اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه برلیانسC3 با دانگ فنگ H30 کراس

مقایسه برلیانسC3 با دانگ فنگ H30 کراس

یکی از مقایسه های خودرویی پر مخاطب بازار ، مقایسه برلیانسC3 با دانگ فنگ H30 کراس می باشد. با ماشین3 همراه باشید تا به مقایسه برلیانسC3 با دانگ فنگ H30 کراس بپردازیم .

BRILLIANCE C3

برلیانس کراس C3

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
8
امتیاز کل
47
بررسی برلیانس کراس C3

Dongfeng H30 cross

دانگ فنگ H30 کراس

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
7
امتیاز کل
45
بررسی دانگ فنگ H30 کراس
انتخاب ماشین 3

BRILLIANCE C3

برلیانس کراس C3

Top car

BRILLIANCE C3

برلیانس کراس C3

مقایسه برلیانسC3 با دانگ فنگ H30 کراس

برلیانس C3

برلیانس C3 که در واقع نسخه قد بلند برلیانس H320 است یک کراس اوور بسیار خوش اقبال در بازار ایران است به طوری که تنها چند ساعت پس ار آغاز پیش فروشش ظرفیت برای فروش این ماشین تکمیل گردید . از نظر طراحی میان برلیانس H320 و C3 تفاوت چندانی وجود ندارد و تنها با کمی دقت متوجه میشویک که به تناسب افزایش ارتفاع ، برلیانس C3 هماهنگ تر و کمی حجیم تر از قبل شده است . وجود گلگیر های ورم کرده در هر 4 گوشه ماشین  ، سقف مشکی رنگ ، باربند سقفی و فلاپ های مشکی رنگ در تمام اطراف ماشین چهره ای جذاب و متناسب با ابعاد برلیانس C3 به وجود آورده است که اکثریت سلیقه ها آن را می پسندند .

 

برلیانس C3

 

برلیانس C3 درون کابین طراحی اش کاملا مشابه برلیانس H320 است با این تفاوت که به منظور راحتی بیشتر ابعاد کمی بزرگ تر شده است . برلیانس C3 نسبت به دانگ فنگ اچ 30 کراس از کیفیت ساخت و مونتاژ کاملا بهتری سود میبرد  و در داخل کابین از رنگ بندی ، متریال و ادوات بهتری استفاده گردیده است . از آنجایی که برلیانس C3 در داخل کابین مشابه با H320 است از همان صندلی های راحت و ارگونومیک بهره میبرد که هم در دید مطلوب تاثیر دارد و هم در مسافت های طولانی کمترین احساس خستگی به شما دست نمی دهد . یکی از مزایای  برلیانس C3 جادار بودن ابعاد است که از ماشین های هم کلاس خود فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد . از نظر امکانات رفاهی و ایمنی  برلیانس C3 ماشین کاملی به نظر میرسد و  به طور کلی در بخش طراحی و کابین و ... ماشین خوب و با کیفیتی است و امتیاز بالایی را با توجه به قیمت و کلاس ماشین دریافت می نماید .

 

برلیانس C3

 

در بخش ویژگی های فنی برلیانس C3 کاملا مشابه با دیگر ماشین های خانواده H300 برلیانس است و این یعنی برلیانس C3 از یک پیشرانه 4 سیلندر با آرایش خطی به حجم 1498 سی سی بهره میبرد که به خوبی از عهده ماشین برمیاید و شتاب و چالاکی راضی کننده ای در اختیار راننده قرار می دهد . در دور موتور 5800 دور در دقیقه 103 اسب بخار قدرت پیشرانه ماشین تولید میکند  و در دور موتور 3800 دور در دقیقه هم گشتاور 138 نیوتن متر از پیشرانه برلیانس C3 حاصل میگردد و در اختیار راننده ماشین قرار می گیرد . برلیانس C3 قدرت و گشتاوری هم پای دانگ فنگ H30 کراس تولید میکند اما خب کیفیت فنی این ماشین بالاتر است و کشش بهتری را برای شما به فراهم میاورد .

پیشرانه این سری از ماشین های برلیانس بر مبنای اقتصادی بودن و استفاده شهری طراحی شده است اما شتابگیری خوب و قابل اعتمادی دارد و از همه مهم تر مصرف سوخت 7 لیتری ماشین در سیکل ترکیبی با وجود گیربکس اتوماتیک میباشد که بسیار عالی به نظر میرسد  و کاملا ماشین اقتصادی میباشد که با توجه به پارامتر های ماشین در این کلاس این رقم کاملا خوب است . برلیانس C3 به لطف پیشرانه آشنایش نشان می دهد که ماشین کم استهلاک و در بخش فنی قابل اعتمادی است . برلیانس C3 از یک گیربکس 4 سرعته اتوماتیک بهره می برد و مجهز به سیستم استارت دکمه ای است که همه اینها در برابر دانگ فنگ اچ 30 کراس مزیت به حساب میاید .

