اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه هیوندای اکسنت با رنو فلوئنس

مقایسه هیوندای اکسنت با رنو فلوئنس

یکی از مقایسه های خودرویی پرمخاطب بازار، مقایسه هیوندای اکسنت با رنو فلوئنس است. در ادامه با ماشین 3 همراه باشید تا به مقایسه هیوندای اکسنت با رنو فلوئنس  بپردازیم.

HYUNDAI ACCENT

هیوندای اکسنت کرمان موتور

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
8
امتیاز کل
47
بررسی هیوندای اکسنت کرمان موتور

RENAULT FLUENCE

رنو فلوئنس

کیفیت سواری
7
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
7
امتیاز کل
45
بررسی رنو فلوئنس
انتخاب ماشین 3

HYUNDAI ACCENT

هیوندای اکسنت کرمان موتور

Top car

HYUNDAI ACCENT

هیوندای اکسنت کرمان موتور

مقایسه هیوندای اکسنت با رنو فلوئنس

هیوندای اکسنت

 

کرمان موتور جدیداً فروش و تولید هیوندای اکسنت مونتاژ شده را آغاز کرده است. هیوندای اکسنت مونتاژ کرمان موتور جزء معدود ماشین هایی است که استقبال از هر دو نمونه آن به خاطر شرایط و یکسان آنها برابر است. در بازار های جهانی نسل جدید هیوندای اکسنت عرضه شده است که زبان طراحی آن به مانند جنسیس G80 شده است اما اکسنت مورد نظر ما هم نسل با سوناتا YF است و در طراحی هم درست از همان سبک و سیاق پیروی می کند که جذاب است و در این رنج قیمت و کلاس هیوندای اکسنت را خوش چهره جلوه می دهد. گرافیک خاص چراغ ها، جلو پنجره استیل و هماهنگ و خطوط برجسته نکاتی در مورد طراحی هیوندای اکسنت هستند که جذابیت ماشین را افشاء کرده اند و در واقع مهم ترین بخش های زیبا سازی هیوندای اکسنت به شمار می روند. هیوندای اکسنت حدودا 5 سالی است که با این طراحی در ایران حضور دارد و هنوز هم در بخش ظاهری و زیبایی حرف های زیادی را برای گفتن دارا می باشد.

 

هیوندای اکسنت

 

هنگام ورود به کابین هیوندای اکسنت طراحی خوب و زیبایی را مشاهده می کنیم که سبک مدرنی دارد و علاوه بر ظاهر اسپرت جلوه های لوکس هم در آن میت وان مشاهده کرد . کیفیت متریال کابین هیوندای اکسنت سطح ایده آلی دارد و به عنوان یک سدان جمع و جور استاندارد های زیادی در ساختش به کار رفته است .  مالکان مختلف هیوندای همه به جادار بودن فضای بار و سرنشینان هیوندای اکسنت اذعان داشته اند که این موضوع به سطح بالای مهندسی هیوندای اکسنت اشاره دارد که با وجود این ابعاد کوچک برای یک خانواده فضای مناسب و کافی را به وجود آورده است . هیوندای اکسنت تولید کرمان موتور به طور استاندارد آپشن های خوبی را مانند سیستم مالتی مدیا پیشرفته یا سانروف و ... در اختیار شما میگذارد که نسبت به امکانات استاندارد رنو فلوئنس دنده سطح کاملا بهتری را دارا می باشد .

 

هیوندای اکسنت

 

قلب تپنده هیوندای اکسنت یک پیشرانه 4 سیلندر است و 1591 سی سی حجم دارد . قدرت موتور این ماشین 128 سب بخار در دور موتور 6300 دور در دقیقه است و در دور موتور 4200 دور در دقیقه میتواند به حداکثر گشتاور 156 نیوتن متر دست پیدا کند . این پیشرانه یکی از پر بازده ترین پیشرانه های استفاده شده در این کلاس است که علاوه بر قدرت مناسب مصرف سوحت پایینی نیز دارد . برای انتقال قدرت پیشرانه از یک گیربکس 4 سرعته اتوماتیک استفاده شده است که عملکرد نرم و قابل قبولی دارد و در شرایط مختلف پاسخگویی خوبی را شاهد هستیم . هیوندای اکسنت به واسطه هماهنگی خوب موتور و گیربکس آن کشش خوبی دارد و با توجه به نسبت کشش به حجم موتور و قدرت عملکرد قابل قبول و توانایی های حرکتی مناسبی را به نمایش می گذارد و در کل در داخل شهر که نیرو و شتابش به اندازه است و در جاده هم به عنوان یک سدان شهری کم نمی آورد و می توان بر روی هیوندای اکسنت حساب باز کرد .

