اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه جک J4 با دنا پلاس

مقایسه جک J4 با دنا پلاس

یکی از مقایسه های خودرویی پر مخاطب بازار ، مقایسه جک J4 با دنا پلاس می باشد که در ادامه با ماشین3 همراه باشید تا به مقایسه جک J4 با دنا پلاس بپردازیم.

Jac J4

جک J4

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
7
طراحی
7
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
8
امتیاز کل
45
قیمت جک J4

Dena +

دنا پلاس

کیفیت سواری
7
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
7
امتیاز کل
44
قیمت دنا پلاس
انتخاب ماشین 3

Jac J4

جک J4

Top car

Jac J4

جک J4

مقایسه جک J4 با دنا پلاس

جک J4

 

مدتی است که تولید و عرضه جک j5 ، نخستین سدان اتوماتیک مونتاژ شده در ایران توسط کرمان موتور پایان یافته است و به تازگی جک J4 نسخه مدرن و کم استهلاک آن را کرمان موتور معرفی نموده و آن را جایگزین جک J5 اعلام کرده است. جک J4 در ظاهر به ویژه در قسمت جلو طراحی خوب و با سبک مدرنی را به نمایش می گذارد اما از دیگر رقیبان هم رده خودش طراحی جک J4 کمی ساده تر است که دلیل آن در عرضه و ورود این ماشین در سال 2014 به بازار چین است. اگر کمی نگاه دقیق تری به طراحی جک J4 بیاندازیم در قسمت جلو و جانبی شباهت های زیادی با هیوندای اکسنت می بینیم که یکی از ماشین های موفق این سگمنت می باشد؛ سادگی مهم ترین نکته در طراحی جک J4 است و تناسب و هماهنگی ابعاد و سایز قطعات ، طراحی ، خطوط و زوایا و ... کاملا رعایت شده است.

 

جک J4

 

به داخل کابین جک J4 که قدم می گذاریم باز هم شباهت با هیوندای اکسنت غیر قابل انکار است اما به لطف طراحی تکراری غربیلک فرمان با لوگوی جک و رنگ بندی مشکی کابین حس و حال کابین جک J4 را همانند قیمتش نشان می دهد . کیفیت مونتاژ جک J4 خوب ارزیابی می شود و کیفیت متریال جک J4 هم تناسب دارد و از نظر آپشن هم جک J4 هر آنچه که در این قیمت نیاز دارد را دارا می باشد.

 

داخل کابین جک J4

 

تب کاهش آلایندگی و مصرف سوخت در بین جک J4 و رقبایش به شدت در حال شیوع است و جک  J4 هم به طور شدیدی به این بیماری مبتلا شده است و به همین دلیل میباشد که از یک پیشرانه 4 سیلندر و 16 سوپاپ که به طور دقیق 1499 سی سی حجم دارد سود میبرد . این پیشرانه در دور موتور 6000 دور در دقیقه قادر است تا 103 اسب بخار نیرو و در دور موتور 3000 الی 4500 دور بر دقیقه 146 نیوتن متر گشتاور تولید کند و این میزان قدرت توسط یک گیربکس CVT یا اتوماتیک ضریب متغیر پیوسته به چرخ های جلو جک J4 منتقل می شود . موتور و گیربکس جک J4 هماهنگ هستند و وزن سبک و 1110 کیلوگرمی جک j4 در عملکرد خوب آن بی تاثیر نبوده اما همه برنامه ریزی های انجام شده در سیستم مدیریت موتور و گیربکس جک J4 بر مبنای عملکرد اقتصادی این ماشین است . جک J4 به زمان تقریبی 11.5 ثانیه نیاز دارد تا از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند ، حداکثر سرعت جک J4 در ایران 180 کیلومتر در ساعت اعلام شده است و جک J4 در سیکل ترکیبی تنها به6.2 لیتر سوخت نیاز دارد .

 

جک J4

 

جک J4 و جک S3 بر روی یک پلتفرم مشترک یافته اند و جمع و جور بودن اما با عرض محوری مناسب ویژگی مثبت آن است ضمن اینکه جک J4 در جلو مک فرسون و در عقب نیمه مستقل است و جک J4 از سیستم فرمان برقی هم سود می برد که همه اینها در کنار هم به جک J4 یک سواری نسبتا نرم با هندلینگ خوب ، فرمان پذیری مناسب و پایداری ایده آل بخشیده است .

جک J4 در بازار چین فروش خوبی را با وجود تعداد زیادی رقیب تجربه کرده و در ایران هم با توجه به وضعیت نوسانات بازار مشخص کردن دقیق قیمت جک J4 امکان پذیر نیست اما رنج قیمت 60 میلیون تومان نزدیک ترین پیش بینی است که می توان انجام داد و با توجه به اینکه همه اهالی دنیای خودرو ارزش خرید جک J4 را بالا ارزیابی کرده اند و با توجه به بررسی های انجام شده توسط تیم ماشین 3 جک J4 گزینه ارزشمندتری از دنا پلاس ارزیابی می گردد .

 

جک J4

Dena +

دنا پلاس

مقایسه جک J4 با دنا پلاس

 دنا پلاس

 

ایران خودرو دنا را اصطلاحاً با نام لوکس ترین خودروی ملی به بازار عرضه کرد و دنا پلاس نمونه فیس لیفت و مجهز تر دنا است که مدتی می باشد تولید و عرضه آن انجام می شود. در ظاهر دنا پلاس شاهد تغییرات چشمگیری به منظور نزدیک تر شدن طراحی آن به استاندارد های روز دنیا، خارج شدن از سادگی و دادن جلوه لوکس هستیم که در این امر طراحی چراغ جلو، گرافیک چراغ های عقب و خطوط مورب در نمای جانبی بیشترین تاثیر را دارند. سبک طراحی جک J4 و دنا پلاس با یکدیگر تفاوت دارند؛ طراحان در دنا پلاس سعی کرده تا کمی با شلوغ کاری به طراحی بهتری دست پیدا کنند اما در جک J4 سادگی معیار اول طراحی تعیین شده است.

 

 دنا پلاس

 

به داخل کابین دنا پلاس که وارد میشویم طراحی در مجموع قابل قبول اما تکراری است و تفاوتی در مجموع با نوع ساده دنا ندارد . کیفیت ساخت و مونتاژ دنا پلاس و هم چنین متریال به کار رفته کاملاً متوسط است و وجود 4 ایربگ ، سانروف ، سیستم مالتی مدیا کامل ، نویگیشن و صندلی های برقی برای سرنشینان جمله آپشن های خوبی هستند که سطح رقابت  دنا پلاس را بالا برده است . با توجه به بررسی های انجام شده در مورد دنا پلاس و جک J4 کیفیت سدان چینی یعنی جک J4 را می توان بهتر دانست ، در بحث آپشن تقریبا برابر می باشند و برتری دنا پلاس به صورت جزئی است .

 

کابین دنا پلاس

 

موتوری که ایران خودرو بر روی ماشین های سمند ، دنا و دنا پلاس به کار برده است پیشرانه معروف EF7 یا همان موتور ملی میباشد . این پیشرانه 4 سیلندر و 16 سوپاپ است و 1646 سی سی حجم دارد  و با آرایش خطی درون کاپوت  دنا پلاس قرار گرفته است . دنا پلاس با تکیه بر این پیشرانه 115 اسب بخار قدرت در دور موتور 6300 دور در دقیقه و 157 نیوتن متر گشتاور در دور موتور 5000 دور در دقیقه تولید میکند و نیرو توسط یک گیربکس 5 سرعته دستی که با کد BE3 شناخته می شود به چرخ های جلو دنا پلاس انتقال پیدا می کند . کیفیت بخش فنی قطعات در دنا پلاس وضعیت مناسبی دارد و با توجه به وزن نسبتاً سنگین دنا پلاس کشش خوبی ارائه می دهد اما در مجموع عملکرد بخش فنی دنا پلاس را میتوان ضعیف دانست که این موضوع در دنا پلاس توربو برطرف شده است و در شرایط برابر جک J4 برای رانندگی معقول و ایده آل در بخش فنی عملکرد بهتری دارد و گیربکس CVT آن که در روان کردن انتقال قدرت به چرخ های جک J4 تاثیر بسیاری دارد یک مزیت برای سدانی در این بازه قیمتی به شمار می رود .

 

دنا پلاس

 

در مجموع سواری نرم و خانوادگی را میتوان ویژگی سواری با دنا پلاس دانست و سطح پایداری ، قابلیت مانور و فرمان پذیری در حد انتظار دارد اما کمی سواری با دنا پلاس کاملا شما را آگاه می کند که آرایش سیستم تعلیق ، پلتفرم و ... ساده و قدیمی می باشد .

دنا پلاس یکی از بزرگترین قدم های ایران خودرو برای پیشرفت محسوب می گردد اما هنوز هم راه زیادی را تا یک ماشین نوین و خاص با ویژگی های خوب دارد و نداشتن گیربکس اتوماتیک ، نداشتن یک پلتفرم جدید و در نهایت یکسان بودن بعضی از ویژگی های دنا پلاس با سمند مانند پیشرانه کاملا مشابه با گراف یکسان قدرت و ... از بزرگترین عیوب دنا پلاس به شمار می رود .

 

دنا پلاس

نویسنده : ماشین 3


نظرات کاربران

 • user icon
  نویسنده : عباس حسین پور
  تاریخ : 1397/03/13

  من خودم دنا پلاس دارم همه چی به کنار فقط میخوام بگم منی که قدم 190 هست و سرم به سقف میخوره و زانوهام به کنسول جلو و گرفتار هستم موقع رانندگی .واقعا خاک بر سر ایران خودرو که جک جی4 از این ماشین سرتره یعنی گند بزنه به اون طراح مشنگی که همچین گندی زده

 • user icon
  نویسنده : 888
  تاریخ : 1397/08/09

  ماشین های جک جز پرفروشترین ماشین چینی در اروپاس جدا از پر فروش بودن همینکه وارد بازار اروپا شده خودش بزرگترین قدمه من نمیدونم ایرانخودرو چقدر پول داده تبلیغ اشغالی مثل بکنین ولی بدونین با این کار مدیون خیلی ها میشین........ مطمعنا این نظر درج نخواهد شد

 • user icon
  نویسنده : محمد
  تاریخ : 1397/08/12

  من جک جی 5 اتومات و دنا پلاس دارم
  از نظر من که سوار هردو میشم کیفیت سواری جک خیلی،بهتره مخصوصا خارج از شهر
  دنا پلاس هم ماشین بدی نیست اما به پای جک نمیرسه

 • user icon
  نویسنده : مهمان
  تاریخ : 1397/10/10

  منم هم جک جی ۵ دارم هم دنا پلاس ولی چون ۲ تا ماشین دارم نمیدونم سوار کدوم شم پیاده میرم نمیدونم کدوم بهتره

  • نویسنده : علی
   تاریخ : 1397/11/22

   فکنم کلا عقلتو از دست دادی دداش

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading