اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه سوناتا هیبرید 2018 با تویوتا کمری هیبرید 2016

مقایسه سوناتا هیبرید 2018 با تویوتا کمری هیبرید 2016

یکی از مقایسه های خودرویی پر مخاطب بازار ، مقایسه سوناتا هیبرید با تویوتا کمری هیبرید می باشد که در ادامه با ماشین 3 همراه باشید تا به مقایسه سوناتا هیبرید با تویوتا کمری هیبرید بپردازیم.

Camry xle hybrid

تویوتا کمری هایبرید

کیفیت سواری
9
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
9
ارزش خرید
9
امتیاز کل
51
قیمت تویوتا کمری هایبرید

Hyundai sonata 2018 hybrid

سوناتا هایبرید

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
9
امکانات رفاهی
9
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
8
امتیاز کل
50
قیمت سوناتا هایبرید
انتخاب ماشین 3

Camry xle hybrid

تویوتا کمری هایبرید

Top car

Camry xle hybrid

تویوتا کمری هایبرید

مقایسه سوناتا هیبرید 2018 با تویوتا کمری هیبرید 2016

تویوتا کمری هایبرید

 

یکی از محبوب ترین ماشین های سدان در سر تا سر دنیا و اکثر بازارهای جهان تویوتا کمری است که به راحتی و عمر بالا شهرت دارد و تویوتا کمری هایبرید حالا لقب سدان پاک را هم به افتخاراتش اضافه کرده است . طراحی تویوتا کمری هایبرید مناسب با ویژگی هایی است که ارائه میکند یعنی همچون جان سخت بودنش طوری شکل گرفته است که طراحی ماندگار در زمان دارد یا المان هایی دارد که نشان میدهد تویوتا کمری هایبرید بر اساس سادگی طراحی شده است اما هم لوکس جلوه می کند و هم یک نوع خشم ژاپنی در چهره تویوتا کمری هایبرید وجود دارد .

 

تویوتا کمری هایبرید

 

به داخل کابین تویوتا کمری هایبرید که قدم می گذاریم طراحی با ظاهر هماهنگ است و بیشترین المان مورد توجه طراحان راحتی و ارگونومیک بودن کابین تویوتا کمری هایبرید بوده است . داخل کابین تویوتا کمری هایبرید کیفیت ساخت و متریال به کار رفته در سطح بسیار بالایی است و حتی تا 10 سال دیگر هم به کمترین میزان تغییری ندارد یا کوچکترین صدایی از کابین تویوتا کمری هایبرید شنیده نمیشود . بعضی از افراد در مورد تویوتا کمری میگویند که از نظر آپشن سطح متوسطی دارد اما مهندسین تویوتا در مورد کمری هایبرید این ضعف را هم پوشش داده اند و یک ماشین فول آپشن با لیست کاملی از تجهیزات رفاهی و ایمنی را به بازار عرضه کرده اند .

 

کابین تویوتا کمری هایبرید

 

 تویوتا کمری هایبرید از یک پیشرانه 4 سیلندر خطی به حجم 2494 سی سی بهره می برد که یک موتور الکتریکی و باطری های لیتیومی پیشرانه بنزینی را همراهی می کنند و راندمان تویوتا کمری هیبرید را تا حد زیادی بالا برده اند و حالا تویوتا کمری هایبرید به لطف بازده عالی و ذات سامورایی که دارد توانایی های حرکتی قابل توجهی را به دست آورده است . این دو پیشرانه ماشین در ترکیب با همدیگر باعث شده اتد تا تویوتا کمری هیبرید 200 اسب بخار قدرت  و 270 نیوتن متر گشتاور را در اختیار راننده قرار دهد . پیشرانه تویوتا کمری هایبرید با یک E_Cvt یا گیربکس ضریب متغیر الکترونیکی کوپل شده است که هماهنگی خوبی با پیشرانه دارد ، واکنش آن نسبت به پدال گاز تیز است و تعویض دنده هایی سریع ، نرم و به موقع دارد و با توجه به اینکه با یک گیربکس cvt بسیار هوشمند سر و کار داریم  لذت رانندگی تویوتا کمری هایبرید کم نشده است . با توجه شتابگیری اولیه ، ثانویه ، کشش در دور و سرعت بالا ، شتابگیری در شیب های رو به بالا و ... در تویوتا کمری هایبرید سطح خوبی دارد ، به شدت استهلاک کمی دارد و از نظر آلایندگی جزء پاک ترین سدان های میان سایز در ایران است .

 

 تویوتا کمری هایبرید

 

 یکی از ویژگی های تویوتا کمری که افراد را به آن علاقه مند کرده و از دیرباز در همه نسل های تویوتا کمری این ویژگی وجود دارد نرمی و راحتی سواری با این سدان ژاپنی است و تویوتا کمری هایبرید هم با تکیه بر این ویژگی و طراحی شاسی پیشرفته ، سیستم تعلیق و فنربندی هماهنگ ، تقسیم وزن بر اساس ابعاد و کاربری و بسیاری ویژگی های خوب دیگر هندلینگ مناسب ، فرمان پذیری خوب ، قدرت مانور بالا و نرمی و راحتی در سفر های بلند مدت و خوش دست بودن را به نمایش میگذارد .

تویوتا کمری هایبرید به عنوان یک سدان کارکرده 250 میلیون تومانی از جهات گوناگون مانند راحتی ، کیفیت ، استهلاک و آلایندگی ، لذت سواری ، آپشن و ... یک ماشین با سطح مناسب و امتیازات خوب است که در مقابل هیوندای سوناتا هایبرید صفر کیلومتر حرف های بیشتری برای گفتن دارد و در این مقایسه از تویوتا کمری هایبرید به عنوان ماشین برتر با ویژگی های بهتر یاد می شود .

  کمری هایبرید

Hyundai sonata 2018 hybrid

سوناتا هایبرید

مقایسه سوناتا هیبرید 2018 با تویوتا کمری هیبرید 2016

هیوندای سوناتا هایبرید

 

هیوندای سوناتا هایبرید 2018 جدیدترین نماینده شرکت پاکرو است که مجوز ورود به کشور را دریافت کرده است و فعلا تنها نمونه از نسل جدید هیوندای سوناتا است که در کشور حضور پیدا کرده است .  هیوندای سوناتا 2018 از نظر ظاهری زبان طراحی جدید هیوندای را دنبال میکند که پیش از این در هیوندای النترا هم شاهد بودیم . پلتفرم هیوندای سوناتا 2018 با نمونه قبلی که آن را به نام هیوندای سوناتا LF می شناختیم یکسان است و بدین سبب می توان هیوندای سوناتا 2018 را یک ماژور فیس لیفت از آن مدل دانست .

در ظاهر هیوندای سوناتا 2018 سعی شده تا المان های اسپرت در ترکیبی با نسبت برابر با المان های لوکس دیده شوند و سبک طراحی هیوندای سوناتا جدید را طراحان هیوندای آبشار نامیده اند که در قسمت جلو پنجره و مه شکن ها این ویژگی مشهود است و طراحی چراغ های عقب هیوندای سوناتا موردی است که نشان دهنده اصالت می باشد .

 

هیوندای سوناتا هایبرید

 

هیوندای سوناتا هایبرید 2018 یکی از ویژگی های عالی که در بخش ظاهری دارد آیرودینامیک عالی است که هم در کاهش مصرف سوخت موثر میباشد و هم صدای ورودی به داخل کابین در حین حرکت کم است . به داخل کابین هیوندای سوناتا هایبرید جدید که وارد میشویم طراحی کاملا مشابه هیوندای سوناتا LF است و مهمترین وجه تمایز آنها استفاده از فرمان 3 ستون ارگونومیک است ؛ با توجه به این که داخل کابین هیوندای سوناتا هایبرید جدید طراحی در اوج سادگی و آرامش انجام شده است و جلوه لوکس دارد که حالت تضادی با ظاهر بیرونی دارد و باعث به وجود آمدن ترکیب خوبی شده است .

در مورد هیوندای سوناتا هایبرید جدید از نظر کیفیت نمی توان نظر قطعی داد چون در ظاهر خوب به نظر می رسد اما در طول زمان باید دید که سر و ضدای اضافی از کابین هیوندای سوناتا هایبرید به گوش میخورد یا افت کیفیت ادوات به چه میزان است و از نظر آپشن هم که مانند دیگر ماشینهای هیوندای ، سوناتا هایبرید ماشین بسیار کاملی است . از نظر ظاهری تویوتا کمری هایبرید و هیوندای سوناتا هایبرید جدید هر دو صحیح ، کامل و متناسب با سگمنتی که در آنها قرار می گیرند شکل گرفته اند و زیبایی آنها به سلیقه شما بستگی دارد که سامورایی اصیل را می پسندید یا چهره آسیایی با استایل اروپایی باب طبع شما است . از نظر کیفیت به طور قطع برتری با تویوتا کمری هایبرید می باشد و از نظر آپشن هیوندای سوناتا هایبرید جدید تکمیل تر است .

 

هیوندای سوناتا هایبرید 2018

 

هیوندای سوناتا هایبرید جدید کوچکترین تفاوتی با نسل قبل خود از نظر فنی ندارد و همان پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر که با بطری های پلیمری ترکیب شده وظیفه تولید نیرو در هیوندای سوناتا هایبرید 2018 را بر عهده دارد . هیوندای سوناتا هایبرید با تکیه بر این دو پیشرانه قادر است تا 193 اسب بخار قدرت تولید کند و موتور بنزینی این ماشین هم به تنهایی 190 نیوتن متر گشتاور تولید میکند که با گشتاور تولید شده توسط موتور برقی این مقدار تا حد زیادی هم افزایش پیدا می کند . مصرف سوخت هیوندای سوناتا بسیار مناسب است زیرا در سیکل ترکیبی 100 کیلومتر تنها به کمتر از 5.6 لیتر بنزین نیاز دارد که از تویوتا کمری هایبرید عدد بالاتری است و طبیعتاً استهلاک هم بیشتر است . یکی از نکات مثبت هیوندای سوناتا هیبرید سیستم بازیابی انرژی ترمز گیری است که به شارژ بهتر و سریع تر باطری های موتور برقی ماشین کمک می نماید .

هیوندای سوناتا هیبرید از یک گیربکس 6 سرعته شیفت ترونیک بهره میبرد که هماهنگی خوبی با موتور ماشین دارد و باز در بخش انتقال قدرت هم هیوندای سوناتا هایبرید 2018 هیچ تغییری را تجربه نکرده است . از نظر شتابگیری هیوندای سوناتا هیبرید و تویوتا کمری هایبرید هر دو ماشین های چالاکی هستند اما پدال گاز تویوتا کمری هایبرید به اصطلاح تیزتر است و در شتابگیری بهتر عمل می کند .  به طور کلی تویوتا کمری هایبرید و هیوندای سوناتا هایبرید در بخش فنی ماشین های خوبی هستند اما هزینه های نگهداری ، تکنولوژی ، آلایندگی و استهلاک ، توانایی های حرکتی و ... در تویوتا کمری بهتر هستند و تا اینجا هم در طول این مدت این موضوع به خوبی توسط تویوتا کمری هایبرید اثبات شده است .

 

هیوندای سوناتا هیبرید

 

هیوندای سوناتا هایبرید جدید سیستم تعلیق خوبی دارد که سطح مناسبی از هندلینگ و فرمان پذیری را به وجود آورده است ، نرمی فنربندی هیوندای سوناتا هایبرید و قدرت دفع ضربه به منظور راحتی سرنشینان خوب است و هیوندای سوناتا هایبرید جدید اما به طور کلی از نظر حس و حال رانندگی چندان با هیوندای سوناتا LF به تفاوتی ندارد و یک ماشین آرام ، راحت و خانوادگی میباشد .

هیوندای سوناتا هایبرید 2018 یکی از معدود ماشین های هایبرید خانوادگی صفر کیلومتر در محدوده قیمت 250 میلیون تومان است که چهره مدرنی دارد و آپشن های فراوانی به همراه دارد اما تویوتا کمری هایبرید با توجه به اصالت بیشتر ، رضایت بیشتر مصرف کنندگان و محبوبیت بیشتر در بازار ایران و جهان انتخاب ارزشمندتر تلقی می گردد .

 

هیوندای سوناتا هایبرید

 

نویسنده : ماشین 3


نظرات کاربران

 • user icon
  نویسنده : رضا
  تاریخ : 1397/05/02

  خداییش سوار کمری هایبرید شدی که نمره کیفیت سواریش رو انقدر بالا دادی؟ ماشینی که اتاقش وحشتناک سروصدا داره درست برخلاف نسلهای قبلیش، نفوذ باد از سانروف و شیشها رو نمیتونی تحمل کنی، سواری به شدت خشک فرمان هیدرولیکی که برخلاف رقبای دارای فرمان برقی به شدت خشکه، سیستم صوتی گنگ و پردردسر، وووو رو در نظر بگیر بعد حرف بزنید. اینهمه پول ماشین میدی بعد باید زمان پیاده شدن مثل پراید اینه رو با دست بخوابونی و شرکت ایرتویا هم برخلاف ادعایی که زمان فروش داره هیچ نوع اپشنی روی ماشین نصب نمیکنه.

  • نویسنده : sobhan
   تاریخ : 1397/10/08

   آب رو ببر بريز رو جايي كه سوخته😂😂

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading