اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه کوپا T210 با چری تیگو7

مقایسه کوپا T210 با چری تیگو7

یکی از مقایسه های خودرویی پر مخاطب بازار ، مقایسه کوپا T210 با چری تیگو7 می باشد که در ادامه با ماشین3 همراه باشید تا به مقایسه کوپا T210 با چری تیگو7 بپردازیم.

COUPA T210

کوپا T210

کیفیت سواری
7
خدمات پس از فروش
7
طراحی
8
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
8
امتیاز کل
45
قیمت کوپا T210

chery tiggo 7

چری تیگو7

کیفیت سواری
7
خدمات پس از فروش
8
طراحی
7
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
7
امتیاز کل
44
قیمت چری تیگو7
انتخاب ماشین 3

COUPA T210

کوپا T210

Top car

COUPA T210

کوپا T210

مقایسه کوپا T210 با چری تیگو7

کوپا T210

ریگان خودرو نماینده کمپانی چینی هونان جیانگ نان است و با کراس اوور لوکس کوپا T210 به بازار ایران قدم گذاشته است . جیانگ نان توسط کمپانی زوتی در سال 2006 افتتاح شده و این دو شرکت همکاری بسیار وسیع و نزدیکی در تولید اتومبیل با یک دیگر دارند و مدل کوپا T210 در واقع همان زوتی T600 کوپه است که قرار بود توسط سایپا عرضه شود . کوپا T210 در ظاهر الهام گرفته شده و ترکیبی از چند شاسی بلند آلمانی است که برای کوپا T210 ظاهری جذاب ، خشن ، مدرن ، هماهنگ و تقریباً بی نقص را به وجود آورده و در نهایت کوپا T210 به بیننده شخصیت جسور ، پر قدرت و با ابهت و همراه با غروری آلمانی را که همه اینها توسط طراحان ایتالیایی به وجود آمده را نشان می دهد .

 

کوپا T210

 

به داخل کابین کوپا T210 که قدم میگذاریم با فضایی انبوه از جذابیت سر و کار داریم که در ادامه با آنها آشنا میشویم و بیش از پیش به کوپا T210 و ویژگی های خوبش علاقه مند میشویم . کوپا T210 طراحی داخلی کابین آن بی نظیر و بدون مثال است و همه ویژگی هایی که دارد یک ترکیب عالی از طراحی لوکس و اسپرت است و اگر بدون اطلاع از هیچ یک از ویژگی های کوپا T210 پشت فرمان آن قرار بگیرید قیمت آن را بسیار گران تر از آنچه که میباشد تصور میکنید . کیفیت عالی یکی از ویژگی های خوب کوپا T210 است که در همه بخش های آن اعم از ساخت ، مونتاژ و متریال دیده میشود و این ویژگی در کنار ابعاد مناسب برای 4 سرنشین بلند قد ، ارگونومی عالی و لیست بلند بالایی از آپشن های رفاهی و ایمنی سطح بسیار خوبی از راحتی و لذت را تقدیم به سرنشینان کوپا T210 می کند .

 

کابین کوپا T210

 

