اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه ساینا با رانا

مقایسه ساینا با رانا

یکی از مقایسه های خودرویی پر مخاطب بازار ، مقایسه ساینا با رانا می باشد که در ادامه با ماشین3 همراه باشید تا به مقایسه ساینا با رانا بپردازیم.

Runna

رانا

کیفیت سواری
7
خدمات پس از فروش
8
طراحی
7
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
7
امتیاز کل
44
قیمت رانا

Saina

ساینا

کیفیت سواری
7
خدمات پس از فروش
8
طراحی
7
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
6
ارزش خرید
6
امتیاز کل
41
قیمت ساینا
انتخاب ماشین 3

Runna

رانا

Top car

Runna

رانا

مقایسه ساینا با رانا

رانا

رانا که در سال 1391 به بازار عرضه شد بر روی پلتفرم 206 صندوقدار ساخته شده است و میتوان آن را یک نسخه متفاوت اما ارزان سازی شده از این ماشین دانست . فرم کلی بدنه رانا با پژو 206 صندوقدار مشترک است و به همین علت رانا یک ماشین آیرودینامیک محسوب میشود و با توجه به تغییر چهره پر جزئیاتی که دنبال کرده است در کل امتیاز جذابیت ظاهری خوبی دریافت میکند و عده بسیاری که چهره پژو 206 صندوقدار را نامتوازن میدانستند حالا ظاهر رانا را می پسندند و آنرا هماهنگ تر و زیبا تر می دانند .

 

رانا

 

به داخل کابین رانا که قدم میگذاریم طراحی داشبورد و ادوات ترکیبی کامل از پژو 206 و رنو تندر 90 است ، رنگ بندی تیره کابین باعث شده تا از پلاستیک با کیفیت متوسط استفاده شود و کیفیت مونتاژ رانا هم خوب ارزیابی می شود و اما رانا lx سطح تجهیزات قابل قبولی دارد که در قیمت و کلاس خودش استاندارد ارزیابی میشود . ارگونومی خوب یکی از نقاط قوت رانا در داخل کابینش است و از طرفی طراحی های ساده صندلی باعث شده تا بدن را به طور کامل در بر نگیرد اما نرم و راحت باشد ؛ همچنین یکی از ویژگی های خوب رانا که رضایت مالکانش را در پی داشته است عملکرد عالی سیستم تهویه مطبوع آن است . اگر از متوسط بودن سطح طراحی در داخل کابین رانا گذر کنیم که مجموعاً در بخش های مختلف تا اینجا امتیازات رضایت بخشی را از آن خودش کرده است .

 

رانا

 

 نخستین بار که رانا رونمائی شد موتور ملی EF7 در سینه آن قرار گرفته بود اما از سال 1391 که رانا EL و سپس  رانا LX وارد بازار شد با قلب تپنده TU5/JP4 تولید و عرضه شده است . قلب تپنده رانا 4 سیلندر ، 16 سوپاپ و 1.6 لیتری میباشد که از بهترین مزایای آن محسوب میگردد . 1587 سی سی حجم دقیق پیشرانه رانا است ، قابلیت تولید 105 اسب بخار قدرت در دور موتور 5800 دور در دقیقه و 142 نیوتن متر گشتاور در دور موتور 4000 دور در دقیقه را دارد که با توجه به این اعداد و ارقام در عمل رانا میتواند در زمانی بین 11 تا 12 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند و مصرف سوخت آن توسط کارخانه در سیکل ترکیبی 6.6 لیتر گزارش شده است و دیگر ویژگی رانا که باز هم باعث به وجود آمدن رضایت از سوی مالکان گشته است مصرف سوخت اقتصادی این ماشین است زیرا حتی در داخل شهر مصرف سوخت 7.5 لیتر را هم تجربه کرده اند .

پیشرانه رانا با گیربکس BE4 کوپل شده است که از نظر هماهنگی و ... همانند پژو 206 تیپ 5 و ... سطح خوبی دارد و نسبت دنده های آن برای رانندگی شهری یا اسپرت و ... مناسب است و از همه مهم تر قدرت تولیدی پیشرانه  را هدر نمیدهد البته شتاب رانا به کیفیت و میزان صفحه کلاچ بسیار حساس است و در صورت استفاده از دیسک وصفحه اورجینال رضایت شما از کیفیت تعویض دنده ، نرمی کلاچ و کشش دوچندان خواهد شد .

 

رانا

 

رانا در جلو از سیستم تعلیق مک فرسون و در عقب از سیستم تعلیق با میله های پیچشی بهره میبرد ، تقسیم وزنش خوب است و سیستم تعلیق عملکرد خوبی از خودش نشان می دهد ؛ سواری رانا کمی با کوبش همراه است اما هندلینگ خوبی دارد ، عملکرد ترمز های آن فوقالعاده خوب است و در مسیر های پر پیچ و خم یا انجام مانور های ناگهانی عملکردش رضایت بخش ارزیابی میشود .

رانا به عنوان یک سدان جمع و جور کارکرده با بودجه 40 الی 45 میلیون تومان اگر در شرایط مناسب نگهداری شده باشد ارزش خرید بالایی دارد ، هزینه در بر نخواهد داشت و در بخش هایی چون توانایی های حرکتی ، قوای فنی و ... که به عنوان مزیت رانا برشمرده میشود بسیار بهتر از ساینا صفر کیلومتر است و بدین ترتیب ارزش خرید بالاتری را به همراه ویژگی های متنوع تری برای شما به ارمغان میاورد .

 رانا

Saina

ساینا

مقایسه ساینا با رانا

 ساینا

 

سایپا زمانی که تیبا را معرفی کرد لقب زیبای ایرانی را برای آن برگزید که تنها ویژگی بود که در آن یافت نگردید و سپس سایپا ، ساینا یا همان سایپا 232 را رونمایی کرد که در واقع نسخه فیس لیفت شده تیبا صندوق دار میباشد که کمی به ریزه کاری های ظاهری آن توجه بیشتری شده است .  ظاهر ساینا در قسمت جلو ترکیب خشنی را به نمایش میگذارد که استیل تهاجمی را به ساینا بخشیده است هم چنین به قسمت عقب ماشین که میرسیم با طراحی متفاوت و مدرنی رو به رو میشویم ؛ طراحی ساینا ناهماهنگ است و طراحی جلو ، عقب ، نمای جانبی و ... با یکدیگر تناسب ندارد هم چنین رینگ و لاستیک با توجه به ابعاد بدنه کوچک است که خود یک ایراد بزرگ ظاهری محسوب می گردد .

 

 ساینا

به داخل کابین ساینا که قدم می گذاریم طراحی ساده است اما سعی شده تا نمایی جدیدتر و کامل تر از تیبا داشته باشد . کیفیت متریال و ساخت ساینا متوسط است اما رو به پایین میل میکند که نکته منفی برای آن به شمار میرود و در بخش آپشن ساینا و رانا کاملاً برابر هستند و تنها برتری ساینا وجود سیستم تهویه مطبوع نیمه خودکار است . از نظر ظاهری رانا هم با وجود ساده بودن المان های طراحی که دارد کامل تر از ساینا میباشد ، کیفیتش را میتوان برتر دانست و کابین هر دو از نظر راحتی یکسان ارزیابی می شوند .

 

 ساینا

 

ساینا در بخش فنی از موتور M15 که با برادرش تیبا یکسان است بهره میبرد اما پیشرفت هایی را تجربه کرده است که به بهبود توان آن کمک کرده است . پیشرانه ساینا به طور دقیق 1503 سی سی حجم دارد ، 8 سوپاپ میباشد ، قابلیت تولید 87 اسب بخار قدرت در دور موتور 5300 دور در دقیقه و  128 نیوتن متر گشتاور در دور موتور 4000 دور در دقیقه را دارا میباشد و نیرو توسط یک گیربکس 5 سرعته به چرخ های جلو انتقال پیدا میکند . بخش انتقال قدرت ساینا کیفیت نسبتا پایینی دارد و قطعات آن به طور کامل با یک دیگر کوپل نشده اند که باعث شده فاصله تعویض دنده ها طولانی شود . کشش و شتابگیری ساینا با توجه به وزن ماشین قابل قبول است و در سیکل ترکیبی به حدود 7 لیتر بنزین نیاز دارد ؛ ساینا در بخش فنی در مقایسه با خودش مناسب است اما در مقایسه با رانا و پیشرانه TU5JP4 که هم از نظر راندمان حرف های زیادی برای گقتن دارد حرف زیادی برای گفتن دارا نمی باشد .

 

 ساینا

 

سیستم تعلیق ساینا ساده است اما پیشرفت هایی نسبت به تیبا تجربه کرده که باعث شده تا سواری نرمی داشته باشد اما چرخ کوچک با توجه به ابعاد و وزن باعث شده تا ساینا از نظر هندلینگ و قابلیت مانور حرف زیادی برای گفتن نداشته باشد ؛ در کل در استفاده روزانه و حرکت عادی ساینا سواری قابل قبولی ارائه میکند حتی در زیر فشار اندک هم خوب است اما اگر بیشتر از توان آن زیر فشار قرارش دهید ساینا به صورت شدید شما را نا امید خواهد کرد .

ساینا به عنوان نسل جدید تیبا در کلاس سدان اقتصادی جمع و جور نقش خودش را به خوبی ایفا نمیکند ؛ ظاهر تیبا از نظر اصولی صحیح و کامل نیست ، در بخش فنی به طور کامل کوپل نشده یا سواری خیلی خوبی ارائه نمیکند اما انتخاب ها محدود است و در این رنج قیمت هم نمیتوان انتظار یک ماشین کامل داشت بنابر این فروش خوبی را تجربه کرده اما ارزش خرید بالایی ندارد و رانا کارکرده در مقایسه با رانا ارزش خرید بیشتر خودش را به ما اثبات کرد .

 

 ساینا

نویسنده : ماشین 3


نظرات کاربران

  • user icon
    نویسنده : بهنام
    تاریخ : 1397/05/17

    با توجه به قیمت پایین تر ساینا و ثیمت بالاتر رانا. به نظرم ساینا ارزش خرید بالاتری داره. و در موضوع استهلاک هم ساینا به مراتب هزینه پایینتری رو داره.

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading