اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه تویوتا کمری با هیوندای سوناتا و نیسان ماکسیما

مقایسه تویوتا کمری با هیوندای سوناتا و نیسان ماکسیما

یکی از مقایسه های خودرویی پر مخاطب بازار ، مقایسه تویوتا کمری با هیوندای سوناتا و نیسان ماکسیما می باشد. با ماشین3 همراه باشید تا به مقایسه تویوتا کمری با هیوندای سوناتا و نیسان ماکسیما بپردازیم .

TOYOTA CAMRY

تویوتا کمری 2008

کیفیت سواری
9
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
9
امتیاز کل
49
بررسی تویوتا کمری 2008

sonata

هیوندای سوناتا 2008

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
8
امتیاز کل
48
بررسی هیوندای سوناتا 2008

maxima

نیسان ماکسیما

کیفیت سواری
9
خدمات پس از فروش
7
طراحی
7
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
9
ارزش خرید
8
امتیاز کل
47
بررسی نیسان ماکسیما
انتخاب ماشین 3

TOYOTA CAMRY

تویوتا کمری 2008

Top car

TOYOTA CAMRY

تویوتا کمری 2008

مقایسه تویوتا کمری با هیوندای سوناتا و نیسان ماکسیما

تویوتا کمری

در بین این سه ماشین مدرن ترین و به نوعی زیباترین طراحی متعلق به تویوتا کمری است که با وجود سادگی در طراحی هم زیبایی خاص خود را دارا میباشد و هم  المان های لوکس بودن را در این ماشین میتوانید بیابید . با وجود اینکه بیش از یک دهه از عمر این ماشین ها میگذرد اما هنوز هم تویوتا کمری را میتوان ماشین خوش چهره ای دانست که علت آن در اصولی شکل گرفتن و رعایت نکات صحیح طراحی است . آیرودینامیک ترین ماشین این مقایسه تویوتا کمری است که با ضریب پسار 0.27 علاوه بر امنیت و پایداری در سواری هنگام راندن این ماشین در مسافت های طولانی از آرامش درون کابین تویوتا کمری بسیار لذت خواهید برد .

 

تویوتا کمری

 

داخل کابین تویوتا کمری همانند ظاهرش بیشترین المان و ویژگی به کار رفته سادگی است و در ساخت تویوتا کمری نسل ششم بیش از هر چیز به راحتی و ماندگاری این ماشین توجه شده است . تویوتا کمری به لطف طراحی داخلی ارگونومیک ، صندلی های خیلی راحت و ساخت عالی یک ماشین بسیار راحت است که با وجود ساده بودن طراحی این ماشین حتی در طولانی ترین مسافت ها هم حتی به مقدار کم هم احساس خستگی نمی کنید . در میان این سه ماشین از نظر امکانات و آپشن هر سه ماشین ساده هستند زیرا در آن زمان مبنای اصلی ساخت ماشین ها کیفیت بود . تویوتا کمری در این مقایسه با کیفیت ترین ماشین است و حتی نمونه های بسیار پر کارکرد تویوتا کمری از نظر سر و صدا در کابین یا ماندگاری اجزا نمونه هایی کاملا سالم هستند .

 

تویوتا کمری

 

قلب تپنده تویوتا کمری  یک پیشرانه 4 سیلندر با آرایش خطی است که 2362 سی سی حجم دارد . این پیشرانه قابلیت تولید 157 اسب بخار قدرت در دور موتور 5700 دور در دقیقه را دارد . گشتاور تولیدی این پیشرانه نیز 218 نیوتن متر است که در دور موتور 4000 دور در دقیقه به دست می آید . برای تویوتا کمری 2 نوع گیربکس 5 سرعته دستی 5 سرعته اتوماتیک ارائه میشود که هر دو به خوبی با موتور کوپل شده اند . تویوتا کمری با هر دو گیربکس ماشین کم استهلاک و خوبی است و  انتقال قدرت هماهنگ و روانی را دارا می باشد . در میان ماشین های این مقایسه کم استهلاک ترین و کم خرج ترین ماشین تویوتا کمری است و اگر تویوتا کمری سالمی پیدا کردید در خرید ماشین شک نکنید زیرا تویوتا کمری کارکرده حتی از ماشین های صفر موجود در بازار هم عمر بیشتری دارد  .

 

تویوتا کمری

 

تویوتا کمری یک ماشین با هندلینگ خوب و سواری بسیار نرم و راحت است و یکی از مناسب ترین ماشین ها برای خانواده ها است زیرا تویوتا کمری با سواری نرم و در عین حال پایدار و سود بردن از ترمز های خوب قابلیت مانور پذیری بالایی دارد و هم درون شهر ماشین مناسبی است و هم در جاده های برون شهری به خوبی میتوانید بر روی قابلیت های تویوتا کمری حساب باز کنید .

تویوتا کمری نسل ششم یک ماشین بسیار کم استهلاک و عالی با قابلیت های فراوان است که به علت ویژگی های خوبش این ماشین در ایران فروش خوبی را تجربه کرد و هنوز هم این ماشین بازار فروش خوبی را در بین طرفدارانش دارد . علت کسب مقام اول تویوتا کمری در این مقایسه توانایی های فراوان این ماشین است و مهم تر از آن هزینه نکهداری های بسیار کم تویوتا کمری است که ارزش خرید این ماشین را تا حدود زیادی بالا می برد .

 

تویوتا کمری

sonata

هیوندای سوناتا 2008

مقایسه تویوتا کمری با هیوندای سوناتا و نیسان ماکسیما

هیوندای سوناتا


هیوندای سوناتا که مابین سال های 2007 تا اوایل 2011 با کد NF وارد کشور می شد یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین سدان های سایز متوسط در کشور بود که هنوز هم طرفداران خاص خود را دارا میباشد . در میان این سه ماشین هیوندای سوناتا طراحی اش مدرن تر است اما زود خسته کننده و تکراری میشود و مانند تویوتا کمری المان های ماندگار بودن در مدت زمان زیاد  در طراحی اش رعایت نشده است .  هیوندای سوناتا 2008 در زمانی توسط این کارخانه تولید و عرضه شد که هیوندای بیش از هر چیز به ثابت کردن خود در جهان فکر می کرد بنابر این بیش ار هر چیز سعی داشت تا مجموعه ای از ویژگی های قابل قبول را عرضه کند تا با رقبای جهانیش بتواند رقابت نماید .

 

هیوندای سوناتا

 

با ورود به کابین هیوندای سوناتا 2008  با طراحی قابل قبول و هماهنگ این ماشین با استایل خارجی اش روبرو میشویم و کیفیت ساخت مناسب و متریال خوب مورد استفاده نکاتی هستند که در اولین نگاه به چشم میایند . ماشین های هیوندای امکانات رفاهی قابل قبولی دارند و سوناتا هم از این ویژگی سود می برد و یک پله از رقبایش سطح بالاتری دارد البته هر سه ماشین ساده هستند اما درون کابین هیوندای سوناتا سرگرم تر هستید .

 

هیوندای سوناتا

 

قلب تپنده هیوتدای سوناتا  یک پیشرانه 4 سیلندر با آرایش خطی است که به طور دقیق 2359 سی سی حجم دارد .  هیوندای سوناتا به لطف پیشرانه اش قابلیت تولید 164 اسب بخار قدرت در 6000 دور در دقیقه و 215 نیوتن متر گشتاور در 4000 دور را دارد . هیوندای سوناتا 2008 تقریبا ماشین کم استهلاکی است و در این مقایسه حد وسط دارد زیرا از تویوتا کمری استهلاک بیشتری دارد و از نیسان ماکسیما هزینه های نگهداری این ماشین پایین تر است . هیوندای سوناتا به طور محدود با گیربکس 5 سرعته دستی وارد کشور شده است اما اکثریت نمونه های این ماشین از گیربکس اتوماتیک بهره می برند . هیوندای سوناتا NF شتابگیری خوبی دارد و کشش این ماشین مناسب است و مصرف سوخت هیوندای سوناتا هم اندازه مناسبی است .

 

هیوندای سوناتا

 

هیوندای سوناتا NF یک ماشین خوش دست و با هندلینگ عالی است که سواری نرم و خانوادگی دارد و کیفیت سواری مناسبی هم به شما ارائه میکند . هیوندای سوناتا سیستم تعلیق خوبی دارد و این ماشین به راحتی تویوتا کمری نیست و مانند نیسان ماکسیما هم چندان نرم نیست اما سطح خوب و قابل قبولی دارد البته از نظر وضعیت سلامت جلوبندی هیوندای سوناتا ماشین حساسی است .

هیوندای سوناتا ماشینی با سطح استهلاک مناسب است و به خوبی از پس رقابت با ماشین های ژاپنی رقیب خود برمیاید و به لطف کیفیت مناسبی که دارد از نیسان ماکسیما استهلاک کمتری دارد ، آپشن هایش بیشتر است و هزینه های نگهداری این ماشین هم کمتر است و اینها مهم ترین دلایل کسب مقامم دوم توسط هیوندای سوناتا هستند .

 

هیوندای سوناتا

maxima

نیسان ماکسیما

مقایسه تویوتا کمری با هیوندای سوناتا و نیسان ماکسیما

نیسان ماکسیما

 

نیسان ماکسیما از نظر طراحی در بین ماشین های رقیبش قدیمی ترین استایل را دارد که مدت زمان حضور این ماشین در بازار این موضوع را توجیه میکند البته با وجود این قدیمی بودن نیسان ماکسیما المان های یک سدان اسپرت را به خوبی در خود گنجانده است . بدنه نیسان ماکسیما حالت کشیدگی و خوابیدگی خاص خود را دارد که از نمای جانبی جذاب به نظر میرسد و این ماشین را بلند تر از آنچه که هست نشان میدهد . نیسان ماکسیما از نظر طراحی هماهنگ است و میان قسمت های مختلف ماشین رابطه خوبی برقرار شده است اما در قسمت جلوی نیسان ماکسیما میان طراحی چراغ ها و جلو پنجره یک حس نا خوشایند وجود دارد که کمی آشفته و نگران به نظر می رسد .

 

نیسان ماکسیما

 

با ورود به کابین نیسان ماکسیما با فضایی گرم و زیبا رو به رو میشویم که به خوبی با ظاهر خارجی ماشین هماهنگ شده است و در زمان طراحی نیسان ماکسیما درون کابین ماشین المان های لوکس بودن را به خوبی رعایت کرده اند . ابعاد داخل کابین هر سه ماشین برابر است و کاملا راحت و جادار میباشند اما ارگونومی داخل کابین نیسان ماکسیما از دو ماشین دیگر بهتر است و با قرار گرفتن پشت فرمان نیسان ماکسیما احساس تسلط شما به ابعاد ماشین و محیط افزایش میابد . از نظر امکانات هم تویوتا کمری و نیسان ماکسیما هر دو سطح برابری را دارا می باشند .

 

نیسان ماکسیما

 

در سینه نیسان ماکسیما از یک پیشرانه 6 سیلندر وی شکل به حجم 2998 سی سی استفاده شده است . در دور موتور 6000 دور در دقیقه به حداکثر قدرت 201 اسب بخار و در دور موتور 3600 دور در دقیقه به حداکثر گشتاور 290 نیوتن متر می تواند دست پیدا کند . در بخش انتقال قدرت هم از 2 نوع گیربکس 5 سرعته دستی و 4 سرعته اتوماتیک استفاده شده است . عملکرد هر دو گیربکس بسیار خوب و مهندسی شده است . گیربکس اتوماتیک به طرز کم نظیری با موتور ماشین هماهنگ است و از خود کارایی در سطح بسیار بالایی را نشان میدهد . البته نیسان ماکسیما در عوض این موتور پر توان بسیار پرمصرف گاهی حسابی جیب شما را خالی میکند . نیسان ماکسیما از دو ماشین دیگر توانایی حرکتی اش بسیار بهتر است اما مصرف سوخت بیشتر و استهلاک زیاد یکی از دلایل مهم در کسب مقام سوم توسط نیسان ماکسیما است .

 

نیسان ماکسیما

 

سواری نیسان ماکسیما به لطف سیستم تعلیق خوب و فرمان دقیق بسیار لذت بخش است و هندلینگ بسیار بالایی دارد . پایداری این ماشین نیز قابل قبول است و در کل حس بسیار خوبی از راندن نیسان ماکسیما به دست می آورید .سبک بودن بیش از حد عقب نیسان ماکسیما و ساده بودن طراحی اکسل عقب این ماشین گاهی شما را در مانور های ناگهانی یا پیچ های سنگین برای کنترل ماشین به چالش می کشد که البته با کمی مهارت لذت راندن با نیسان ماکسیما دو چندان می شود .

نیسان ماکسیما هنوز هم به خاطر قابلیت های حرکتی اش جذاب است و کیفیت بالایی دارد اما هزینه های بالای نگهداری این ماشین از ارزش خریدش به مقدار زیادی کم می کند و علاوه بر این قدیمی بودن طراحی نیسان ماکسیما یا ساده بودن بیش از حد آن از نکاتی هستند که بیش از پیش شما را به فکر وا می دارد تا به ماشین های رقیب فکر کنید .

 

نیسان ماکسیما

نویسنده : ماشین 3

مطالب مرتبطنظرات کاربران

  • user icon
    نویسنده : پدرام
    تاریخ : 1396/09/02

    چرا بنز سری e و c نباشه؟؟؟

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading
X سفارش خرید خودرو سفارش فروش خودرو