اینجا هستید: صفحه اصلی خودروهای بازار ������������

سوبارو

 

برند جهانی سوبارو که ماشین هایش به سیستم  انتقال قدرت 4 چرخ ، موتور های تخت و انجین های توربو شارژ پر بازده معروف هستند در مسابقات جهانی رالی مدت زیادی است که قهرمانی های زیادی را از آن خود کرده است اما سوبارو شروع به کارش در دهه 1950 شکل گرفت و زمانی که یک گروه صنعتی تشکیل شد و قسمت تولید ماشین این گروه سوبارو نام گرفت . معنای واژه سوبارو در زبا ژاپنی به معنی اتحاد است و اولین ماشین این برند در سال 1954 با نام پی 360 رونمایی گردید که البته مدتی بعد به سوبارو 1500 نام این ماشین تغییر پیدا کرد . دومین ماشین سوبارو هم سال 1958 به بازار معرفی شد . در دهه 1960 میلادی سوبارو اولین کامیونت خود را تولید کرد و اولین ماشین موتور تخت جهان را هم ساخت . این روند تولید ماشین های پیشرفته ، عجیب و خاص همیشه در سوبارو ادامه دارد و همن باعث شد تا در دهه 1990 تنها برند ژاپنی باشد که سه سال یاپی قهرمانی در رالی به نام خود ثبت کند . در زمان حاضر، خط تولید محصولات سوبارو شامل ماشین های متفاوت از کامیون‌های جمع و جور تا استیشن های  محبوب خانواده‌ها و البته ماشین هایی با عملکرد بالا نظیر مدل  ایمپرزا دبلیو آ ایکس است که در بین ماشین دوستان و جوانان و تیونر ها بسیار محبوب است . سوبارو در ایران چند وقتی است که توسط سیف خودرو وارد بازار ایران به طور رسمی میشود اما در گذشته تعداد انگشت شماری سوبارو به کشور وارد شده است .

 برند سوبارو یک خودروساز معتبر ژاپنی میباشد که به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت صنایع سنگین فوجی، وظیفه تولید خودروهای سواری آن را بر عهده دارد.شهرت اصلی سوبارو به علت موتورهای تختی است، که با نام باکسردر خودروها خود استفاده میکند .شرکت سوبارو در مدل‌های سفارشی نظیر سوبارو امیپرزا نیز، از موتورهای توربو شارژر استفاده می‌نماید. این مدل بیشتر در مسابقات اتومبیل‌رانی مطرح است.

صنایع سنگین فوجی که سازنده خودروهای سوبارو است از شرکای تجاری شرکت تویوتا به‌شمار می‌آید، به طوری که تویوتا 16٪ درصد از سهام آن را در اختیار دارد.
سوبارو در زبان ژاپنی به معنی یکی‌کردن و گردآوردن دور هم است. لوگوی این شرکت مجموعه‌ای از شش ستاره است که بزرگترین ستاره در آن، نمایانگر صنایع سنگین فوجی و پنج ستاره دیگر نماد شرکت‌های تابعه آن می‌باشند.برند سوبارو در کشور آمریکا بسیاربرند پرفروش ومحبوبی می باشد.

نمایش بیشتر

������������ XV

������������ فارستر

������������ لگاسی