اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه سیتروئن C3 با هیوندای i20

مقایسه سیتروئن C3 با هیوندای i20

یکی از مقایسه های خودرویی پر مخاطب بازار ، مقایسه سیتروئن C3 با هیوندای i20 می باشد که در ادامه با ماشین3 همراه باشید تا به مقایسه سیتروئن C3 با هیوندای i20 بپردازیم.

Citroen C3

سیتروئن C3

کیفیت سواری
9
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
9
ارزش خرید
8
امتیاز کل
50
بررسی سیتروئن C3

HYUNDAI I20

هیوندای i20

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
8
امتیاز کل
48
بررسی هیوندای i20
انتخاب ماشین 3

Citroen C3

سیتروئن C3

Top car

Citroen C3

سیتروئن C3

مقایسه سیتروئن C3 با هیوندای i20

 سیتروئن C3

 

سیتروئن C3 توسط شعبه کاشان سایپا مونتاژ و تولید شده و یکی از متفاوت ترین ماشین های هاچبک است که وارد بازار ایران شده است ؛ سیتروئن C3 که به ایران وارد شده نسل سوم آن است که در سال 2016 معرفی شده است . خاص بودن مهمترین نکته به کار رفته در مورد ظاهر سیتروئن C3 است ؛ تضادی که در رنگ بندی سیتروئن C3 وجود دارد ، طراحی خاص چراغها ، وجود اشکال و زوایا با طرحی خاص در بدنه و حتی طراحی خاص ضربه گیر های درب و ... در کنار هم باعث شده تا سیتروئن C3 از ظاهر جذاب ، متفاوت و خاصی سود ببرد که مناسب افراد خاص پسند است و بسیاری با چهره کانسپت گونه سیتروئن C3 که از منطق دور می باشد و بر اساس سلایق خاص اروپایی طراحی شده نمی توانند رابطه خوبی برقرار کنند و از این نظر هیوندای I20 با چهره که مورد قبول فشر بسیاری بیشتری واقع می شود می تواند طرفداران بیشتری را جذب خودش کند .

 

 سیتروئن C3

 

سیتروئن C3 در داخل کابین هارمونی به کار برده است که همه المان های آن با طراحی بدنه سیتروئن C3 هماهنگ میباشد ؛ دسترسی به تجهیزات و ادوات سیتروئن C3 مناسب است ، از نظر راحتی فضای مناسبی برای 4 سرنشین وجود دارد و صندلی های نرم و ارگونومیک سیتروئن C3 هم فضای راحتی را داخل ماشین به وجود آورده است . کیفیت مونتاژ سیتروئن C3 خوب است و متریال در بعضی از قسمت ها کیفیت خوبی دارد و در بعضی دیگر از قسمت ها در داشبورد و دیگر قطعات سیتروئن C3 از پلاستیک خشک استفاده شده است . هیوندای I20 و سیتروئن C3 هر دو ماشین های با کیفیتی در رده قیمت و کلاس خود محسوب میشوند و از نظر آپشن هم هر دو وضعیت مناسبی دارند اما فضایی که در اختیار سرنشینان هیوندای I20 قرار می گیرد جادارتر و راحت تر ارزیابی می گردد .

 

سیتروئن C3

 

پیشرانه 1.6 لیتری توربو که به پژو 2008 ،پژو 508 و چند محصول دیگر نیرو میبخشد برای تولید قدرت در سینه سیتروئن C3 قرار گرفته است و نکته جالب انگیز سیتروئن C3 این است که این پیشرانه در اروپا برای سیتروئن C3 هرگز عرضه نشده و نخستین بار در جهان است که سایپا سیتروئن C3 را با پیشرانه THP165 تولید و عرضه کرده است . 163 اسب بخار قدرت و 240 نیوتن مترگشتاور مشخاصت پیشرانه ای است که سیتروئن C3 بهره می برد و انتقال قدرت هم توسط همان گیربکس 6 سرعته تیپ ترونیک انجام می شود . در مورد ویژگی های پیشرانه THP 165 در گذشته زیاد بحث کردیم از اینرو گذر میکنیم البته لازم به ذکر است که وزن سیتروئن در حدود 1000 کیلوگرم است که این میزان قدرت و گشتاور با توجه به مسائلی خطرآفرین هم می تواند باشد و ویژگی مشترک هیوندای I20 و سیتروئن C3 استهلاک کم هر دو هاچبک است اما توانایی های حرکتی سیتروئن C3 هم به همان نسبت قدرت بیشتر و توربو بودنش می تواند باعث به وجود آمدن استهلاک بیشتری شود .

 

سایپا سیتروئن C3

 

سیتروئن C3 یک هاچبک پر قدرت با سواری تقریبا خشک اما بدون کوبش با سیستم تعلیق عالی است که باعث به وجود آمدن هندلینگ عالی شده و یک سواری لذت بخش و جذاب را به ما ارائه میکند .

ویژگی های خوب بسیاری در سیتروئن C3 نهفته است اما متفاوت بودن این ماشین از لحاظ ظاهری نکته ای است که شاید شانس استقبال از سیتروئن C3 را کاهش دهد و در نهایت همه ویژگی هایی که ذکر شد باعث شده تا امتیازات کسب شده توسط هیوندای I20 و سیتروئن C3 تقریبا نزدیک به هم باشد . 

موتور و گیربکسی که برای سیتروئن C3 در نظر گرفته شده تنها نقطه برتری آن نسبت به هیوندای I20 کرمان موتور است که می تواند سواری و شتاب جذاب تری را برای راننده C3 به همراه داشته باشد .

 

سیتروئن C3

 

قیمت سیتروئن C3

 

طبق اخبار رسیده به وب سایت ماشین3  قیمت سیتروئن C3 بین 125 تا 130 میلیون تومان خواهد بود که به دلیل نزدیک بودن قیمت این خودرو با پژو2008 کار را برای این ماشین هاچ بک جذاب سخت میکند . اگر برای سیتروئن C3 قیمتی مناسب در نظر گرفته شود بدون شک می تواند به موفقیتی بزرگ در بازار خودروی ایران دست یابد . 

 

مشخصات سیتروئن C3

HYUNDAI I20

هیوندای i20

مقایسه سیتروئن C3 با هیوندای i20

 هیوندای I20

 

هیوندای را می توان یکی از پر طرفدار ترین برند ماشین کره ای در ایران است و چندی پیش کرمان موتور توانست نمایندگی تولید ، فروش و خدمات پس از فروش ماشین های هیوندای را دریافت کند و اولین و در حال حاضر پر فروش ترین هیوندای که توسط کرمان موتور به بازار عرضه می شود هیوندای I20 است . طراحی هیوندای i20 به نحوی میباشد که می تواند سلایق و سنین مختلف را به سمت خودش جذب کند و با توجه به زبان طراحی که برای هیوندای i20 به کار رفته طراحی آن را می توان مغرور و مستقل دانست . هیوندای I20 دارای طراحی کاملی می باشد یعنی هارمونی و هماهنگی قطعات در میان اجزاء شکل دهنده هیوندای I20 خوب می باشد ، چهره هیوندای I20 با سلایق مختلف تطابق پیدا می کند و اصالت ، پرستیژ و جذابیت 3 نکته بارز در مورد ظاهر هیوندای I20 می باشد .

 

 هیوندای I20

 

به داخل کابین هیوندای I20 که وارد می شویم فضا آشنا و استیل آن شبیه به برادران بزرگترش می باشد و همین باعث شده تا هیوندای I20 در داخل کابین جلوه لوکس داشته باشد و با توجه به رنگ بندی ، ارگونومی و جایگاه قرار گیری ادوات داخل کابین هیوندای I20 فضایی راحت در اختیار سرنشینان قرار دارد . مانند بسیاری دیگر از ماشین های ساخت کره هیوندای I20 هم سطح مناسبی از آپشن دارد و نکته ای که در مورد هیوندای I20 ماشین 3 همیشه به آن پرداخته است کیفیت خوب ساخت و مواد به کار رفته می باشد که یکی از بهترین مزیت های هیوندای I20 به شمار می رود .

 

کابین هیوندای I20

 

کرمان موتور هیوندای I20 را تنها با یک نوع پیشرانه عرضه کرده که 4 سیلندر ، 16 سوپاپ و تنفس طبیعی است و به طور دقیق 1368 سی سی حجم دارد  . هیوندای I20 که به لطف این پیشرانه به یک ماشین پر بازده و اقتصادی تبدیل شده است در دور موتور 6000 دور بر دقیقه 99 اسب بخار قدرت و در دور موتور 4000 دور در دقیقه توانایی تولید 134 نیوتن متر گشتاور را دارا می باشد و پیشرانه مذکور هیوندای I20 با یک گیربکس 4 سرعته انوماتیک تیپ ترونیک کوپل  شده که نیرو رو به چرخهای جلو منتقل می کند و عملکرد آن هوشمند ، نرم ، دقیق و سریع می باشد و هماهنگ بودن موتور و گیربکس و نیرو هیوندای I20 با ضرایب دنده باعث شده تا بتوانیم در کنار شتابگیری خوب دور موتور را هم در محدوده اقتصادی نگه داریم . هیوندای I20 یک هاچبک دوستدار محیط زیست می باشد که در سیکل ترکیبی تنها به 5.1 لیتر بنزین احتیاج دارد و این موضوع خود اثبات می کند که نخست تا چه حد استهلاک هیوندای I20 کم است و سپس نشان می دهد که برای پایین آوردن میزان آلایندگی در هیوندای I20 زحمات بسیاری کشیده شده است و از همه مهم تر نشان دهنده ویژگی های فنی بسیار عالی است و در طول این مدت در ایران و بازار های دیگر در بخش فنی همگان هیوندای I20 را به عنوان یک هاچبک بسیار کم استهلاک شناخته اند .

 

هیوندای I20

 

با توجه به این که هیوندای I20 ماشین جمع و جوری است راندن آن راحت می باشد و نکته مثبت هیوندای I20 هماهنگی خوب شاسی ، بدنه ، سیستم تعلیق و تقسیم وزن است که باعث شده تا عبور از دایره پیچها با این ماشین امری لذت بخش باشد .

هیوندای I20 در این وضع متلاطم بازار خرید و فروش ماشین انتخاب ارزشمندی است و با توجه به اینکه انتخاب رنچ وسیعی از افراد و خانواده ها است هیوندای I20 ارزش خرید بالایی دارد و می توان گفت که به دلایل گوناگونی ارزش خرید برابری با سیتروئن C3 دارد ، ولی اگر هیوندای I20 را از لحاظ عملکرد فنی با سیتروئن C3 مقایسه کنیم بدون شک سیتروئن C3 گزینه ای جذاب تر برای خریداران خودرو در این بازه قیمتی می باشد . 

هیوندای I20

 مشخصات هیوندای I20

نویسنده : ماشین 3

مطالب مرتبطنظرات کاربران

 • user icon
  نویسنده : داریوش عظیمی
  تاریخ : 1397/02/23

  به نظر من c3 خیلی از I20 سرتره جدید و با ظاهری متفاوت و جذاب و کیفیت خوب

 • user icon
  نویسنده : جلال
  تاریخ : 1397/02/28

  قطعات خودرو های فرانسوی فاقد دوام و زود مستهلک می شوند . از جانب دیگر تعویض قطعات بسیا ر مشکل می باشد و به سهولت قابل دسترس نمی باشند .

 • user icon
  نویسنده : علی
  تاریخ : 1397/02/29

  سلام
  به نظر من اصلا این دو خودرو قابل مقایسه نیستن
  - از نظر ظرفیت که سیتروئن C3 به اندازه i30 هست
  - از نظر انجین هم که خب موتور ۱۶۵ اسب توربو مشارکتی هولدینگ PSA و شرکت "بی ام و" که الانم داره روی خودروهای هر دو شرکت هم سوار میشه و چندین سال پیاپی بهترین موتور بوده و جوایز زیادی هم کسب کرده قابل مقایسه با موتور ۹۶ اسب قدیمی خودروی i20 نیست.
  - سیستم تعلیق خودروهای شرکت سیتروئن که همه اذعان به برتری این برند خودروساز دارند و بازم صحبت در مورد مقایسه اش بی معناست.
  - گیربکس ساخت شرکت آیسین ژاپن سیتروئن C3 هم که بازم جز ۶ برند اول تولید گیربکس جهانه
  - خودرویی که همکنون هم در بازار اروپا فروش خوبی داره
  انشاالله به قیمت مناسب عرضه بشه که قیمت خودروهای غیر واقعی کرمان خودرو و چینی های بی کیفیت هم بشکنه و همه بتونیم خودروهای روز اروپا رو سوار بشیم
  ممنون از همگی ایام بکام

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading
X سفارش خرید خودرو سفارش فروش خودرو