اینجا هستید: صفحه اصلی خودروهای بازار ��������

ولوو

 

برند ولوو که به عنوان ایمن ترین ترین برند تولید ماشین های سواری شناخته میشود نخستین بار در سال 1915 به عنوان آرم اختصاصی نوع خاصی از بلبرینگ مورد استفاده قرار گرفت. اولین سری ماشین های تولیدی ولوو از سوی این شرکت در تاریخ ۱۴ آوریل ۱۹۲۷ روانه بازار شد و در مدت 2 سال ولوو تنها 996 دستگاه از این ماشین را به فروش رساند .  در سال 1929 ولوو اولین ماشین خود را با یک محصول جدید جایگزین کرد که این ماشین جدید موفقیت های خوبی را برای ولوو به ارمغان آورد . در همه این سال های بعد ولوو همواره ماشین های جدید تر و موفق تری به بازار عرضه میکرد و روز به روز اسم بهتری را در جهان از خود به جا میگذاشت . سال 1960 ولوو اولین ماشین اسپرت خود را به نام پی 1800 تولید کرد که این ماشین بسیار بسیارکم استهلاک و موفق عمل کرد . از تاسیس کارخانه ولوو تا الان امنیت و سلامت سرنشینان ماشین برای ولوو همیشه در اولویت بوده است . دهه ۱۹۸۰ میلادی مصادف بود با حضور ماشین های کاملاً جدید سری ۸۵۰ که از سیستم پیش‌ران چرخ‌های جلو بهره‌مند شده بودند و جوایز بی‌شماری را در خصوص تجهیز به توانایی‌های بالا در حفظ تعادل و امنیت بدست آوردند و هنوز هم در دنیا تکنولوژی های امنیتی ولوو بیشتر از همه تولید کنندگان ماشین های سواری مورد توجه قرار میگیرد . در دهه 1990 میلادی ولوو در تولید ماشی هایش با مشکلات مالی مواجه شده بود و از اینرو دو مدل جدید را به چرخه محصولات خود اضافه کرد که ولوو را به سوی جلو پیش راند .  تصمیم به فروش شرکت ولوو کارز در ۲۸ ژانویه ۱۹۹۸ میلادی رسماً اعلام شد . در سال پس از آن، قرارداد خرید ولوو کارز توسط خودروساز آمریکایی فورد موتور با قیمت ۶٫۴۵ میلیارد دلار آمریکا نهایی شد . ولوو  از سرمایه بدست آمده از فروش بخش خودروی خود به‌منظور تأمین سرمایه خرید اسکانیا، یکی از پیشتازان سوئدی تولید کامیون استفاده کرد اما این قرارد به علت آنچه دلایل رقابتی عنوان شد، توسط اتحادیه اروپا متوقف و منتفی ش د. در عوض، ولوو بخش ماشین های  تجاری رنو فرانسه و کامیون‌ساز آمریکایی ماک تراکس (که در آن زمان در مالکیت رنو فرانسه بود) را خریداری کرد. به عنوان قسمتی از راهکار خریدِ قسمت تولید کامیون شرکت رنو، این شرکت فرانسوی نیز ۲۰ درصد از سهام AB ولوو را خریداری کرد. سیاست و ابتکار ولوو در این بخش باعث شده بود تا سهم بیشتری از بازار را در اختیار خود بگیرد و فروش بیشتری را تجربه کند . در کشور ما اتوبوس ها ، کامیون ها و ماشین های سواری ولوو طرفداران زیادی دارند و یک برند موفق به حساب میاید .

 

 برند ولوویک شرکت صنایع سنگین سوئدی است، که سازندهٔ خودروهای سنگین و قطعات مربوط به آن می‌باشد. از جمله تولیدات این شرکت تریلی، کامیون، اتوبوس، تجهیزات ترابری و سازه‌ای، سامانه‌های پیش‌رانش دریایی و صنعتی، تجهیزات هوافضا و ارائه خدمات مالی است.

شرکت ولوو در سال 1924با مشارکت مدیر امور مالی کمپانی اس‌کااف؛ اسار گابریلسن و یکی از مهندسان ارشد این شرکت بنام؛ گوستاو لارسون، به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از گروه اس‌کااف راه‌اندازی شد. هدف از تاسیس این شرکت، ساخت خودروهایی بود، که در مقابل سرمای هوای سوئد مقاومت داشته باشند و برای جاده‌های یخ‌زده و ناهموار این کشور بهینه شده باشند.
شرکت ولوو در نهایت در سال 1927به عنوان یک شرکت خودروسازی، در شهر گوتنبورگ سوئد آغاز به کار کرد. این شرکت در آغاز شاخه‌ای از شرکت بلبرینگ‌سازی اس‌کااف به‌شمار می‌آمد، که در سال 1935در پی ورود ولوو به بازار بورس اوراق بهادار سوئد، اس‌کااف سهامش در این شرکت را واگذار نمود.
گروه ولووسوئد در سال 1999اقدام به فروش بخش خودروهای سبک خود، تحت نام ولوو کارز، به ارزش ۶٫۴۵ میلیارد دلار، به شرکت آمریکایی فورد نمود. در سال 2010فورد نیز ولوو کارز را با قیمت 1٫8 میلیارد دلار به شرکت خودروسازی چینی جیلی واگذار کرد .

نمایش بیشتر

�������� C30

�������� C70

�������� V40

�������� XC60

�������� XC90