اینجا هستید: صفحه اصلی قیمت موتور سیکلت اس‌وای‌ام قیمت اس‌وای‌ام گلکسی SR200 1398-1399

قیمت اس‌وای‌ام گلکسی SR200 1398-1399

اس‌وای‌ام گلکسی SR200

SYM GALAXY SR200

اس‌وای‌ام گلکسی SR200

1398-1399

اس وای ام گلکسی SR200 یکی دیگر از اسکوترهای متعدد کمپانی سازنده تایوانی است که توسط شرکت نیرو موتور به بازار عرضه می‌شود. اس وای ام گلکسی SR200 که در واقع نسخه به‌روز شده اس وای ام دینو ویند به شمار می‌رود، در رده قیمتی خود با اسکوترهای زیادی رقابت می‌کند.

برای تامین قوای محرکه اس وای ام گلکسی SR200 از یک پیشرانه ۱۶۹ سی‌سی تک سیلندر ۴ زمانه و ۴ سوپاپ که توانایی کافی برای تولید ۱۱.۸ اسب بخار قدرت در دور موتور ۸۰۰۰rpm و ۱۲.۲ نیوتون‌متر گشتاور در دور موتور ۶۰۰۰rpm را دارد، استفاده شده است. این پیشرانه هواخنک نسبتا روان و همراه با لرزش‌هایی محسوس است، اما بسیار توانمند و پرقدرت عمل می‌کند. به عنوان یک اسکوتر ارزان قیمت، اس وای ام گلکسی SR200 با این پیشرانه نسبتا چابک است و طیف زیادی از خریداران را راضی خواهد کرد. گیربکس اتوماتیک CVT کوپل شده با پیشرانه اس وای ام گلکسی SR200 نیز کمی پر صدا است، اما عملکرد قابل قبول آن باعث دورگیری روان پیشرانه شده است.

دیسک‌های ترمز جلو و عقب که هر دو اندازه‌ی ۲۲۶ میلی‌متری دارند، قدرتمند عمل می‌کنند و کنترل وزن ۱۲۵ کیلوگرمی اس وای ام گلکسی SR200 برای رانندگان آن آسان خواهد بود. زین اس وای ام گلکسی SR200 کمی خشک است و در رانندگی‌های طولانی شما را مجبور به استراحت خواهد کرد، اما ارتفاع آن برای افرادی با قد بیش از ۱۷۵ سانتی‌متر کاملا مناسب خواهد بود. فضای پا کمی محدود بوده و فضای زانو نیز صرفا قابل قبول است؛ موقعیت دستگیره‌ها نیز مناسب رانندگی‌های کوتاه شهری طراحی شده و در مجموع ارگونومی اس وای ام گلکسی SR200 مناسب سواری‌های کوتاه شهری ارزیابی می‌شود.

فضای ذخیره‌سازی تعبیه شده در اسکوتر تایوانی نیز با دیگر ویژکی‌های آن مطابقت دارد؛ محفظه کوچکی در زیر زین تدارک دیده شده که تنها برای نگه‌داری از یک کلاه ایمنی مناسب بوده و مقابل زانوی راننده نیز در کنار درگاه شارژ USB محفظه کوچکی برای ذخیره کردن برخی لوازم پرکاربرد در نظر گرفته شده است. طراحی اس وای ام گلکسی SR200 اسپرت و مملو از خطوط شکسته در بخش‌های مختلفی از جمله دماغه و پنل جانبی است. طراحی چراغ‌های جلو کمی عجیب بوده و مشابه موتورسیکلت‌های برقی به نظر می‌رسد، با این حال ویژگی‌های مذکور در کنار رینگ‌های آلمینیومی اسپرت چهره‌ی جوان پسندی را به اس وای ام گلکسی SR200 داده‌اند.

اس وای ام گلکسی SR200 سواری همراه با کوبشی دارد و تردد با آن در مسیرهای پرچاله راحت نیست، اما می‌توان آن را در رانندگی‌های کوتاه تحمل کرد و با توجه به قیمتی که دارد، نباید انتظارات زیادی از آن داشت. با این وجود فرمان‌پذیری اس وای ام گلکسی SR200 نیز جذاب نبوده و صرفا وظیفه خود را در سطحی معمول و قابل قبول انجام می‌دهد. پایداری اس وای ام گلکسی SR200 نیز برای کاربرد شهری آن خوب ارزیابی می‌شود و مانورپذیری اسکوتر تایوانی در کنار ابعاد جمع و جور آن کاملا مناسب رانندگی در ترافیک‌ها و خیابان‌های شهری است.

رقابت بین اسکوترهای ارزان قیمت بازار بسیار فشرده است و اس وای ام گلکسی SR200 محصولاتی نظیر آپریلیا SR150، هوندا باسل 110، بنلی کافه‌نرو 150، تی وی اس ویگو 110، بنلی ستا 125، بنلی VZ125، اس وای ام لاکی 180، کویر موتور S2، دینو فیدل 3 و دینو کاوان 150 را مقابل خود دارد. اس وای ام گلکسی SR200 از لحاظ فنی بین این اسکوترها جزو گزینه‌های خوب به شمار می‌رود، اما با وجود حضور محصولات مختلف برنده سازنده آن در بازار، همچنان اوضاع خدمات پس از فروش بسیار ضعیفی دارد و بازار دست دوم کم رونقی دارد. لذا اگر توان پیشرانه و طراحی در اولویت خریدتان نیستند و به دنبال اسکوتری بی دردسر با بازار دست دوم بهتر و اوضاع خدمات پس از فروش خوب در این رده قیمتی باشید، بهترین انتخاب تی وی اس ویگو 110 خواهد بود.

نمودار قیمت اس‌وای‌ام گلکسی SR200 1398-1399

حدود قیمت (میلیون تومان)

تاریخ بروزرسانی
45
1400/04/15
42
1399/11/14

نکات مثبت

نکات منفی

نقد کارشناسان و نظرات کاربران در مورد این موتور سیکلت و ...


لیست موتور سیکلت های در این بازه قیمت