قلب تپنده کوپا T210 که به سامانه توربوشارژر مجهز شده 4 سیلندر و 16 سوپاپ است و دارای حجم دقیق 1499 سی سی میباشد . کوپا T210 در محدوده دور موتور 5100 الی 5700 دور در دقیقه قابلیت تولید حداکثر 156 اسب بخار قدرت و در بازه دور موتور 2100 الی 3600 دور در دقیقه قابلیت تولید 210 نیوتن متر را دارا میباشد که این نیرو توسط یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل میشود . با توجه به مسائل فنی گوناگون کوپا t210 وزن 1.6 تنی دارد که در مجموع با احتساب تاخیر توربو ، سطح مناسب آلایندگی ، سطح هماهنگی موتور و گیربکس و ضرایب دنده میتوان از کوپا T210 یه عنوان یک کراس اوور چابک در کلاس خودش یاد کرد که به صورت استاندارد با بنزین معمولی  به زمانی در حدود 10 ثانیه نیاز دارد تا سرعت خود را از 0 به 100 کیلومتر در ساعت برساند و مصرف سوخت کوپا t210 در سیکل ترکیبی 8.6 لیتر اعلام شده و استاندارد آلایندگی یورو 5 را پاس می کند . پایه اصلی برنامه ریزی گیربکس کوپا T210 بر مبنای عملکرد اکونومیک و اقتصادی است و به همین علت در استفاده نرم و شهری عملکرد عالی را شاهد هستیم اما زمانی که کوپا T210 را تحت فشار قرار می دهیم فاصله تعویض دنده افزایش میباشد و تاخیر کمی چاشنی آن می شود .سیستم تعلیق کوپا T210 در جلو مک فرسون و در عقب چند اتصالی است که با توجه به دیگر مشخصات کوپا T210 سواری نرمی را در مجموع برای کوپا T210 به ارمغان آورده است و به لطف سیستم های ایمنی فراوان پایداری و تحت کنرل بودن کوپا T210 قابل قبول میباشد اما با توجه به ابعاد ، آرایش سیستم تعلیق و وزن طبیعی است که دیفرانسیل جلو بودن کوپا T210 باعث به وجود آوردن مشکلاتی چون کم فرمانی در پیچیدن با سرعت بالا یا به وجود آمدن حرکات گهواره ای در مانور های ناگهانی شده و البته هماهنطور که گفته شد سیستم های ایمنی فراوان پایداری کوپا T210 را تضمین کرده اند .

 

 کوپا T210

 

ریگان موتور قول عرضه کوپا T210 را با قیمتی کاملاً رقابتی داده و همچنین گفته شده در ابتدا تمام خدمات پس ار فروش ماشین های کوپا T210 تحت نظر کرمان موتور خواهد بود که این دو خود نکات عالی هستند و با توجه به این که کوپا T210 در مجموع یک کراس اوور زیبا ، با کیفیت ، فول آپشن ، جادار ، قدرتمند و پر فروش در کشور مادر یعنی چین است و مقایسه آمار فروش رسمی 2 ساله در جمهوری خلق چین در میان کوپا T210 و چری تیگو 7 خود بار دیگر برتری کوپا T210 را به اثبات می رساند .

 

کوپا T210

chery tiggo 7

چری تیگو7

مقایسه کوپا T210 با چری تیگو7

چری تیگو 7

مدیران خودرو از پیشکسوتان مونتاژ و تولید ماشین چینی در ایران است که از میان انبوه کمپانی های چینی برند چری را برای خودش برگزیده است. در حال حاضر چری تیگو 7 با قیمت رسمی 153 میلیون تومان لقب گران ترین و لوکس ترین نماینده چری را را از آن خودش کرده است .چری تیگو7 همانند دیگر ساخته های چری ظاهری جذاب و جوان پسند به نمایش می گذارد اما همچنان کپی بودن طراحی چری تیگو 7 و الهام گرفتن طراحان از کراس اوور های کره ای به خصوص کیا اسپورتیج QL غیر قابل انکار است .

 

چری تیگو 7

 

طراحان در مورد چری تیگو 7 با وجود جذابیت ظاهری که ایجاد کرده اما نتوانسته اند هماهنگی کافی میان بخش های گوناگون به وجود آورده اند و در کل از نظر ظاهری اگر خارج از بحث سلیقه به چری تیگو 7 و کوپا T210 نگاه کنیم نماینده شرکت رینگان موتور یعنی کوپا T210 با داشتن طراحی هماهنگ تر ، اصولی تر و پخته تر چهره بهتری را به نمایش می گذارد و با وجود این که در ظاهر هر دو ماشین کپی کاری به صورت واضح به کار رفته اما در کوپا T210 طراحان توانسته اند ترکیب طرحها و هارمونی های گوناگون را به هماهنگ ترین سطح ممکن پیکربندی کنند .

 

چری تیگو 7

 

قدم به داخل کابین چری تیگو 7 که می گذاریم سادگی و تکراری بودن طراحی باعث ایجاد حس منفی در مورد چری تیگو 7 شده و مواردی مانند طراحی تکراری کیلومتر شمار و بسیار ساده و قدیمی غربیلک فرمان از جذابیت داخل کابین چری تیگو 7 کاسته است . کیفیت ساخت ، متریال و ... همه در سطح متوسط است و یکی از معدود نقاط قوت چری تیگو 7 سطح کامل آپشن های آن است که در شرایط قرار گرفتن فول ترین نمونه آن در کنار نمونه فول کوپا T210 یک پله پایین تر می ایستد و از نظر کیفیت هم که تفاوت محسوس و برتری محض با کوپا T210 است .

 

چری تیگو 7

 

قلب تپندهچری تیگو 7ک پیشرانه 4 سیلندر خطی است که 1498 سی سی حجم دارد و مجهز به سامانه پرخوران توربوشارژر است . این پیشرانه در دور موتور 5500 دور در دقیقه به قدرت 146 اسب بخار دست پیدا میکند و گشتاورش نیز در دور موتور 1750 دور در دقیقه به 210 نیوتن متر میرسد . مصرف سوخت ترکیبی این ماشین 6.7 لیتر است و استاندارد آلایندگی یورو 5 را میتواند پاس کند . چری تیگو 7 قدرت پیشرانه اش توسط یک گیربکس 6 سرعته دو کلاچه به چرخ های جلو ماشین انتقال میابد و شتاب 0 تا 100 کیلومتر 10 ثانیه با توجه به قدرت و وزن 1440 کیلوگرمی طبیعی است . استهلاک چری تیگو 7 در حال حاضر مناسب استاما زمان عامل اصلی تصمیم گیری در مورد این بحث است و در اینجا هم کوپا T210 با سابقه حضوری موفق از سال 2013 نشان داده که در بخش فنی کاملاً قابل اعتماد است . در بخش فنی عملکرد چری تیگو 7 متوسط است ، سطح هماهنگی مسان موتور و گیربکس معمولی می باشد و کمی تاخیر یا به اصطلاح لگ هم در عملکرد چری تیگو 7 وجود دارد و مواردی مانند ثبت اعداد و ارقام نزدیک به هم با وجود اضافه وزن کوپا T210 و اینچنین مسائل بار دیگر هم بهتر بودن کوپا T210 را اثبات می کند .

 

چری تیگو 7

 

چری تیگو 7 در مجموع هندلینگ خوبی دارد اما کیفیت سواری متوسطی دارد و سیستم های ایمنی فعال و غیر فعال نصب شده بر روی چری تیگو 7 محدود است و از ویژگی های سواری آن میتوان به عملکرد نرم سیستم فنربندی و محدود بودن قابلیت های چری تیگو 7 به عملکرد شهری اشاره کرد . نیروی ترمز کوپا T210 قدرتمند تر ، سیستم های ایمنی آن بیشتر و پایداری و فرمان پذیری آن به طبع این ویژگی بهتر است .

عرضه یک ماشین چینی با قیمت بالای 100 میلیون تومان در بازار خودروی ایران یک ریسک بزرگ محسوب میگردد . چری تیگو7 با ورودش به بازار به دلیل قیمت بالا و کیفیت ساخت نه چندان بالا نتوانست انتظارات را براورده کند . چری تیگو7 مدیران خودرو در حال حاضر در بازار خودروی ایران  با قیمتی 152 میلیون تومانی به فروش می رسد .چری تیگو7 مدیران خودرو ویژگی که بتواند شما را با توجه به قیمتش جذب خود کند ندارد و اگر چری تیگو7 را با رقیب تازه واردش مقایسه کنیم متوجه برتری کوپا T210 از لحاظ ظاهر و باطن خواهیم شد . در این بازه قیمتی خرید کوپا T210 شرکت ریگان خودرو می تواند گزینه ای منطقی تر در این بازه قیمتی باشد ، هر چند که ماشین3 خرید خودروهای گران قیمت چینی را به شما پیشنهاد نمی کند . 

نویسنده : ماشین 3


نظرات کاربران

 • user icon
  نویسنده : ناصر
  تاریخ : 1397/05/23

  سلام مدیرمحترم سایت واقعا نمیدانستم تااین اندازه دربرخورد بامخالفین خود ناتوان هستیدچراکه چندین بارپیاپی ازشما درخصوص جبهه گیری باخودروهای مدیران خودرو نظر مخالف داده ام ولی بجای پاسخ ودرج نظر بنده نسبت به حذف آنها اقدام نموده اید حرف بنده این است که خودرویی که هنوز مقدمات خدمات پس ازفروش ونمایندگی مهیانکرده چرابایددرامتیاز خدمات پس ازفروش نمره وامتیاز ۷ بگیرد ولی مدیران خودرو که بیش از۱۰ سال است بالاتراز ۱۰۰ نمایندگی درسرتاسرایران دارد امتیاز۸ دریافت کند منطقی باشید لطفا

 • user icon
  نویسنده : ناصر
  تاریخ : 1397/05/23

  بطورکلی خودرو کوپا تی ۲۱۰ باتوجه به مشخصات فنی وامکانات وظاهرداخلی خودرو برترازتیگو۷ بنظرمیرسد شایدازلحاظ زیبایی درحد تیگو۷ نباشد وبرخی ازآپشن های تیگو۷ رانداشته باشد ومصرف بنزین آن بالاترازتیگو۷ باشد ولی نکته اصلی اینجاست که باتوجه به گارانتی بسیارخوب ۵ سال یا۱۵۰ هزارکیلومتر آنهم باخدمات پس ازفروش بسیار موفق مدیران خودرو که درسال ۹۶ برترین نمایندگی ازلحاظ سرویس دهی وخدمات پس ازفروش انتخاب شده خودرو برتر میباشد وخریداران باتوجه به بهای فعلی ۱۸۵ میلیون درمقابل بهای فعلی کوپا مدل فلگشیپ که ۳۲۵ میلیون میباشد البته بازار خرید وفروش آزاد که نسبت به خودرو تیگو خریداران بهای ۱۴۰ میلیون اضافه ترپرداخت میکنند خودرو به صرفه تر وازارزش خریدبالاتری برخوردار خواهدبود وباتوجه به گیربکس ۲ کلاچه آلمانی حتما شتاب بهتری ازکوپا خواهد داشت باتوجه به اینکه گشتاور هردوخودرو یکی است وزمانی میتوانستیم کوپا رابرتربنامیم که ازلحاظ قیمتی دریک رنج قیمت وازلحاظ خدمات پس ازفروش نیز برابربودند

 • user icon
  نویسنده : ناصر
  تاریخ : 1397/06/07

  زمانی باید ۲ خودرو بایگدیگر مقایسه شوند یک تاحدودی مشخصات آنها بایکدیگر تطابق داشته باشند وقابل خرید ولی ظاهراهنوز کوپا مجوز شماره گذاری نگرفته چون ریگان خودرو مجاز به مونتاژ آن نبوده است ولی اگر بهردلیل شماره گذاری شود بازهم قیمت آن مطمئنا باقیمت تیگو همخوانی نخواهد داشت چون قطعا ازتیگو۷ گرانتر بدست مردم خواهد رسید از طرفی خدمات پس ازفروش آن توسط کرمان موتور درسایه ای ازابهام قراردارد

 • user icon
  نویسنده : ali
  تاریخ : 1397/08/03

  این چه دیدی هر چی جدید میاد فکر کنیم بهتره!
  حالا باید دید کوپا اصلا تولید میشه یا نه
  طراحی سلیقه است، من چیز ساده را بیشتر دوست دارم و به نظر قیافه MVM چه داخل چه خارج بهتر است
  در آخر هم برای خودروهای چینی فقط موتور تنفس طبیعی مناسب است، موتور توربو به شرطی خوبه که واقعا توربو و پرقدرت باشد نه اینکه بجای موتور با ارزش 2400 تنفس طبیعی بیاییم یک موتور ارزان 1500 تا 1800 که روی ال 90 405 هست را برداریم روش توربو نصب کنیم و بعد متوسل شیم به وضعیت عالی روغن، هوا و بنزین موجود در کشور.

 • user icon
  نویسنده : محمد
  تاریخ : 1397/12/05

  من یک ریگان کوپا تیپ رویالشو تحویل گرفتم و چه در حالت رانندگی اقتصادی و چه در حالت رانندگی پر شتاب با توجه به وزن خودرو و حجم موتورش واقعا خوب جواب میده از نظر مصرف تو رانندگی اقتصادی مخلوط شهر و جاده 8.2 تا 8.6 میسوزونه هندلینگشم خوبه ترمزای قوی داره

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading