اینجا هستید: صفحه اصلی خودروهای بازار هوندا

هوندا

 

سوئی شیرو هوندا که موسس بزرگ ترین کارخانه تولید موتور سیکلت در جهان و یکی از برترین تولید کننده های ماشین سواری است در سال 1906 متولد شد و در سال 1946 یک مرکز تحقیقاتی کوچک با نام هوندا راه انداخت که در آن دوچرخه های موتوری کوچک تولید میکرد . سال 1948 بود سوئی شیرو هوندا با سرمایه تنها 3200 دلار بزرگ ترین کارخانه حال حاضر تولید موتور سیکلت در جهان را تاسیس نمود . اولین موتور سیکلت هوندا یک سال بعد از تاسیس کمپانی یعنی در سال 1949 عرضه شد و نه سال بعد یعنی سال 1958 سال تاسیس کمپانی آمریکایی هوندا بود . هوندا سی 100 اولین محصول کمپانی آمریکایی هوندا نام داشت که توانست رکورد فروش 30 میلیون دستگاه را برای خود ثبت کند . هوندا که در آمریکا به موفقیتی خیره شدنی دست یافته بود در سال 1960 ماشین اس 360 را روانه بازار کرد که بیشتر جنبه حمل بار داشت و شبیه موتور سیکلتی بود که چهار چرخ بر روی آن قرار داده شده بود .  اولین ماشین اسپرت هوندا با نام اس 500 در سال 1963 عرضه شد که در مسابقات اتومبیل رانی آن سال هم شرکت کرد ولی به موفقیت خاصی دست نیافت اما سال بعد هوندا به کمک تجربه های پیشین و موفقیت آمیز خود در مسابقات فرمول 1 توانست به پیروزی برسد . سال 1982 هوندا مدل آکورد را تولید کرد که به جایگاه برترین ماشین دیزل آمریکا دست یافت و علاوه بر این نخستین کارخانه تولید ماشین ژاپنی بود که تولید ماشین های خود را در آمریکا شروع کرده بود . در حال حاضر حدود 20 سال است که هوندا آکورد پرفروش مترین ماشین آمریکا میباشد . موفقیت ها و تبدیل هوندا از یک موتور سیکلت ساز به یکی از تخصصی ترین کارخانه های تولید ماشین بر اثر مدیریت صحیح و داشتن اهداف در تولید بود که به طور همزمان با بازاریابی صحیح و مدیریت صحیح فروش به برتری های فوق العاده ای دست یافت . طبق آخرین اخبار هوندا تا کنون در سال 2017 جزء برترین و پرفروش ترین ماشین های آمریکا بوده است . هوندا پس از یک وقفه 20 ساله در سال 1392 توسط شرکت فامیلی موتور عرضه شد و بعد از مشارکت این شرکت با هولدینگ گلرنگ ماشین های هوندا توسط شرکت گلرنگ موتور فامیلی وارد بازار میشوند .

 

شرکت خودروسازی ژاپنی و چندملیتی است، که به لحاظ تولید موتورسیکلت، موتور اتومبیل و خودرو در جهان شناخته می‌شود.
شرکت هوندا در سال 1948توسط سوییشیرو هوندا تاسیس شد و از سال 1959تاکنون، بزرگترین تولیدکننده موتورسیکلت در جهان می‌باشد. این شرکت همچنین با تولید 14میلیون موتور خودرو در سال، به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده موتورهای درون‌سوز جهان، شناخته می‌شود.
هوندا علاوه بر صنعت خودروسازی، در حوزه‌های دیگر، همچون تولید موتورهای هواگرد، هواپیماهای جت و موتورهای جت ، قایق‌های موتوری، پمپ‌های آب، تجهیزات الکتریکی، ژنراتورها و تجهیزات انتقال برق نیز فعالیت گسترده‌ای دارد.
شرکت هوندا نخستین خودروساز ژاپنی بود، که اقدام به تولید خودروهای لوکس، تحت برند اکیورا نمود و شرکت‌های تویوتا و نیسان نیز با الگو برداری از هوندا، اقدام به راه‌اندازی برندهای لکسوس و اینفینیتی کردند.
در حال حاضر کمپانی هوندا پس از شرکت‌های جنرال موتورز، گروه فولکس‌واگن، تویوتا، هیوندای موتور، فورد، نیسان و پژو سیتروئن هشتمین خودروساز بزرگ جهان به‌شمار می‌آید.درآخرین رده بندی بهترین برندهای خودروی دنیا هوندا در سال 2016 در رتبه چهارم قرار گرفت .

نمایش بیشتر