 

برلیانس C3

 

برلیانس C3 هندلینگ خوبی دارد و سواری اش نرم ، خانوادگی و پایدار است و در هنگام حرکت های مختلف و با سبک های مختلف رانندگی به خوبی اوضاع را تحت کنترل نگه میدارد . کیفیت سواری برلیانس C3 از دانگ فنگ H30 کراس مناسب تر است و از راندن این ماشین لذت بیشتری را میتوانید تجربه کتید .

برلیانس C3 یک کراس اوور شهری و با کیفیت است که در مقایسه با دانگ فنگ اچ 30 کراس کیفیت بالاتر ، ظاهر زیباتر و بخش فنی قابل قبول تر از جمله  ویژگی های این ماشین پرطرفدار است .

 

برلیانس C3

Dongfeng H30 cross

دانگ فنگ H30 کراس

مقایسه برلیانسC3 با دانگ فنگ H30 کراس

 دانگ فنگ H30 کراس

 

دانگ فنگ اچ 30 کراس در اصل ماشین مشترک دو شرکت پژو فرانسه و دانگ فنگ چین میباشد و در ایران هم برای این ماشین تبلیغات تقریبا زیادی صورت گرفته است و از این رو ماشین نسبتا پر طرفدار ولی نه چندان خوش نامی می باشد . دانگ فنگ اچ 30 کراس کوچکترین مثلا شاسی بلند ایران خودرو است که حدودا چند ماهی می شود که به طور رسمی وارد بازار گردیده است .  طراحی  دانگ فنگ H30 کراس چندان ماشین زیبایی نیست و هماهنگی خیلی زیادی در سطح بالا ندارد و بر عکس  برلیانس C3   که با اصول حرفه ای طراحی اش مطابقت دارد چندان اصولی شکل نگرفته است و ظاهرش قطعا در فروش این ماشین تاثیر چندانی ندارد و به طور کلی دانگ فنگ اچ 30 کراس در ظاهر ماشین هماهنگی نیست و عیب های ظاهری فراوان دارد اما برلیانس C3 هماهنگ و جوان پسند و جذاب است و قطعا ماشین بهتر در این مقایسه از نظر چهره است  .

 

 دانگ فنگ H30 کراس

 

در داخل کابین H30 کراس طراحی تقریبا خوبی مشاهده می شود و رنگ بندی مشکی جالبی هم مشاهده میشود و با توجه به سطح قیمت لیست امکانات هر دو ماشین برابر به نظر میرسند ولی چیدمان آن به گونه ای میباشد که احساس میکنید آپشن ها به طور دستی بر روی خودرو نصب شده اند اما از لحاظ کیفیت ماشین مناسبی است و ارگونومی کابین ماشین هم خوب است . از نظر کیفیت متریال و ماندگاری آن در بلند مدت کیفیت دانگ فنگ H30 کراس از  برلیانس C3  ضعیف تر میباشد  و سطح پایین تری را دارد  . از نظر کیفیت ساخت هم ماشین دانگ فنگ H30 کراس کیفیت ساخت خوب و مناسبی و از این نظر و   به طور کلی کیفیت بخش های مختلف و کابین ماشین دانگ فنگ H30 کراس  ماشین قابل قبولی است ولی در مقایسه با برلیانس  C3 سطحش ضعیف تر است  و کیفیت پایین تری را دارا می باشد.

 

 دانگ فنگ H30 کراس

 

از نظر فنی دانگ فنگ H30 کراس در بخش پیشرانه دقیقا مشابه ماشین پژو 206 تیپ 5 میباشد با این تفاوت که  این ماشین از ECU متفاوتی بهره میبرد. پیشرانه مورد استفاده  ماشین TU5 است ، 4 سیلندر خطی میباشد و 1587 سی سی حجم  دقیق موتور ماشین است و کاملا مشابه با رقیب فرانسوی خود است .  پیشرانه ماشین قابلیت تولید 105 اسب بخار قدرت و 142 نیوتن متر گشتاور را دارا میباشد که برای پژو 206 و 207 رقم مناسبی است اما برای دانگ فنگ H30 کراس با توجه به وزن و ابعاد ماشین چندان جوابگو نیست و در شتابگیری با ضعف هایی مواجه میشوید و هنگامی که با 4 سرنشین درون ماشین  قرار میگیرید کاملا ماشین کند و کم شتابی احساس میشود اما در کل از نظر کیفیت ساخت پیشرانه ماشین  همانند رقیب خود ماشین خوبی میباشد به طور کلی اگر از کشش نا راضی کننده دانگ فنگ اچ 30 کراس چشم پوشی کنیم گیربکس AISIN  این ماشین و پیشرانه TU5 که یک انجین محبوب نزد ایرانیان است باعث میشوند تا این ماشین نمره قابل قبولی را دریافت کند .

 

 دانگ فنگ H30 کراس

 

دانگ فنگ H30 کراس سواری اش نسبتا خشک می باشد و هندلینگ متوسطی دارد ولی با توجه به اینکه پلت فرم ماشین با ماشین های  پژو مشترک است پایداری و عبور  ماشین از پیچ ها مناسب است ضمن اینکه عملکرد سیستم تعلیق ماشین  هم چندان بد نیست و قابل قبول میباشد و از نظر سواری در کل امتیاز قابل قبولی را دریافت مینماید و ماشین مناسبی میباشد . یکی از نکات مثبت این ماشین که به لطف تجارب پژو میسر شده است همین سواری خوب و ایده آل دانگ فنگ H30 کراس است .

یکی از اصلی ترین رقبای برلیانس C3 در بازار ایران همین هموطنش دانگ فنگ اچ 30 کراس است که برلیانس با اختلاف قابل توجهی از این ماشین پیشی می گیرد و سطح بهتر و بالاتری را دارا می باشد .

 

 دانگ فنگ H30 کراس

نویسنده : ماشین 3

مطالب مرتبطنظرات کاربران

 • user icon
  نویسنده : علیرضا
  تاریخ : 1396/08/12

  C3 واقعا ماشین زیبایی هست وفرمان برقی دقیق خیلی با حالی داره ولی موتورش نسبتا ضعیفه .اچسی سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک داره که c3نداره وقیمت پایینترش و فراوانی قطعات موتوریش از مزایاش هست

 • user icon
  نویسنده : علیرضا
  تاریخ : 1397/02/14

  سلام بر دوست گرامی که این دو ماشین رو بررسی کردین .
  امیدوار بودم مطالب شما دور از حقیقت نباشه ، اما حداقل فکر میکنم تا به حال سوار اچ سی کراس نشدین ..
  رانندگی خشک -هندلینگ ضعیف !! فکر میکنم شما رو سوار ژیان کردن گفتن این اچ سی هست !
  نه عزیزم :
  تجربه یکسال رانددگی بنده از اچ 30 اینه ---نرم -شتابی مناسب .--هندلینگ خیلی خوب - بی صدا در داخل کابین .
  جاده هراز و چالوس در تابستان با کولر روشن و 5 سرتشین را به راحتی سربالایی رو طی میکنه ..برادر من
  برلیانس ماشین بسیار خوبیه ، اما تو اتاقش که میشینی انگار وسط موتور نشستی تو تمام حرکتهای سوپاپهارو از نزدیک میبنی .
  هر ماشین اتوماتیکی ( در این رنج9 یکم تو شتاب اولیه تنبله ...شکی درش نیست
  اما مغرضانه مطلب نوشتن درست نیست ..هر وقت هر جا دوست داشتی با برلیانس کراس --کورس میزارم بار هر کدام از عزیزان دل که مدعی هستن اچ سی ماشین تنبل و خشکیه .
  درود بر شما

 • user icon
  نویسنده : محمدحسین
  تاریخ : 1397/02/31

  برلیانس قیافش از اچ سی بهتره مخصوصا طراحی عقب ماشین اما در امکانات و زیبایی کابین و فراوانی قطعات قیمت کم اچ سی بهتره اما قیافش رو خیلی ها نمیپسندن اونایی هم که گرفتن چراغ ستونش رو برچسب زدن

 • user icon
  نویسنده : وحید
  تاریخ : 1397/03/01

  من این خودرو هارو تست کردم از نظر عایق بندی و صدای موتور و نرمی خودرو واقعا اچ سی بهتره اینکه تو متن نویسنده هر چند خط بدون دلیل میگه c3 از اچ سی بهتره تو ذوق میزنه لطفا اگه میخواین تبلیغ کنین یکم حرفه ای تر انجام بدین‌.

 • user icon
  نویسنده : مالک اچ سی کراس
  تاریخ : 1397/03/13

  سلام،متاسفانه مقایسه دور از واقعیت و تبلیغات منفی نسبت به اچ سی کراس داشتین،کافیه برید کیفیت و پیشینه مونتاژ دو خودرو ساز یعنی سایپا و ایران خودرو رو ببینید.شرکتی که (سایپا)از زه ماشین پراید هم نمیگذره معتقده جز آپشن ماشینه واقعا چه حرفی برای گفتن داره که حالا بیاد برلیانس رو مونتاژ کنه
  برلیانس انقد که نا مرغوبه تو بازار ریخته کافیه یه سری به نمایشگاههای ماشین بزنین

 • user icon
  نویسنده : محمد عبیری
  تاریخ : 1397/06/30

  سلام
  من یک ساله اچ سی کراس دارم تمامی این حرف هایی که در مورد اچ سی کراس زدند درست نیست از نظر من شتاب این ماشین و هندلینگ و فضای داخلی ماشین صدای موتور داخل ماشین قابل مقایسه با برلیانس نیست
  در ضمن اچ سی کراس قیمتش. توی چین و دبی و روسیه خیلی گرونتر از برلیانسه اینکه ایرانخودرو داره این ماشین رو ارزون تر میده جتی تعجب داره این رو میتونید از سایت های فروش ماشین تو کشور های مختلف ببینید به طور مثال توی دبی ۵۶۰۰۰ درهم قیمت داره
  این مطالبی که نوشتین دور از واقعیته انصاف داشته باشید

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading
ثبت سفارش خرید خودرو