 

هیوندای اکسنت

 

هیوندای اکسنت به یک سدان شهری جمع و جور تناسب خوبی در حد سواری خودش رعایت کرده است یعنی هندلینگ خوبی دارد و خوش دست است اما سواری نرم و مناسبی هم دارد و پایداری خوبی هم دارد و در کل فنر بندی و تعلیق و سواری هیوندای اکسنت امتیاز های خوبی را به خودش اختصاص می دهد.

در حال حاضر هیوندای اکسنت یکی از ارزشمند ترین انتخاب های رنج قیمت خودش است که در نمونه صفر و کارکرده بازار فروش خوبی دارد و به لطف ویژگی های مثبت زیادی که دارا می باشد در قبال مبلغ پرداختی تا حد زیادی افراد مختلف را راضی از خودش نگه می دارد.

 

هیوندای اکسنت

RENAULT FLUENCE

رنو فلوئنس

مقایسه هیوندای اکسنت با رنو فلوئنس

رنو فلوئنس

 

رنو فلوئنس در زمان ورودش به بازار به لطف قیمت مناسبی که داشت مورد توجه بسیاری قرار گرفت و در حال حاضر هم نمونه های 2015 آن فروش خوبی دارند اما مدل های 2017 با افزایش قیمتی که تجربه کردند که عمده دلیل آن وجود چند آپشن اضافه است از ارزش خرید رنو فلوئنس کاسته اند . رنو فلوئنس در واقع نسخه سدان رنو اسکالا بود و نسل دوم رنو مگان می باشند .

طراحی بدنه رنو فلوئنس جدید که فیس لیفت هم شده است خاص و متفاوت است و از چهره های معمول این کلاس ظاهر خاص تری دارد که برای عجیب برای بعضی و برای بعضی دیگر ماشین زیبایی می باشد . این ماشین سدان خوشنام کوچک شهری رنو با نام فلوئنس ظاهری اسپرت و جوان پسند دارد و مطابق میل بسیاری از ماشین دوستان جوان می باشد . هارمونی رنگ ها ، طراحی سپر ها و چراغ های بزرگ و بزرگ بودن قسمت عقب ماشین از جالب ترین ویژگی های طراحی رنو فلوئنس است و کلیدی ترین نکات ظاهری این ماشین است .

 

رنو فلوئنس

 

در داخل کابین هم این فرم خاص طراحی حفظ شده است و داشبورد و ادوات آن فرم جالبی دارد ولی در عین حال کاملا جوان پسند داخل کابین ماشین شکل گرفته است البته در نسخه دنده ای مواردی چون صندلی های پارچه ای یا رنگ بندی ساده داشبورد رنو فلوئنس را مانند یک ماشین ارزان قیمت تر نشان می دهند . طراحی کابین رنو فلوئنس ساده اما ارگونومیک است و در کل راحتی مناسبی دارد و تنها مساله دید محدود عقب رنو فلوئنس است . کیفیت  متریال داخل کابین هم در حد انتظار است و با توجه به قیمت قابل قبول می باشد و ساخت رنو فلوئنس هم مناسب بوده است و در کل رنو فلوئنس از نظر کیفیت وضعیت خوبی دارد . لیست آپشن رنو فلوئنس دنده ای تا حدودی ضعیف است و در کل در مقایسه با هیوندای اکسنت رنو فلوئنس ظاهر ساده تر ، کیفیت متوسط تر و آپشن های کمتری دارد اما در مقابل فضای بیشتری را در اختیار سرنشینان قرار می دهد .

 

رنو فلوئنس

 

 

رنو فلوئنس یک پیشرانه 4 سیلندر  با آرایش خطی را در سینه خود جای داده است که 1997 سی سی حجم دارد و به صورت تنفس طبیعی تغذیه میگردد . این پیشرانه در دور موتور 6000 دور در دقیقه 143 اسب بخار قدرت و در دور موتور 3750 دور در دقیقه 195 نیوتن متر گشتاور میتواند تولید کند . این پیشرانه علاوه بر اینکه بسیار پر بازده و چالاک است در عین حال هم از مصرف سوخت پایین و اقتصادی بهره می برد و در سیکل ترکیبی تنها به حدود 8 لیتر بنزین نیاز دارد . رنو فلوئنس مورد نظر ما برای انتقال قدرت از یک گیربکس 6 سرعته دنده دستی بهره می برد  که تعویض دنده هایش نرم ، سریع و با دقت است و ضریب دنده های خوبی دارد که در شتاب ماشین هم تاثیر مثبت گذاشته است . هماهنگی این گیربکس با موتور خودرو نیز قابل قبول است . مزیت رنو فلوئنس دنده همین پیشرانه پر توان است که برای جوانان و کسانی که در قبال پرداخت مبلغ کمتر قدرت بیشتر می خواهند مناسب است اما قدرت بالای پیشرانه برای ایجاد لذت هماهنگی های بسیاری نیاز دارد که رنو فلوئنس تا حدودی در این زمینه ضعیف عمل کرده است .

 

 رنو فلوئنس

 

سواری رنو فلوئنس دنده  بسیار نرم و راحت است که این موضوع به هندلینگ آن آسیب زده است و علاوه بر متوسط بودن سطح هندلینگ رنو فلوئنس در شرایط مختلف شاهد حرکات گهواره ای هستیم که از قابلیت مانور پذیری آن می کاهد .

رنو فلوئنس دنده ارزش خرید خوبی با توجه به کیفیت مناسب و حجم موتور 2 لیتر دارد اما بازار خرید و فروش معمولی دارد و در این مقایسه برتری با هیوندای اکسنت است که در بازار امروز فروش بیشتری را تجربه می کند ، ظاهر جذاب تری دارد ، آپشن های بیشتری در اختیار مشتری قرار می دهد و در مجموع از آن می توان به عنوان یک ماشین لذت بخش تر یاد کرد  و از همه مهم تر اتوماتیک بودن هیوندای اکسنت نقطه قوط بزرگی است .

 

فلوئنس

 

نویسنده : ماشین 3


نظرات کاربران

 • user icon
  نویسنده : بهراد
  تاریخ : 1396/10/28

  شما یا واقعا اطلاعاتتون پایینه یا به قصد حمایت از تولید داخل همچین مقایسه هایی میکنید ولی کل اطلاعات فلوئنس تو سرعت و شتاب و.. رو غلط نوشتید شتاب این ماشین که نسخه دنده دستی ۷ دنده هست ۸.۵ ثانیه هست و اصلا اکسنت در حد یه پراید نمیتونه یکلحظه کنارش حرکت کنه چه برسه بگیرتش ! حداکثر سرعتش هم ۲۲۰ هست .. شما یه سایتی هستید که خیلیا به اطلاعاتتون اطمینان میکنن خیلی زشته اشتباهات اینجوری ، قبل از ثبت این مطالب یه نگاه به سایت های مرجع بندازید ! اگرم مدل موتور رو نمیدونید اینه m4r . این موتور با نیسان تولید مشترکه که اسم مدل توی نیسان هست mr20de شاید با این اسم ها راحت تر اطلاعاتشو پیدا کنید . و در ضمن موتور اکسنت ۱۶۰۰ چهار دنده دیگه قلب تپنده نیست. به زور نبض ضعیفه . روز خوش

  • نویسنده : Alireza
   تاریخ : 1396/10/29

   دوست عزیز اول اینکه تکنولوژی هیوندای اکسنت تو بخش فنی باعث شده تا خوب راه بره، بعد اینکه رنو فلوئنس 6 دنده جلو داره و به اصطلاح میگن 7 دنده، اون شتاب 8.5 هم میگین یه عدد دقیق نیست چون بنزین و ارتفاع از سطح دریا و هوا و.... تاثیر مستقیم دارد و اینکه این متن رو باید همه بفهمن و راحت باشه درکش. حالا کد انجین و گیربکس اینا برا خواننده عمومی جذابیتی نداره به نظر من که کارشناس خودرو هستم

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading