اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه هیوندای آزرا 2010 با هیوندای سوناتا 2012

مقایسه هیوندای آزرا 2010 با هیوندای سوناتا 2012

یکی از مقایسه های خودرویی پر مخاطب بازار ، مقایسه هیوندای آزرا 2010 با هیوندای سوناتا 2012 می باشد. با ماشین3 همراه باشید تا به مقایسه هیوندای آزرا 2010 با هیوندای سوناتا 2012 بپردازیم .

HYUNDAI SONATA YF

هیوندای سوناتا 2012

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
8
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
7
ارزش خرید
8
امتیاز کل
47
قیمت هیوندای سوناتا 2012

HYUNDAI Azera

هیوندای آزرا 2010

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
7
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
7
امتیاز کل
45
قیمت هیوندای آزرا 2010
انتخاب ماشین 3

HYUNDAI SONATA YF

هیوندای سوناتا 2012

Top car

HYUNDAI SONATA YF

هیوندای سوناتا 2012

مقایسه هیوندای آزرا 2010 با هیوندای سوناتا 2012

هیوندای سوناتا  2012

 

در بازه زمانی حدود 5 سال هیوندای سوناتا YF به خاطر جذابیت هایی که داشت و تفاوت های آشکار آن با ماشین های هم کلاس خودش به موفقیت های زیادی دست پیدا کرد ؛ هیوندای سوناتا YF پر فروش ترین ماشین سدان وارداتی بازار بود و هنوز هم نمونه های دست دوم هیوندای سوناتا YF به راحتی و مانند پول نقد مورد معامله قرار میگیرند . طراحی هیوندای سوناتا YF بیش از آنکه به یک سدان لوکس شباهت داشته باشد همااند مرسدس بنز CLS شبیه سدان های کوپه است . طراحی هیوندای سوناتا YF هماهنگ است و جذابیت دارد اما کمی بیش از حد حجم ها و خطوط اغراق آمیز در بدنه هیوندای سوناتا YF به کار رفته است و به همین سبب تا حدودی هیوندای سوناتا YF ظاهرش زود تکراری میشود اما از اینها که بگذریم طراحی خوبی هیوندای سوناتا YF باعث شده است تا این ماشین هنوز هم بعد از گذشت از بیش از 6 سال از مان معرفی آن ماشین مدرن و زیبایی دیده شود .

 

هیوندای سوناتا  2012

 

  هیوندای سوناتا YF نسبت به هیوندای آزرا ظاهر بروز تر ، شیک تر و جذاب تری را دارا می باشد و از ظاهری میان این دو ماشین هیوندای سوناتا YF با اختلاف زیاد پیروز است چون با ظاهر بهترش توانسته است تعداد بیشتری مشتری را به خرید هیوندای سوناتا YF  ترغیب کند . هیوندای سوناتا YF هم چون ظاهر بیرونی زیبایش در داخل کابین هم طراحی خوب و قابل قبولی را دارا می باشد و استایل طراحی کابین بر اساس فلسفه طراحی ایکس شکل می باشد . هیوندای سوناتا YF نسبت به قیمت خود ، ماشین با کیفیتی است و کیفیت ساخت و مونتاژ هیوندای سوناتا YF هم به منظور عرضه این ماشین در تعداد بالا برای بازار های جهانی باید خوب باشد و در کل هیوندای سوناتا YF از نظر کیفیت استاندارد های سطح بالایی را رعایت کرده است  . یکی از بهترین مزایای هیوندای سوناتا YF که همه آن را اذعان می کنند سطح بالای امکانات و آپشن این ماشین است که باعث شده است تا امنیت و راحتی سرنشینان تضمین گردد و علاقه شما به نشستن درون کابین هیوندای سوناتا YF افزایش پیدا کند . هیوندای سوناتا YF از هیوندای آزرا ماشین با کیفیت تری است و به لطف طراحی جذاب تر با هیوندای سوناتا YF نگاه های بیشتری را می توانید به سمت ماشین خود برگردانید .  

 

هیوندای سوناتا  2012

 

در سینه هیوندای سوناتا YF یک پیشرانه 4 سیلندر خطی قرار دارد که 2359 سی سی حجمش است . هیوندای سوناتا YF با تکیه بر این پیشرانه قادر است تا 178 اسب بخار قدرت و 241 نیوتن متر گشتاور تولید کند . هیوندای سوناتا YF ماشین تقریبا کم استهلاک و کم مصرفی است که توانایی های حرکتی آن به شدت به رفتار رانندگی شما بستگی دارید یعنی اگر با هیوندای سوناتا YF تخته گاز بروید ، معکوس های پیاپی دهید و هیوندای سوناتا YF را برای رسیدن به سرعت های بالاتر تشویق کنید به راحتی با این ماشین میتوانید پا به پای هیوندای آزرا حرکت کنید و اگر رفتار آرام و نرم و تنبلی با هیوندای سوناتا YF  داشته باشید یک ماشین سست و کم شتاب خواهد شد . گیربکس 6 سرعته هیوندای سوناتا YF عملکرد هوشمندی دارد که در اصل برای کاهش مصرف سوخت برنامه ریزی شده است اما در رانندگی تهاجمی هم از خودش قابلیت های مناسبی را ارائه میکند . استهلاک و هزینه نگهداری های هیوندای سوناتا YF کم است و از هیوندای آزرا بسیار از نظر اینجور مسائل ماشین مناسب تری می باشد .

 

هیوندای سوناتا  2012

 

هیوندای سوناتا YF هندلینگ خوبی دارد اما سواری اش تقریبا خشک است که چندان جالب نیست و لاستیک های فاق کوتاه و خشکش هم در این حس سواری تاثیر بدی گذاشته است. البته به لطف این تعلیق فرمان پذیری هیوندای سوناتا YF خوب و لذت بخش است . از دیگر خوبی های سوناتا هم ترمز های پرقدرت و قابل اطمینانش می باشد . در کل اگر عادت به تند رفتن و انجام حرکت های ناگهانی دارید از سواری با هیوندای سوناتا YF لذت میبرید . سواری هیوندای سوناتا YF مختص خودش است و شخصیت منحصر بفردی را دارد که افراد بسیاری از سواری هیوندای سوناتا YF لذت میبرند .  

هیوندای سوناتا YF در برابر هیوندای آزرا مزایای بسیار بیشتری دارد که از جمله آنها می توان به کیفیت بالاتر ، بازده بیشتر ، استهلاک کمتر ، چهره جذابتر ، بازار فروش قوی تر و ... اشاره کرد که همه اینها باعث شده است تا هیوندای سوناتا YF در این مقایسه بتواند امتیاز های بیشتری را به خودش اختصاص دهد .

 

هیوندای سوناتا  2012

HYUNDAI Azera

هیوندای آزرا 2010

مقایسه هیوندای آزرا 2010 با هیوندای سوناتا 2012

 هیوندای آزرا  2010


هیوندای آزرا زمانی به بازار عرضه شد که هیوندای قصد داشت تا خود را برای ورود به یک مرحله بالاتر در بازار های جهانی آماده کند و از اینرو هیوندای آزرا با طیف وسیعی از ویژگی های مثبت و منفی به بازار عرضه شد که در ادامه آنها را بیشتر بررسی میکنیم . هیوندای آزرا طراحی کشیده و تقریبا لوکسی را دارا می باشد که در زمان عرضه المان های لوکس بودن را به خوبی رعایت کرده بود اما حالا طراحی هیوندای آزرا نه تنها قدیمی شده است بلکه یک ماشین ساده بدون هیچ جلوه خاصی به نظر میاید  . طراحی هیوندای آزرا و هیوندای سوناتا YF دقیقا نقطه مقابل یک دیگر هستند یعنی هیوندای سوناتا YF مدرن و جذاب و پر از پیچ و خم های طراحی است و هیوندای آزرا ساده و بدون هیچ گونه ویژگی خاصی است اما نقطه مشترک آنها این است که هم هیوندای آزرا و هم هیوندای سوناتا YF هر دو پتانسیل بسیار عالی برای تیونینگ ظاهری را دارا می باشند  .

 

 هیوندای آزرا  2010

 

در داخل اتاق هیوندای آزرا ترکیب بندی مناسب و عریض خودنمایی می کند و زیبا است ولی طراحی داشبورد کمی قدیمی جلوه مب کند و توی ذوق می زند . هیوندای آزرا در داخل کابین ماشین ارگونومیکی است و سرنشینان وضعیت مناسبی را دارا میباشند . کابین هیوندای آزرا فضای خوب و گسترده ای دارد که در آن از صندلی های بسیار راحت استفاده شده و امکانات بسیاری نیز در آن قرار داده شده تا سرنشینان در بهترین وضعیت ممکن زمان خود را در ماشین سپری میکنند و امتیاز هیوندای آزرا در بخش آپشن کاملا در وضعیتی برابر با هیوندای سوناتا YF قرار دارد .

 

 هیوندای آزرا  2010

 

هیوندای آزرا کیفیت چندان بالایی ندارد و کابین ماشین زود دچار افت کیفیت می شود ضمن اینکه در بازار به راحتی هیوندای سوناتا YF معامله نمی گردد و همه اینها به معنی امتیازا های پایی در سینه هیوندای آزرا یک موتور V6  3.3  لیتری است که با 234 اسب بخار قدرت و 304 نیوتن متر گشتاور در حرکت اولیه کشش چندانی از خود را نشان نمی دهد اما شتاب ثانویه هیوندای آزرا بسیار عالی عمل می کند و قابلیت مغلوب کردن بسیاری از رقبای خود را دارا می باشد . هم چنین گیربکس 5 سرعته تیپ ترونیک هیوندای آزرا عملکرد خوبی را از خود نشان می دهد اما در بعضی مواقع تاخیر را چاشنی کار خود می کند و تنبل احساس میشود ولی در کل کمی عدم هماهنگ با پیشرانه هیوندای آزرا در مواقعی که ماشین تحت فشار است احساس می گردد . هیوندای آزرا در شتابگیری خوب عمل می کند اما اصلا مصرف سوخت این ماشین مناسب نیست و استهلاک بالای هیوندای آزرا هم در بلند مدت دلیل دیگری است که در بخش فنی ماشین 3 هیوندای سوناتا yf را برتر می داند .

 

هیوندای آزرا

 

در بحث هندلینگ و سواری هیوندای آزرا ماشین بسیار نرمی است که در آن احساس می کنید بر روی موج های دریا قرار دارید که این نرمی بیش از حد سیستم تعلیق ماشین به هندلینگ هیوندای آزرا آسیب زده است و در بعضی از مواقع در سرعت های بالا میتواند برای راننده ماشین دردسر شود و سبب حرکت ها و تکان های زیادی در زیر بندی و تعلیق هیوندای آزرا میشود . هندلینگ هیوندای آزرا در سطح نسبتا مناسبی ارزیابی میشود و در کل ماشین نرم و راحتی برای خارج جاده میباشد . ترمز های هیوندای آزرا عملکرد خوبی دارند و قدرتمند عمل می کنند . در بحث سواری هیوندای آزرا و هیوندای سوناتا YF نقطه مقابل یک دیگر عمل میکنند یعنی هیوندای سوناتا YF سعی دارد تا سواری تهاجمی و اسپرت را با کمی چاشنی راحتی ارائه میکند که ایمنی و لذت بیشتری را برای شما فراهم می کند اما هیوندای آزرا بسیار نرم و مواج است و اصلا ایمنی بالایی برای انجام حرکت های ناگهانی در سرعت بالا را دارا نمی باشد .

هیوندای آزرا یک ماشین بسیار پر استهلاک و پر خرج با سطح کیفیت متوسط است که پیشرانه پر کشش اما پر مصرفی دارد ، سواری اش نرم و راحت است و سطح آپشن های هیوندای آزرا هم قابل قبول است اما ضعف های زیادی در برابر هیوندای سوناتا yf را دارد و به همین سبب ارزش خرید پایین تری را نسبت به آن دارا می باشد .

 

  هیوندای آزرا  2010

نویسنده : ماشین 3


نظرات کاربران

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading