اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه چری تیگو5 با رنو داستر

مقایسه چری تیگو5 با رنو داستر

یکی از مقایسه های خودرویی پر مخاطب بازار ، مقایسه چری تیگو5 با رنو داستر می باشد. با ماشین3 همراه باشید تا به مقایسه چری تیگو5 با رنو داستر بپردازیم .

duster

رنو داستر

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
7
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
8
امتیاز کل
46
قیمت رنو داستر

chery tiggo 5

چری تیگو5

کیفیت سواری
7
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
7
امتیاز کل
45
قیمت چری تیگو5
انتخاب ماشین 3

duster

رنو داستر

Top car

duster

رنو داستر

مقایسه چری تیگو5 با رنو داستر

رنو داستر

 

مدت زیادی است که ماشین های رنو در ایران موفقیت های روز افزونی کسب کرده اند و این موفقیت ها مدام در حال افزایش است اما رنو داستر یکی از نخستین ماشین های رنو در ایران است که در این موفقیت نقش داشته است و در چند سال اخیر با ویژگی های جذابی که داشته است رنو داستر به یکی از پر طرفدارترین کراس اوور های جمع و جور در رنج قیمت خودش تبدیل شده است . رنو داستر طراحی منطقی و صحیحی دارد که هماهنگ است و طراحی بخش های مختلف مانند چراغ ها ، خطوط و حجم ها و حتی رینگ آلومینیومی رنو داستر سعی در زیبا تر نشان دادن ماشین دارند . طراحی رنو داشتر به صورتی است که در بیننده احساس قدرت را به وجود میاورد که در این امر نکاتی مانند گلگیر های پف کرده رنو داستر تاثیر زیادی دارد . در کل از نظر ظاهر رنو داستر از نظر جذابیت بصری با چری تیگو 5 برابر است اما استایل ساده تر ولی صحیحی را دارا می باشد که هیچ گونه کپی کاری در آن مشاهده نمی گردد و طراحی رنو داستر شخصیت مستقل خودش را دارا می باشد .

 

رنو داستر

 

با قدم گذاشتن به داخل کابین رنو داستر اولین نکته ای که جلب توجه می کند و به ما یادآور میشود که این ماشین از خانواده رنو داچیا لوگان است شباهت بسیار زیاد کابین رنو داستر در بخش های مختلف با رنو ساندرو است . سادگی ولی ارگونومی خوب از ویژی های کابین رنو داستر است و از آنجایی که از رنو داستر به عنوان یک ماشین اقتصادی یاد می شود پس توقع زیادی از نظر آپشن از رنو داستر نداریم اما در عوض کیفیت ساخت رنو داستر عالی است و در بلند مدت و کارکرد های زیاد کوچکترین صدا یا تغییر شکلی در کابین رنو داستر مشاهده نمی شود .

 

رنو داستر

 

رنو داستر در بخش فنی پیشرانه و گیربکسی مشابه با رنو مگان های 2000 سی سی موجود در ایران دارد که برای استفاده آن در داستر و  افزایش راندمان تغییرات زیادی را تجربه کرده است . قلب تپنده رنو داستر 2 لیتری و 16 سوپاپ است که به طور دقیق 1998 سی سی حجم دارد و می تواند 135 اسب بخار قدرت و 195 نیوتن متر گشتاور را تولید کند . مصرف سوخت رنو داستر در سیکل ترکیبی 8.2 لیتر می باشد که در مقایسه با چری تیگو 5 وضعیت مناسب تری دارد ضمن اینکه رنو داستر به ما ثابت کرده است که ماشین کم استهلاک و با هزینه نگهداری پایین می باشد . رنو داستر در بحث شتابگیری خوب عمل می کند و به لطف هماهنگی مناسب موتور و گیربکس رنو داستر توانایی های حرکتی خوبی دارد .

 

رنو داستر

 

یکی از مهم ترین نکات مثبت در مورد رنو داستر طراحی خوب سیستم تعلیق و عملکرد آن متناسب با وزن و طراحی شاسی رنو داستر است که باعث شده است تا رنو داستر علاوه بر سواری نرم و ایده آل در شهر در آفرود هم بتواند عملکرد نسبتا مناسبی را از خود به نمایش بگذارد .

رنو داستر یک کراس اوور ساده اما با کیفیت است که در برابر چری تیگو 5 آپشن های زیادی ندارد یا طراحی اغراق آمیزی را دارا نمی باشد اما هزینه های نگهداری آن پایین است ، قابلیت های فنی رنو داستر در برابر بودجه آن مناسب می باشد و از همه مهم تر رنو استر نشان داده است که ماشین پر فروش و قابل اطمینانی می باشد .

 

رنو داستر

 

تجربه رانندگی با رنو داستر را می توانید در اینجا مشاهده نمایید.

chery tiggo 5

چری تیگو5

مقایسه چری تیگو5 با رنو داستر

چری تیگو5

 

چری تیگو 5 یکی از اولین کراس اوور های نسل جدید ماشین های  شاسی بلند چری است که سعی می کند تا خود را لوکس نشان دهد . ماشین های چری عموما از نظر طراحی شخصیت مستقلی ندارند و چری تیگو 5 هم خیلی سعی کرده است تا مانند رنج روور ایوُک دیده شود اما بد سلیقه بودن طراحان چری باعث شده است تا تیگو 5 چهره ای غیر اصولی و نا هماهنگ داشته باشد که البته برای بعضی از مردم با دید عادی طراحی چری تیگو 5 جذاب است .

 

چری تیگو5

 

با ورود به کابین چری تیگو 5 اولین نکته ای که جلب توجه می کند شلوغی بیش از حد کابین و ارگونومی ضعیف چری تیگو 5 در طراحی اتاق است و بعد از آن هم کیفیت ساخت مناسب اما متریال بسیار بی کیفیت نکته های قابل توجه هستند اما از طرفی هم در مورد چری تیگو 5 یک نکته مثبت وجود دارد و آن هم سطح مناسب آپشن است .

 

چری تیگو5

 

پیشرانه استفاده شده در چری تیگو 5 چهار 4 سیلندر خطی است و 1971 سی سی حجم دارد . حداکثر قدرت پیشرانه چری تیگو 5 139 اسب خار است که در دور موتور 5500 دور در دقیقه به دست میاید  و گشتاور 182 نیوتن متر هم در دور موتور 4000 دور در دقیقه حاصل می گردد .  چری تیگو 5 شتاب اولیه بسیار ضعیفی دارد که شما را نا امید می کند و مصرف سوختش هم نسبتا بالا می باشد . پیشرانه چری تیگو 5 با یک گیربکس 7 سرعته تیپ ترونیک از نوع CVT کوپل شده است که کاملا با موتور خودرو نا هماهنگ است و عملکرد چندان راضی کننده ای هم ندارد ، دقیق عمل نمی کند و چندان هوشمند نیست . در کل در بخش فنی چری تیگو 5 خودرو چندان با کیفیت و قابل اعتمادی نمی باشد . بخش فنی چری تیگو 5 دقیقا نقطه مقابل رنو داستر است یعنی به همان اندازه که رنو داستر  عالی و کم استهلاک عمل میکند چری تیگو 5 در بخش فنی ضعیف است .

 

چری تیگو5

 

خیلی از ماشین های چینی تنها در ظاهر برای آنها تلاش شده است و چری تیگو 5 هم همین گونه است یعنی چری تیگو 5 تنها برای شهر عملکرد مناسبی دارد و در استفاده عادی پاسخگوی نیاز های شما خواهد بود ؛ با چری تیگو 5 اصلا به سمت مسیر های خاکی و نا همواری و آفرود نباید بروید که نتیجه ای جز هزینه های گزاف و خرابی و دردسر برای شما نخواهد داشت .

چری تیگو 5 یک شاسی بلند چینی 90 میلیون تومانی است که مانند دیگر هم وطن های خود بیشترین زحمت را در ظاهر چری تیگو 5 کشیده اند و رنو داستر قطه مقابل آن است یعنی در اکثریت بخش ها سطح مناسبی دارد به طور مثال رنو داستر کیفیت بالایی دارد ، توانایی های حرکتی خوبی دارد ، سطح آپشن نتوسطی دارد و از نظر ظاهر هم اصولی و مستقل شکل گرفته است و همین باعث شده است تا رنو داستر از چری تیگو 5 انتخاب مناسب تری تلقی گردد .

 

چری تیگو5

نویسنده : ماشین 3

مطالب مرتبطنظرات کاربران

 • user icon
  نویسنده : رامین
  تاریخ : 1396/07/24

  کلا شده شما یبار از ماشینهای مدیران خودرو تعریف کنین؟؟طراحی تیگو ۵رو با داستر یکی میکنین؟؟والا کور رو هم بهش نشون بدی تیگو۵ رو میگه خیلی خیلی زراحی زیباتری داره .داستر دقیقا کجاش زیباست میخوام بدونم.

  • نویسنده : محمد
   تاریخ : 1396/07/24

   شما درست میگی دقیقا همین طوره مگر آدم کور باشه بگه طراحی تیگو 5 قشنگه !!!

 • user icon
  نویسنده : حامد
  تاریخ : 1396/07/24

  ولی من بررسی شونو قبول دارم
  توی زیبایی و طراحی یکم تیگو بهتره ولی توی فنی و کارایی اصلا با داستر قابل مقایسه نیست
  ولی همینطور پیش بره چینی ها تا 10سال دیگه توی فنی و کارایی هم به اروپایی ها میرسن
  پیشرفت چینی ها عالیه
  متاسفم برای ایران خودرو و سایپا و...

 • user icon
  نویسنده : رامین
  تاریخ : 1396/07/25

  من که الان ۸ ماه هست نیگو ۵ نیو دارم.خیلی راضی هستم.قدرتش هم خیلی خونه.امکانات عالی.طراحی خوبی هم داره.باید هر کی میخواد یکی دو بار سوار شه‌.گارانتی ۵ ساله هم داره.

 • user icon
  نویسنده : مجید
  تاریخ : 1396/07/25

  داستر عالیه

 • user icon
  نویسنده : مهران
  تاریخ : 1396/07/25

  سلام.والا خود نمایندگی های رنو هم داسترو زشت و و ببیریختن آپشن میدوننبیریختمیدوننگو هم از نظر ظاهری از داستر سره و هم از نظر آپشن...از نظر فنی هر دو خوب هستندو هیچ مشکلی ندارند

 • user icon
  نویسنده : حسام
  تاریخ : 1396/07/26

  وای خدایا چجوری یه چینی بدرد نخور با رنو تونستی مقایسه کنی . این کارتون واقعا بی منطقی . مثل این می مونه بوگاتی با پیکان مقایسه کنیم

 • user icon
  نویسنده : رامین
  تاریخ : 1396/07/30

  والا دارین بزرگ نمایی میکنین.هرکسی این دوتا ماشین رو بغل هم ببینه مگه میشه بگه رنوداستر قشنگتره و طراحی زیبا داره!!!زیبا که هیچ.زشته کلا طراحیش.تیگو۵ هزاران برابر قشنگتره از نظر طراحی.از نظر موتور و ...من برسی نکردم ولی اونچه که من دیدم تو خیابونها اینجوریه.باز طراحی و قشنگی سلیقه ایه و خوب چیزی که ایان است چه حاجت به بیان است.

 • user icon
  نویسنده : محمدرضا
  تاریخ : 1398/01/08

  سلام.من از ۹۵۰۱۲۰۱۵تیگو ۵گرفتم.قبلش هن سوار داستر شدم.قبول دارن داستر ماشین فنی و قوی هست.اما نویسنده اصلا از تیگو۵ یا اطلاع تداره یا غرض داره.متریال داخل از صفرتا صد توسط دوستانم که هیوتدا دارن عالی بود.بااینکه من دیسک شدید دارم اما تهران تا مشهد را عالی رفتم.خلاصه نقد رو قبول ندارم.غلط هست

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading