تشکیل شده است . تا به حال مدل های مختلفی از میتسوبیشی در سال های گوناگون وارد کشور شده است و همواره ماشین های میتسوبیشی طرفداران خاص خود را داشته است اما اکنون توسط شرکت آرین موتور پویا ماشین های میتسوبیشی به کشور عرضه میگردد . در سال 1390 با هدف فروش و خدمات پس از فروش ماشین های الماس ژاپنی یعنی میتسوبیشی این شرکت تاسیس گردید .

 

 شرکت میتسوبیشی یک شرکت معتبر و قدرتمند ژاپنی است، که مالکیت شمار زیادی از شرکت‌های فعال در صنایع مختلف را برعهده دارد.

شرکت میتسوبیشی در ابتدا در قالب یک شرکت حمل‌ونقل، توسط ایوازاکی یاتارو (1834-1885) در سال 1870تاسیس شد. میتسوبیشی به معنای سه لوزی (الماس) است.
هم‌اکنون شرکت‌های تابعه میتسوبیشی، در عرصه‌های معدن، کشتی‌سازی، مخابرات، خدمات مالی، بیمه، الکترونیک، صنعت خودروسازی، املاک و مستغلات ، صنایع سنگین، صنایع نفت و گاز و صنایع شیمیایی فعالیت می‌نمایند.
از شرکت‌های زیرمجموعه میتسوبیشی می‌توان به: گروه مالی میتسوبیشی یواف‌جی، میتسوبیشی کورپوریشن، صنایع سنگین میتسوبیشی، نیکون، شرکت آساهی گلس، نیپون اویل، میتسوبیشی الکتریک، میتسوبیشی کمیکال، جی‌اکس هولدینگز، میجی یاسودا لایف، میتسوبیشی استیت، توکیو مارین، میتسوبیشی پیپر، چیودا کورپوریشن، کیرین، میتسوبیشی فیزو، میتسوبیشی متریالز، نیپون یوسن، میتسوبیشی لجستیک و میتسوبیشی موتورز اشاره کرد.

نمایش بیشتر
X سفارش خرید خودرو سفارش فروش خودرو