اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودروهای بازارمقایسه سوناتا هیبرید 2018 با تویوتا کمری هیبرید 2016

مقایسه سوناتا هیبرید 2018 با تویوتا کمری هیبرید 2016

اگر 250 میلیون تومان بودجه برای خرید ماشین دارید و جزء آن دسته از افراد طرفدار محیط زیست هستید که به ماشین های هایبرید علاقه دارید تویوتا کمری هایبرید کارکرده یکی از گزینه های پیش روی شما است که ماشین 3 امروز میخواهد تا آن را با رقیب پر طرفدار کره ای یعنی هیوندای سوناتا هایبرید صفر کیلومتر مقایسه کند و در پایان با توجه به ویژگی های هر ماشین ، هزینه های نگهداری و فروش تویوتا کمری هایبرید و هیوندای سوناتا gls دریابیم که برتری با کدام یک است .

Camry xle hybrid

تویوتا کمری هایبرید

کیفیت سواری
9
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
9
ارزش خرید
9
امتیاز کل
51

Hyundai sonata 2018 hybrid

سوناتا هایبرید

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
9
امکانات رفاهی
9
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
8
امتیاز کل
50
انتخاب ماشین 3

Camry xle hybrid

تویوتا کمری هایبرید

Top car

Camry xle hybrid

تویوتا کمری هایبرید

مقایسه سوناتا هیبرید 2018 با تویوتا کمری هیبرید 2016

تویوتا کمری هایبرید

یکی از محبوب ترین ماشین های سدان در سر تا سر دنیا و اکثر بازارهای جهان تویوتا کمری است که به راحتی و عمر بالا شهرت دارد و تویوتا کمری هایبرید حالا لقب سدان پاک را هم به افتخاراتش اضافه کرده است . طراحی تویوتا کمری هایبرید مناسب با ویژگی هایی است که ارائه میکند یعنی همچون جان سخت بودنش طوری شکل گرفته است که طراحی ماندگار در زمان دارد یا المان هایی دارد که نشان میدهد تویوتا کمری هایبرید بر اساس سادگی طراحی شده است اما هم لوکس جلوه میکند و هم یک نوع خشم ژاپنی در چهره تویوتا کمری هایبرید وجود دارد . به داخل کابین تویوتا کمری هایبرید که قدم میگذاریم طراحی با ظاهر هماهنگ است و بیشترین المان مورد توجه طراحان راحتی و ارگونومیک بودن کابین تویوتا کمری هایبرید بوده است . داخل کابین تویوتا کمری هایبرید کیفیت ساخت و متریال به کار رفته در سطح بسیار بالایی است و حتی تا 10 سال دیگر هم به کمترین میزان تغییری ندارد یا کوچکترین صدایی از کابین تویوتا کمری هایبرید شنیده نمیشود . بعضی از افراد در مورد تویوتا کمری میگویند که از نظر آپشن سطح متوسطی دارد اما مهندسین تویوتا در مورد کمری هایبرید این ضعف را هم پوشش داده اند و یک ماشین فول آپشن با لیست کاملی از تجهیزات رفاهی و ایمنی را به بازار عرضه کرده اند .

 تویوتا کمری هایبرید از یک پیشرانه 4 سیلندر خطی به حجم 2494 سی سی بهره میبرد که یک موتور الکتریکی و باطری های لیتیومی پیشرانه بنزینی را همراهی میکنند و راندمان تویوتا کمری هیبرید را تا حد زیادی بالا برده اند و حالا تویوتا کمری هایبرید به لطف بازده عالی و ذات سامورایی که دارد توانایی های حرکتی قابل توجهی را به دست آورده است . این دو پیشرانه ماشین در ترکیب با همدیگر باعث شده اتد تا تویوتا کمری هیبرید 200 اسب بخار قدرت  و 270 نیوتن متر گشتاور را در اختیار راننده قرار دهد . پیشرانه تویوتا کمری هایبرید با یک E_Cvt یا گیربکس ضریب متغیر الکترونیکی کوپل شده است که هماهنگی خوبی با پیشرانه دارد ، واکنش آن نسبت به پدال گاز تیز است و تعویض دنده هایی سریع ، نرم و به موقع دارد و با توجه به اینکه با یک گیربکس cvt بسیار هوشمند سر و کار داریم  لذت رانندگی تویوتا کمری هایبرید کم نشده است . با توجه شتابگیری اولیه ، ثانویه ، کشش در دور و سرعت بالا ، شتابگیری در شیب های رو به بالا و ... در تویوتا کمری هایبرید سطح خوبی دارد ، به شدت استهلاک کمی دارد و از نظر آلایندگی جزء پاک ترین سدان های میان سایز در ایران است .

 یکی از ویژگی های تویوتا کمری که افراد را به آن علاقه مند کرده و از دیرباز در همه نسل های تویوتا کمری این ویژگی وجود دارد نرمی و راحتی سواری با این سدان ژاپنی است و تویوتا کمری هایبرید هم با تکیه بر این ویژگی و طراحی شاسی پیشرفته ، سیستم تعلیق و فنربندی هماهنگ ، تقسیم وزن بر اساس ابعاد و کاربری و بسیاری ویژگی های خوب دیگر هندلینگ مناسب ، فرمان پذیری خوب ، قدرت مانور بالا و نرمی و راحتی در سفر های بلند مدت و خوش دست بودن را به نمایش میگذارد .

تویوتا کمری هایبرید به عنوان یک سدان کارکرده 250 میلیون تومانی از جهات گوناگون مانند راحتی ، کیفیت ، استهلاک و آلایندگی ، لذت سواری ، آپشن و ... یک ماشین با سطح مناسب و امتیازات خوب است که در مقابل هیوندای سوناتا هایبرید صفر کیلومتر حرف های بیشتری برای گفتن دارد و در این مقایسه از تویوتا کمری هایبرید به عنوان ماشین برتر با ویژگی های بهتر یاد میشود .

 

Hyundai sonata 2018 hybrid

سوناتا هایبرید

مقایسه سوناتا هیبرید 2018 با تویوتا کمری هیبرید 2016

 

هیوندای سوناتا هایبرید

هیوندای سوناتا هایبرید 2018 جدیدترین نماینده شرکت پاکرو است که مجوز ورود به کشور را دریافت کرده است و فعلا تنها نمونه از نسل جدید هیوندای سوناتا است که در کشور حضور پیدا کرده است .  هیوندای سوناتا 2018 از نظر ظاهری زبان طراحی جدید هیوندای را دنبال میکند که پیش از این در هیوندای النترا هم شاهد بودیم . پلتفرم هیوندای سوناتا 2018 با نمونه قبلی که آن را به نام هیوندای سوناتا LF میشناختیم یکسان است و بدین سبب میتوان هیوندای سوناتا 2018 را یک ماژور فیس لیفت از آن مدل دانست . در ظاهر هیوندای سوناتا 2018 سعی شده تا المان های اسپرت در ترکیبی با نسبت برابر با المان های لوکس دیده شوند و سبک طراحی هیوندای سوناتا جدید را طراحان هیوندای آبشار نامیده اند که در قسمت جلو پنجره و مه شکن ها این ویژگی مشهود است و طراحی چراغ های عقب هیوندای سوناتا موردی است که نشان دهنده اصالت میباشد . هیوندای سوناتا هایبرید 2018 یکی از ویژگی های عالی که در بخش ظاهری دارد آیرودینامیک عالی است که هم در کاهش مصرف سوخت موثر میباشد و هم صدای ورودی به داخل کابین در حین حرکت کم است . به داخل کابین هیوندای سوناتا هایبرید جدید که وارد میشویم طراحی کاملا مشابه هیوندای سوناتا LF است و مهمترین وجه تمایز آنها استفاده از فرمان 3 ستون ارگونومیک است ؛ با توجه به این که داخا کابین هیوندای سوناتا هایبرید جدید طراحی در اوج سادگی و آرامش انجام شده است و جلوه لوکس دارد که حالت تضادی با ظاهر بیرونی دارد و باعث به وجود آمدن ترکیب خوبی شده است . در مورد هیوندای سوناتا هایبرید جدید از نظر کیفیت نمیتوان نظر قطعی داد چون در ظاهر خوب به نظر میرسد اما در طول زمان باید دید که سر و ضدای اضافی از کابین هیوندای سوناتا هایبرید به گوش میخورد یا افت کیفیت ادوات به چه میزان است و از نظر آپشن هم که مانند دیگر ماشینهای هیوندای ، سوناتا هایبرید ماشین بسیار کاملی است . از نظر ظاهری تویوتا کمری هایبرید و هیوندای سوناتا هایبرید جدید هر دو صحیح ، کامل و متناسب با سگمنتی که در آنها قرار میگیرند شکل گرفته اند و زیبایی آنها به سلیقه شما بستگی دارد که سامورایی اصیل را میپسندید یا چهره آسیایی با استایل اروپایی باب طبع شما است . از نظر کیفیت به طور قطع برتری با تویوتا کمری هایبرید میباشد و از نظر آپشن هیوندای سوناتا هایبرید جدید تکمیل تر است .

 

هیوندای سوناتا هایبرید جدید کوچکترین تفاوتی با نسل قبل خود از نظر فنی ندارد و همان پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر که با بطری های پلیمری ترکیب شده وظیفه تولید نیرو در هیوندای سوناتا هایبرید 2018 را بر عهده دارد . هیوندای سوناتا هایبرید با تکیه بر این دو پیشرانه قادر است تا 193 اسب بخار قدرت تولید کند و موتور بنزینی این ماشین هم به تنهایی 190 نیوتن متر گشتاور تولید میکند که با گشتاور تولید شده توسط موتور برقی این مقدار تا حد زیادی هم افزایش پیدا میکند . مصرف سوخت هیوندای سوناتا بسیار مناسب است زیرا در سیکل ترکیبی 100 کیلومتر تنها به کمتر از 5.6 لیتر بنزین نیاز دارد که از تویوتا کمری هایبرید عدد بالاتری است و طبیعتاً استهلاک هم بیشتر است . یکی از نکات مثبت هیوندای سوناتا هیبرید سیستم بازیابی انرژی ترمز گیری است که به شارژ بهتر و سریع تر باطری های موتور برقی ماشین کمک مینماید . هیوندای سوناتا هیبرید از یک گیربکس 6 سرعته شیفت ترونیک بهره میبرد که هماهنگی خوبی با موتور ماشین دارد و باز در بخش انتقال قدرت هم هیوندای سوناتا هایبرید 2018 هیچ تغییری را تجربه نکرده است . از نظر شتابگیری هیوندای سوناتا هیبرید و تویوتا کمری هایبرید هر دو ماشین های چالاکی هستند اما پدال گاز تویوتا کمری هایبرید به اصطلاح تیزتر است و در شتابگیری بهتر عمل میکند .  به طور کلی تویوتا کمری هایبرید و هیوندای سوناتا هایبرید در بخش فنی ماشین های خوبی هستند اما هزینه های نگهداری ، تکنولوژی ، آلایندگی و استهلاک ، توانایی های حرکتی و ... در تویوتا کمری بهتر هستند و تا اینجا هم در طول این مدت این موضوع به خوبی توسط تویوتا کمری هایبرید اثبات شده است .  

هیوندای سوناتا هایبرید جدید سیستم تعلیق خوبی دارد که سطح مناسبی از هندلینگ و فرمان پذیری را به وجود آورده است ، نرمی فنربندی هیوندای سوناتا هایبرید و قدرت دفع ضربه به منظور راحتی سرنشینان خوب است و هیوندای سوناتا هایبرید جدید اما به طور کلی از نظر حس و حال رانندگی چندان با هیوندای سوناتا LF به تفاوتی ندارد و یک ماشین آرام ، راحت و خانوادگی میباشد .

هیوندای سوناتا هایبرید 2018 یکی از معدود ماشین های هایبرید خانوادگی صفر کیلومتر در محدوده قیمت 250 میلیون تومان است که چهره مدرنی دارد و آپشن های فراوانی به همراه دارد اما تویوتا کمری هایبرید با توجه به اصالت بیشتر ، رضایت بیشتر مصرف کنندگان و محبوبیت بیشتر در بازار ایران و جهان انتخاب ارزشمندتر تلقی میگردد .

نویسنده : ماشین 3
بالای صفحه تلگرام ماشین 3