اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه پژو 2008 با دیگنیتی

مقایسه پژو 2008 با دیگنیتی

در این مقاله به مقایسه پژو 2008 با دیگنیتی بهمن موتور می‌پردازیم.

2008

پژو 2008

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
7
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
9
ارزش خرید
9
امتیاز کل
48
بررسی پژو 2008

DIGNITY

دیگنیتی

کیفیت سواری
7
خدمات پس از فروش
7
طراحی
8
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
8
امتیاز کل
45
بررسی دیگنیتی
انتخاب ماشین 3

2008

پژو 2008

Top car

2008

پژو 2008

مقایسه پژو 2008 با دیگنیتی

 

پژو ۲۰۰۸ نسل اول، آخرین بازمانده همکاری صنعت خودرو ایران با کمپانی فرانسوی است. آغاز تولید این کراس‌اوور جمع و جور شهری که سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی شد، به سال ۱۳۹۵ باز می‌گردد، در آن زمان پژو ۲۰۰۸ به عنوان اولین حاصل سرمایه گذاری مشترک کمپانی پژو-سیتروئن (PSA) و ایران خودرو بر روی خط تولید ایکاپ رفت. اما تحریم‌ها مجال ادامه همکاری فرانسوی‌ها با خودروساز دولتی را ندادند و تولید پژو ۲۰۰۸ در سال ۱۳۹۹ متوقف شد.‌

 

با وجود آنکه مدت زیادی از حضور پژو ۲۰۰۸ در بازار کشور نمی‌گذرد، اما محبوبیت بسیاری برای خود دست و پا کرده است. از جمله مهم‌ترین عوامل محبوبیت بالای پژو ۲۰۰۸ در بازار ایران، طراحی به‌روز و جوان پسند آن است. نسل اول پژو ۲۰۰۸ در سال ۲۰۱۶ یک فیس لیفت سبک اما بسیار موثر را تجربه کرد و با چهره‌‌ای جدید پا به جاده‌های ایران گذاشت. این تغییرات که عمدتا بر روی جلوپنجره و سپر کراس‌اوور فرانسوی اعمال شد، به میزان قابل توجهی آن را جذاب‌تر کرد.

 

با ورود به کابین، همان حس مدرن و اسپرت طراحی خارجی را دریافت خواهید کرد و کیفیت خوب ادوات مختلف در کنار دقت ساخت مطلوب آن‌ها، بازخورد مورد انتظار شما از یک خودروی اروپایی اقتصادی خواهد بود؛ خودرویی که کاملا برای رقابت پذیر بودن روانه بازار می‌شود. ارگونومی کابین پژو ۲۰۰۸ در سطح قابل قبولی ارزیابی می‌شود و لوازمی مانند نمایشگر سیستم اطلاعات‌سرگرمی و کلیدهای کنترلی مختلف، به خوبی جانمایی شده‌اند؛ با این حال برخی موارد مانند نحوه قرارگیری فرمان که بسته به تنظیمات مطلوب شما برای نشستن ممکن است دیدتان به کیلومترشمار را دچار مشکل کند، از جمله ایرادات برجسته‌ای است که باید درباره کابین پژو ۲۰۰۸ ذکر کرد.

 

اگر پژو ۲۰۰۸ را برای استفاده‌های خانوادگی خریداری می‌کنید، باید انتظارات خود از آن را نیز در حد یک کراس‌اوور جمع و جور شهری تعدیل کنید، زیرا فضای کابین محصول فرانسوی به خصوص در ردیف عقب چندان جادار نیست؛ با این حال طراحان کمپانی سعی خود را در جهت تامین حداکثر فضای ممکن برای سرنشینان به کار بسته‌اند و ابعاد کابین پژو ۲۰۰۸ در کلاس خود کاملا قابل قبول محسوب می‌شود؛ به بیانی واضح‌تر، فضای سر و زانو ردیف عقب پژو ۲۰۰۸ قابل قبول است و دو سرنشین با قد متوسط می‌توانند بدون هیچ مشکل خاصی سفر کنند.

 

اما بزرگ‌ترین نقطه ضعف پژو ۲۰۰۸ را باید سطح پایین تجهیزات رفاهی آن دانست، جایی که ایکاپ برای کاهش قیمت نهایی، بسیاری از امکانات کراس‌‌اوور فرانسوی را حذف کرده است. با این وجود با نظر می‌رسد اصلی‌ترین نقطه قوت پژو ۲۰۰۸ یعنی قوای محرکه آن، توانسته کمبود تجهیزات رفاهی را در نظر مشتریان ایرانی بسیار کم رنگ کند؛ در حقیقت پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو پژو ۲۰۰۸ که ۱۶۳ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتون‌متر گشتاور تولیدی خود را به کمک یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو می‌رساند، عملکرد بسیار جذاب و هماهنگی را ارائه می‌دهد، به طوری که در این بخش هیچ کدام از رقیبان حتی قابل مقایسه با محصول فرانسوی نخواهند بود.

 

علاوه بر توانایی بالای پیشرانه، سواری راحت پژو ۲۰۰۸ نیز دیگر ویژگی‌ بارز برای مشتریان ایرانی است که باعث شده فروش بسیار خوبی را تجربه کند. با وجود سواری راحت، فرمان پذیری پژو ۲۰۰۸ در سطح قابل قبولی ارزیابی می‌شود و طیف وسیعی از خریداران را راضی خواهد کرد. در این بین اما باید گفت فرمان پژو ۲۰۰۸ کمکی به بهبود تجربه رانندگی در جاده‌های پر پیچ و خم نمی‌کند.

DIGNITY

دیگنیتی

مقایسه پژو 2008 با دیگنیتی

 

دیگنیتی بهمن موتور یکی از کراس‌اوورهای جدید این شرکت محسوب می‌شود؛ این خودرو در حقیقت همان دانگ فنگ iX5 یا فنگون است که برای دور زدن تحریم‌ها، با این نام به بازار ایران عرضه خواهد شد. به عنوان یک کراس اوور چینی، دیگنیتی چهره‌ی مدرنی دارد و در اصول طراحی آن شباهت‌های متعددی به محصولات اروپایی مشاهده می‌شود. اما مدرن بودن تنها توصیف ما از دیگنیتی نیست، زیرا طراحی کوپه مانند سقف آن در کنار خطوط برجسته نمای جانبی، چاشنی اسپرت را هم به ویژگی‌های ظاهری کراس اوور چینی افزوده‌اند.

 

پس از ورود به کابین دیگنیتی، بلافاصله سبک طراحی محصولات آئودی برای شما تداعی خواهد شد؛ با این وجود، الگو برداری واضح شرکت چینی ناموزون نیست و هارمونی خوبی بین طراحی خارجی و کابین این خودرو وجود دارد. علاوه بر طراحی مناسب، کیفیت قطعات و دقت ساخت آن‌ها نیز در سطح یک کراس اوور چینی حاضر در این رده قیمتی مطلوب بوده و نمره قبولی را می‌گیرد‌. ارگونومی کابین دیگنیتی نیز در صورت فاکتور گرفتن از جانمایی نمایشگر سیستم اطلاعات‌سرگرمی، رضایت شما را جلب خواهد کرد؛ با این حال پژو ۲۰۰۸ نیز ایراداتی در این بخش دارد که باعث می‌شود ارگونومی هر دو را مجموعا در یک سطح طبقه‌بندی کنیم.

 

اما وقتی صحبت از فضای کابین می‌شود، دیگنیتی کاملا گوی سبقت را از پژو ۲۰۰۸ ربوده و گزینه کاربردی‌تری برای سفرهای خانوادگی محسوب می‌شود. اما این تنها برتری دیگنیتی نسبت به پژو ۲۰۰۸ نیست، زیرا محصول چینی امکانات رفاهی بیش‌تری را نیز نسبت به رقیب اروپایی خود در اختیار خریداران قرار خواهد داد. اما در این بین، پیشرانه پژو ۲۰۰۸ سنگینی کفه ترازو را به سمت کراس اوور فرانسوی می‌برد؛ در حقیقت پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو دیگنیتی که قادر به تولید ۱۵۰ اسب بخار قدرت و ۲۲۰ نیوتون‌متر گشتاور است، در کنار گیربکس CVT کوپل شده با آن، کاملا راضی کننده عمل می‌کند، اما اصلا در حد و اندازه‌های قوای محرکه جذاب پژو ۲۰۰۸ نیستند و محصول پژو به وضوح برتری فنی و مهندسی قابل توجهی دارد؛ با این حال وزن کمتر پژو ۲۰۰۸ نسبت به دیگنیتی نیز دیگر عاملی است که باعث شده شتاب‌گیری با آن سریع‌تر باشد.

 

دیگنیتی در مهندسی سیستم تعلیق نیز امتیاز پایین‌تری نسبت به رقیب خود دریافت می‌کند و در مجموع پژو ۲۰۰۸ ترکیب مطلوب‌تری از سواری و فرمان‌پذیری را به نمایش می‌گذارد. این برتری‌های فنی در کنار بازار خرید و فروش پر رونق و وضعیت بهتر خدمات پس از فروش، باعث می‌شوند که ارزش خرید پژو ۲۰۰۸ بالاتر از دیگنیتی باشد. اما این تمام ماجرا نیست، زیرا با توجه به قیمت تعیین شده از سوی بهمن موتور برای دیگنیتی، فاصله قیمت کراس‌اوور تازه وارد چینی با پژو ۲۰۰۸ بسیار کم است و این اتفاق کار دیگنیتی را نه تنها برای رقابت با حتی نسخه‌های دست دوم محصول فرانسوی، بلکه برای رقابت با نسخه‌های کارکرده و صفر کیلومتر کراس‌اوورهای جذاب‌تری از جمله سیتروئن C3 و سانگ یانگ تیوولی نیز بسیار سخت می‌کند و باید دید آیا بهمن موتور با تعیین قیمت منطقی‌تر می‌تواند بر این چالش فائق شود یا خیر.

نویسنده : ماشین 3


نظرات کاربران

 • user icon
  نویسنده : پدرام یاربیگی
  تاریخ : 1399/11/12

  این خودرو گروه بهمن خیلی عالیه ، از آپشن ها بگیر تا تلفیق اون مدرن و کلاسیک بودن و ... خیلی دلم میخواد بگیرم

 • user icon
  نویسنده : علی سلامتیان
  تاریخ : 1399/11/12

  بی صبرانه منتظر رونمایی این خودرو هستم ، چه آپشن های خوبی هم داره

 • user icon
  نویسنده : وحید
  تاریخ : 1399/11/14

  اصلا با این قیمت ارزش خرید نداره حتی دست دوم اروپایی مثل سیتروئن و پژو از این بهتره در حالی که تیوولی کره ای هم گزینه جذاب‌تری هست نسبت به قیمت

 • user icon
  نویسنده : امير
  تاریخ : 1399/12/18

  اگر واقعا گروه بهمن قصد رقابت با خودرو هاي هم سطح ديگنيتي رو داره علت اين قيمت گذاري نامتعارف چيه.

 • user icon
  نویسنده : حسين
  تاریخ : 1400/01/05

  اطلاعات سايت عالي

 • user icon
  نویسنده : مهدی
  تاریخ : 1400/03/13

  آپشن های 2008 در حد ماشین های چند سال پیشه! دیگنیتی خیلی سر تر هست و خوشگل تر و با کیفیت تره! با وجود چینی های با کیفیت دوران پژو دیگه گذشته

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading