اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه دانگ فنگ H30 با لیفان x50

مقایسه دانگ فنگ H30 با لیفان x50

یکی از مقایسه های خودرویی پر مخاطب بازار ، مقایسه دانگ فنگ H30 با لیفان x50 می باشد. با ماشین3 همراه باشید تا به مقایسه دانگ فنگ H30 با لیفان x50 بپردازیم .

DongFeng H30

دانگ فنگ H30

کیفیت سواری
7
خدمات پس از فروش
8
طراحی
7
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
8
امتیاز کل
44
بررسی دانگ فنگ H30

LIFAN X50

لیفان x50

کیفیت سواری
6
خدمات پس از فروش
7
طراحی
7
امکانات رفاهی
6
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
7
امتیاز کل
40
بررسی لیفان x50
انتخاب ماشین 3

DongFeng H30

دانگ فنگ H30

Top car

DongFeng H30

دانگ فنگ H30

مقایسه دانگ فنگ H30 با لیفان x50

دانگ فنگ H30 کراس

 

دانگ فنگ H30 کراس جدید ترین محصول حال حاضر ایران خودرو است و در اصل ماشین مشترک دو شرکت پژو فرانسه و دانگ فنگ چین میباشد و در ایران هم برای این ماشین تبلیغات تقریبا زیادی صورت گرفته است و از این رو ماشین نسبتا پر طرفداری میباشد . طراحی  دانگ فنگ H30 کراس چندان ماشین زیبایی نیست و هماهنگی خیلی زیادی در سطح بالا ندارد و بر عکس  لیفان  X50  که با اصول حرفه ای تری  طراحی اش مطابقت دارد چندان اصولی شکل نگرفته است و ظاهرش قطعا در فروش این ماشین تاثیر چندانی ندارد  .

 

دانگ فنگ H30 کراس

 

در داخل کابین H30 کراس طراحی تقریبا خوبی مشاهده می شود و رنگ بندی مناسبی هم مشاهده می شود و با توجه به سطح قیمت لیست امکانات آن استاندارد ماشین از لیفان X50 بیشتر است ولی چیدمان آن به گونه ای میباشد که احساس می کنید آپشن ها به طور دستی بر روی خودرو نصب شده اند اما از لحاظ کیفیت ماشین با کیفیتی است و ارگونومی کابین ماشین هم خوب است . از نظر کیفیت متریال و ماندگاری آن در بلند مدت کیفیت دانگ فنگ H30 کراس از لیفان X50 بیشتر است و ماشین لیفان حرف چندانی برای گفتن ندارد . از نظر کیفیت ساخت هم H30 کراس کیفیت ساخت خوب و مناسب و دقیقی دارد و از این نظر و  به طور کلی کیفیت بخش های مختلف و کابین ماشین دانگ فنگ H30 کراس  ماشین قابل قبولی است .

 

دانگ فنگ H30 کراس

 

از نظر فنی دانگ فنگ H30 کراس در بخش پیشرانه دقیقا مشابه ماشین پژو 206 تیپ 5 میباشد با این تفاوت که  این ماشین از ECU متفاوتی بهره میبرد. پیشرانه مورد استفاده  ماشین TU5 است ، 4 سیلندر خطی میباشد و 1587 سی سی حجم  دقیق موتور ماشین است .  پیشرانه ماشین قابلیت تولید 105 اسب بخار قدرت و 142 نیوتن متر گشتاور را دارا میباشد که برای پژو 206 مناسب است اما برای دانگ فنگ H30 کراس با توجه به وزن و ابعاد ماشین چندان جوابگو نیست و در شتابگیری با ضعف هایی مواجه میشوید و هنگامی که با 4 سرنشین درون ماشین  قرار میگیرید کاملا ماشین کند و کم شتابی احساس میشود اما در کل از نظر کیفیت ساخت پیشرانه ماشین خوبی می باشد . دانگ فنگ  H30 کراس مصرف سوختش مناسب است و از نظر استهلاک در طول مدت زمان کاملا  به نسبت پیشرانه استفاده شده در ماشین لیفان X50 برتر میباشد . برای انتقال قدرت دانگ فنگ H30 کراس از یک گیربکس اتوماتیک ساخت AISIN ژاپن استفاده شده است که چندان با پیشرانه هماهنگ نیست و در عملکردش هم کمی خنگی وجود دارد ولی برای استفاده شهری و ملایم به طور کلی گیربکس ماشین مناسب است .

 

دانگ فنگ H30 کراس

 

دانگ فنگ H30 کراس سواری اش نسبتا خشک میباشد و هندلینگ متوسطی دارد ولی با توجه به اینکه پلت فرم ماشین با ماشین های  پژو مشترک است پایداری و عبور  ماشین از پیچ ها مناسب است ضمن اینکه عملکرد سیستم تعلیق ماشین  هم چندان بد نیست و قابل قبول میباشد و از نظر سواری در کل امتیاز قابل قبولی را دریافت مینماید و ماشین مناسبی میباشد . در کل کیفیت سواری و لذت بخش بودن رانندگی با  دانگ فنگ H30 کراس  بهتر است ضمن اینکه رانندگی نرم تر و بی سر وصدا تری دارد و کیفیت سواری ماشین از لیفان X50 به طور محسوسی برتر است .

