HYUNDAI ACCENT 2013-2016

مشخصات هیوندای اکسنت 2013-2016

هیوندای اکسنت 2013-2016 هیوندای اکسنت 2013-2016

معرفی کلی هیوندای اکسنت 2013-2016

هیوندایی اکسنت مدل 2015، نسبت به نسلهای قبلی خود در نوع ماشینهای کوچک ارائه شده توسط هیوندایی، پیشرفت بسیار زیادی کرده است. به گونه ای که میتوان به آن به عنوان یک گزینه در میان سدانها و هاچ بکها نگاه کرد. با توجه به ارزش و همچنین فضای داخلی وسیع این ماشین، در قلمروی ماشینها در اقتصاد سنتی، هیوندایی اکسنت از عملکرد خوبی بهره مند بوده که چندان با رقبای خود متفاوت نیست.حال در چهارمین مدل سال، هیوندایی اکسنت با یک چهره جدید در درون و بیرون برای مدل سال 2012 ارائه شده است. استفاده از .... ،در این مدل نیز همانند باقی هیوندایی های همان سال موجب زیبایی ظاهری خودرو شده است. بکارگیری کیفیت بهتر در داخل خودرو، استانداردهای افزوده شده و ویزگی های اختیاری مورد استفاده، باعث شده تا اکسنت نسبت به خودروهای بی نظم و ترتیبی مثل فیات 500 و فورد فیستا کاملتر و بالغتر به نظر برسد. در مورد باقی رقبای اکسنت میتوان به شورولت سونیک ( که در سال 2016 مجددا طراحی شده است)، هوندا فیت (طراحی مجدد در 2015)، نیسان ورسا و کیا ریو (که از نظر مکانیکی شباهت بسیاری به اکسنت دارد) اشاره نمود.به نظر ما در میان دو مدل ارائه شده اکسنت، مدل هاچ بک 5 در جذاب تر است. اگر چه که سدان 4 در نیز مناسب بوده و شاید ظاهر ساده تری داشته باشد، اما در طراحی اکسنت، مشخصات همیشگی یک هاچ بک با جزئیاتی ترکیب شده که طراحی مدرن اولیه ماشینهای هیوندایی را تشکیل میدهد. در داخل، طراحی ساده و تمیز است و ترکیبی از کنترل های ساده و پلاستیک های نه چندان براق، حضور این خودرو را پررنگ تر میکند.شتاب گیری و هدایت اکسنت به راحتی صورت میگیرد، هر چند عملکرد برجسته ای هم در این خصوص ندارد. و این مساله بدان علت است که موتور 4 سیلندری تزریق مستقیم 1.6 لیتری برای سوزاندن سوخت خسیس است؛ و زمانی خوب کار میکند که یا یک گیربکس دستی وجود داشته باشد (که کلاچ نوری دارد) و یا تغییر شش سرعته اتوماتیک (که شامل مود سرعت و کنترل دستی است) فراهم باشد.هر چند ممکن است هوندا فیت فضای داخلی بهتری داشته باشد، اما هیوندایی فضایی راحت و جادار را برای مسافران تعبیه کرده است؛ بصورتیکه میتوان گفت در کلاس خود یکی از بهترین ها است. فضای داخل خودرو در هیوندایی به گونه ای است که حتی یک فرد قد بلند هم میتواند به راحتی به ماشین وارد و یا از آن خارج شود. فضای بالای سر و جلوی پا در صندلیهای جلو بسیار مناسب بوده و فضای موجود در صندلی های عقب برای خودرویی با این ابعاد بسیار مناسب است. همچنین برای قرار دادن وسایل کوچکتر نیز جای کافی وجود دارد. مکانهایی نیز برای قرارگیری تلفن همراه، نوشیدنی و پول تعبیه شده است. با بالا دادن پشتی های صندلی، فضای بار خودروی سدان اکسنت اندکی بزرگتر میشود؛ هرچند که با این کار ..

در مقایسه با ماشینهای کوچک دیگر از همین نوع، رتبه اکسنت در مدیریت ایمنی بزرگراهی (NHTSA  و  IIHS) خیلی خوب نبوده و 4 ستاره از دولت فدرال کسب کرده است. هرچند نکاتی در مورد عملکرد خودرو در  تصادفات جانبی وجود دارد. در تست IIHS، اکسنت رتبه ی "ضعیف" را در آزمون  .... کسب کرده است. این آزمون پس از طراحی خودرو انجام شده و درست مانند خیلی از مدلهای قدیمی تر، نتیجه مناسبی در آن کسب نشده است و مشخص میباشد که اکسنت به این مقصود طراحی نشده است.

همانطور که هیچ نکته جالبی در مورد عملکرد هیوندایی اکسنت در جاده وجود ندارد، میتوان این نکته را هم افزود که اکسنت در مورد هندلینگ و دینامیک کلی اش ما را سورپرایز نمیکند. در واقع عملکرد این ماشین کاملا قابل پیش بینی است و این مساله باعث تجدید نظر برخی خریداران میشود

موتور 1.6 لیتری، 4 سیلندری و تزریق مستقیم اکسنت بهترین نوع در کلاس 138 اسب بخاری و 123 پوند فوت گشتاور است. شتاب خودرو در حدود میانگین و زمان 0 تا 60 برای این خودرو سریعتر از 10 ثانیه نیست.

برای استخراج تمام قدرت موتور، باید دور موتور را بیش از 3500 دور در دقیقه بالا ببرید؛ هرچند که اگر دور موتور را تا جایی که ممکن است پایین بیاورید، موتور در سوزاندن سوخت کاملا خسیس عمل میکند. این موتور با کمک یک گیربکس دستی با کلاچ نوری و یا تغییر شش سرعته اتوماتیک که شامل مود سرعت و کنترل دستی است همکاری مناسبی دارد.

 

 

 اکسنت در پیچ جاده ها بسیار ظریف عمل میکند. طراحی اکسنت تقریبا قابل قبول است . کیفیت رانندگی با اکسنت همانند دیگر خودروهای دارای فاصله دو محور کم، ممکن است در حفره ها نامطلوب و در جاده های یج زده پس جهنده باشد

معمولا در مدلهای اسپورت، ما یک حس اساسی تر در قدرت فرمان را میپسندیم. هرچند سراسر تنظیم صف فرمان این حس را منتقل میکند که گویا در حال تقلید از بخش عمده قوی محور از یک سدان بزرگ است. این مساله خوب است هرچند باعث میشود اکسنت آنقدرها که میتواند بصورت سبک عمل نکند.هرچند شاسی خودرو در هنگام بارگذاری کامل نیز خوب عمل میکند، اما انتقال قدرت خودرو هنگام حمل بیش از دو نفر مسافر  چابکی خود را از دست میدهد. در هر حال نباید این مساله را فراموش کرد که اکسنت یک خودروی کوچک و سبک وزن است. 

 

بازار خودرو‏های سدان کوچک در ایران منحصرا در دستان تویوتا و مزدا بود تا در سال جدید هوندا نیز سیویک خود را روانه این بازار بکر کرد. اما هیوندای نیز بی‏کار ننشسته و مدل اکسنت را که یک سدان کوچک خانوادگی خوش‏ترکیب و خوش‏ساخت است را به این جمع اضافه کرد. این خودرو در دنیا با دو پیشرانه 1,4 لیتری و 1,6 لیتری عرضه می‏شود که مدل قوی‏تر وارد ایران شده است. این خودرو دارای 3 مدل گیربکس بوده که فعلا با گیربکس 4 دنده اتومات روانه بازار شده است.

 هیوندای-اکسنت-ACCENT
عکس داخلی هیوندای اکسنت 2013-2016

100 میلیون تومان

(حدود قیمت)
price قیمت هیوندای اکسنت (نوسان قیمت و جدول فروش)
امتیاز کاربران از : 10

1

0از 0کاربر

سال ساخت : 2013-2016

نکات مثبت هیوندای اکسنت

هندلینگ خوب با توجه به کلاس خود،سرعت بالای پاسخگوی گیربکس ، کابین جادار ، مصرف سوخت اقتصادی 

نکات منفی هیوندای اکسنت

کیفیت پایین متریال استفاده شده در کابین ،خشک بودن صندلی ها ،

امنیت

اکسنت کوچک شهری در بحث ایمنی همانند رقیبانش 4 ستاره ایمنی را از موسسه NHTSA دریافت کرده است.

 

نقد کارشناسان

اکسنت صفر کیلومتر 2016 با قیمت 100 میلیون تومان حرفی برای گفتن ندارد و فقط ظاهر جذابش می تواند دلربایی کند ، ولی شما میتوانید نمونه های کارکرده هیوندای اکسنت 2014 را با مبلغی در حدود 82 میلیون تومان خریداری کنید ، که انتخابی منطقی میباشد . 

گالری تصاویر هیوندای اکسنت

گیربکس
4 دنده اتوماتیک
حجم موتور سی سی
1591
قدرت(اسب بخار/دور در دقیقه)
128/6300
شتاب 0 تا 100 کیلومتر(ثانیه)
11,5
مصرف ترکیبی(لیتر)
7,6

مشخصات هیوندای اکسنت 2013-2016

مدل : Accent 1.6 MPI
کلاس : سدان شهری کوچک
گیربکس : 4 دنده اتوماتیک
محور متحرک : دیفرانسیل جلو(FWD)
تعداد و آرایش سیلندر/سوپاپ : 4 خطی/16
حجم موتور سی سی : 1591
قدرت(اسب بخار/دور در دقیقه) : 128/6300
گشتاور(نیوتن متر/دور در دقیقه) : 156/4200
حد اکثر سرعت(کیاومتر در ساعت) : 185
شتاب 0 تا 100 کیلومتر(ثانیه) : 11,5
طول/عرض/ارتفاع(میلیمتر) : 1475/1700/4370
وزن خالص(کیلوگرم) : 1140
مشخصات تایر : 175/70R 14
مصرف ترکیبی(لیتر) : 7,6
استاندارد الایندگی : یورو 4
حجم مخزن سوخت(لیتر) : 43
کیسه هوا : راننده/ سرنشین/ پرده ای/ جانبی جلو
سیستم های ترمز و پایداری : EBD-VSM-ESC-TCS-ABS-OCS
سیستم های امنیتی : قفل مرکزی/ ریموت کنترل/ ورود بدون کلید/ ایموبلایزر پیشرانه
سیستم های فرمان و هدایت : فرمان با نیروی کمکی برقی با تنظیم ارتفاع/ دکمه های کاربردی بر روی فرمان
سیستم تهویه مطبوع : دستی
سیستم صوتی تصویری و مالتی مدیا : رادیو CD با 6 بلندگو/ USB-AUX/ بلوتوث
سیستم صندلی : روکش چرمی/ کمربند های پیش کشنده
سیستم اینه و شیشه ها : آینه های تاشو برقی با گرمکن/ مه شکن جلو/ بالابرهای جلو وعقب برقی/ سانروف
سیستم روشنایی :
سایر امکانات : کامپیوتر سفر/ کروز کنترل/ سیستم کمکی حرکت در سربالایی HAC
نویسنده : ماشین 3

نظرات کاربران درباره هیوندای اکسنت 2013-2016

 • نویسنده : Sadegh
  تاریخ : 1395/07/07

  با سلام میشه راهنمایی کنید با ۹۰ ملیون و ترجیحا کمتر از ۹۰ ملیون چه ماشینی بخرم ،من هر روز مجبورم مسیر کرج تا تهران رو بیام میخوام مصرف سوختش هم کم باشه و کلا کم خرج باشه

  • نویسنده : حمید
   تاریخ : 1395/09/10

   اکسنت خوبه . اما من الان یه ام جی۳۵۰ گرفتم هم مصرفش کمتره هم جادارتره . قبلا چند ماهی اکسنت برادرم دستم بوده . هر دو خوبن اما با توجه به اختلاف قیمت و کیفیت خوب ام جی۳۵۰ رو پیشنهاد میکنم . البته با گارانتی اصلی و مدل ۲۰۱۴

 • نویسنده : Owjan
  تاریخ : 1395/12/23

  مزخرفترین ماشینی که تا بحال داشتم، صفر کیلومتر این ماشین رو خریدم، طی یک سال و نیم که ۳۵۰۰۰ تا فقط کارکرد موتورش شروع کرد به سروصدا دادن، گیربکسش سالم بود، ای بی اسش بعضی وقتها تقه بدی میزد، اتاقش از همون ماه اول شروع کرد به صدا دادن، با کمال شعف و شادی فروختمش رفت پی کارش

 • نویسنده : علی
  تاریخ : 1395/12/28

  من 3 سال هست که این ماشین را استفاده می کنم و تاحالا حدود 40 هزار تا کار کرده برای استفاده های شهری و چند مسافرت در سال بهترین ماشین هست که مصرف سوخت پایینی داره و راحت و زیبا هست و خیلی از ان راضی هستم.

 • نویسنده : حسن
  تاریخ : 1396/03/06

  بین اکسنت بلو ومزدا3 کدوم رو پیشنهاد میکنین؟

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

بالای صفحه تلگرام ماشین 3