در کل دانگ فنگ H30 کراس در ایران به علت وجود  رقبای محدود که از نظر کیفیت تقریبا پایین تر از این ماشین میباشد نسبتا فروش خوبی را تجربه کرده است و ماشین شناخته شده ای میباشد و با وجود ضعف هایی که دارد از لیفان X50 کاملا بهتر است و ارزش خرید بالاتری دارد . لیفان X50 ماشین زیبایی است ولی در میدان رقابت و نشان دادن عملکرد ماشین چندان خوبی سنجیده نشد و ضعف های بسیاری را از خود به نمایش گذاشت .

LIFAN X50

لیفان x50

مقایسه دانگ فنگ H30 با لیفان x50

لیفان X50


 لیفان X50 در ظاهر ماشین قابل قبول و زیبایی است و چهره ماشین دل نشین میباشد و این میزان فروش ماشین هم که  تا به حال انجام شده است به لطف ظاهر ماشین بوده است . اما از نظر فنی و تخصصی  طراحی نسبتا زیبای این ماشین دارای چند اشکال است و از چند ماشین هم قسمت های مختلف آن طراحی اش کپی شده است که نداشتن هویت مستقل یک ماشین را نشام میدهد. از نظر فرم بدنه لیفان X50 در زمره ماشین های  کراس اوور  کوچک شهری قرار میگیرد ولی تفاوت چندانی با یک ماشین هاچ بک ندارد و عمده ترین تفاوتش با یک ماشین هاچبک کمی بلند تر بودن قد این ماشین است . درون کابین هم طراحی ماشین  قابل قبول است اما متریال به کار رفته درون کابین لیفان X50 بی کیفیت و خشک هستند و اصلا ماشین مناسب و دل نشینی در این بخش نمیباشد . کیفیت ساخت و مونتاژ لیفان X50 بسیار پایین است که اصلا رضایت بخش نیست و کاملا ماشین بی کیفیتی تلقی میشود و سطح کیفیت ماشین اصلا مناسب این کلاس و بودجه نیست . در بخش امکانات رفاهی هم بین دانگ فنگ H30 کراس و لیفان X50 تفاوت چندانی احساس نمیگردد و و هر دو ماشین سطح یکسانی را دارا می باشند.

 

لیفان X50

 

در بخش فنی لیفان X50 مجهز به یک پیشرانه 4 سیلندر خطی است که 1498 سی سی حجم دارد و ماشین لیفان X50  را قدرت میبخشد که البته چندان موفق و چابک عمل نمیکند . این پیشرانه قابلیت تولید 102 اسب بخار قدرت و 133 نیوتن متر گشتاور را دارا میباشد و با توجه وزن و ابعاد ماشین  خیلی جوابگو به نظر نمیرسد . برای انتقال قدرت پیشرانه به چرخ های لیفان X50 هم از یک گیربکس CVT استفاده شده است . لیفان X50 ماشین پر  استهلاکی است واز نظر میزان خرابی هم تا به حال نمونه های نه چندان خوبی مشاهده شده است که کاملا سطح کیفی یک ماشین را زیر سوال میبرد و علاوه بر این عملکرد گیربکس CVT  ماشین هم نا امید کننده میباشد و تعویض دنده های لذت بخشی را برای راننده ماشین به وجود نمیاورد . . موتور و گیربکس لیفان X50  با هم هماهنگی ندارند و علاوه بر این در بین موتور و گیربکس لختی و تنبلی حس میشود زیرا لیفان X50 اصلا ماشین پر شتابی نیست و میل به شتابگیری را از خود نشان نمیدهد .

 

لیفان X50

 

در بخش سواری لیفان X50 از سیستم تعلیق نسبتا ضعیفی بهره میبرد . هندلینگ X50 سطح پایینی دارد  ، سواری ماشین  خشک و کوبنده است و حس خوبی نمیدهد ، جلو بندی ماشین ضعیف عمل میکند ، فرمان دقیقی ندارد و عملکرد فرمان برقی لیفان X50 نا امید کننده است و ماشین در عبور از دایره پیچ ها و ترمز های لیفان X50 هم عملکردی متوسط دارند . در کل سواری با لیفان  X50 اصلا قابل قبول و لذت بخش نیست و حس خوبی از راندن این ماشین را به دست نمی آورید  .

به طور کلی لیفان X50 با ظاهر نسبتا خوب و جذابش مشتری را میتواند جذب خود کند ولی کیفیت پایین ساخت ، استهلاک بالا ، پیشرانه کند و گیربکس ضعیف ، سیستم تعلیق غیر قابل قبول و سواری بدون حس و لذت از ویژگی های سواری  با این  می باشد که اصلا و به هیج وجه قابل قبول نیست و پارامتر های یک ماشین خوب و لذت بخش اصلا در لیفان X50 مشاهده نمی گردد . ارزش خرید لیفان X50 هم به دلیل وجود این نکات منفی در ماشین بسیار پایین است . در پایان باید بگوییم که  دانگ فنگ H30 کراس در کلاس خود رنج قیمتی 50 میلیون تومان ماشین بهتر و با کیفیت تری است و نکات منفی و زننده ای هم که در لیفان X50 وجود دارد در ماشین رقیب یعنی دانگ فنگ H30 کراس به میزان کمتری مشاهده می گردد .

 لیفان X50

نویسنده : ماشین 3

مطالب مرتبطنظرات کاربران

 • user icon
  نویسنده : اسماعیل
  تاریخ : 1395/09/25

  اچ30کراس اصلا کراس اوور کوچک شهری نیست ولی ماشین بدی نیست فقط قیمت بالایی داره بخاطر عرضه کمش

 • user icon
  نویسنده : محمد
  تاریخ : 1395/09/26

  h30 با چهار ایربگ و در همان تست ایمنی چینی توانسته تنها سه ستاره بگیرد. در حالیکه اکثر چینیهای ایران حداقل از موسسه خودشان پنج ستاره را گرفته اند. لذا ایمنی h30 بسیار پایین می باشد. ما بقی به عهده خودتان ....

 • user icon
  نویسنده : masoud
  تاریخ : 1395/11/20

  این الان مقایسه بود؟؟؟؟
  تابلو بود داشتی h30 رو بالا می بردی و لیفان رو با کله میزدی پائین وتخریب میکردی، جناب به اصطلاح نویسنده...
  اگه بگم که از ایران خودرو پول گرفتی یا نمایندگی فروش h30 داری بی راه نگفتم....

  • نویسنده : امین
   تاریخ : 1395/12/04

   خواهشا جو نده عزیز
   من هر دو تا ماشین رو دارم
   واقعا مقایسه درستی بود
   تازه به بخشی از حرفاش در جورد اچ ۳۰ انتقاد دارم
   نوشته با چهار نفر شتاب کمه اما عالیههههه

 • user icon
  نویسنده : سعید
  تاریخ : 1395/12/15

  لطفا در مورد آریزو ۵ چری مطلب بذارید

 • user icon
  نویسنده : علی
  تاریخ : 1396/02/07

  من که با یه h30 کورس گذاشتم عقب موند اصن یارو دیگه ادامه نداد.......لیفان x50 دنده دستی شییییییرهههه....

 • user icon
  نویسنده : احمد
  تاریخ : 1396/02/08

  من اين ماشين رو ٢ هفته اس دارم،اولش بخاطر تعويض دنده گيريبكسش كه ٤ دنده هست و فاصله بين تعويض دنده هاش يكم از گيريبكس ٥ دنده بيشتره خورد تو ذوقم ولي بعدش كه بيشتر باهاش رانندگي كردم فهميدم كه خودروي مهشريه،ترمزهاش عاليه مخصوصا توي جاده خيس،در كل عاليه اين ماشين

 • user icon
  نویسنده : طاها طاهری
  تاریخ : 1396/06/06

  سلام عزیزان.
  من یه چند وقتی هست که درباره ی این دو ماشین تحقیق میکنم . ولی موندم که کدوم رو بخرم چون هر کدومشون یه مشکل هایی و یه خوبی هایی دارند .به نظر شما من کدام یک رو بخرم؟
  و ایا در حد 50 میلیون ماشین های خوب دیگری هم هستند ؟ سواری و کراس فرقی نمیکنه فقط خوب باشه

  • نویسنده : علی
   تاریخ : 1396/09/13

   یه نگاهی به BYD F3 بنداز

 • user icon
  نویسنده : متين
  تاریخ : 1396/06/21

  من دقيقا يكسال ليفان x50 اتومات دارم وچندين مسافرت دور ونزديك در جاده هاي مختلف داشتم 29سال هم از رنو5 تا مزدا 322هم داشتم ورانندگي كردم - تمامي نقدهاي منفي درباره اين ماشين كذب محض مي باشد- به جرات مي گويم 95%كساني كه x50 دارند راضيند.در رنج قيمت 55تا60ميليون بسيار ماشين مناسبي از هر نظر- اما از باك كوچك 42ليتري ونبودفضاي مناسب براي افراد باقد 185cm.در صندلي هاي عقب ميتوان بعنوان دو ايراد اين خودرو نام برد-بقيه موارد از جمله فرمان برقي بسيار عالي-نرمي وراحتي در شهر وجاده اپشن هاي مناسب وترمزهاي فوق العاده-قدرت وشتاب مناسب در اين رنج قيمت وگيربكس cvt بسيار مناسب از نكات برجسته اين خودرو مي باشد وبراي خانواده 3تا 4نفري بسياربسيار ايده آل مي باشد......چنانچه دوستان سوالي دارند از طريق ايميل در خدمتم......متين.

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading
ثبت سفارش خرید خودرو