اینجا هستید: صفحه اصلی مقایسه خودرومقایسه چری تیگو7 با هایما S7 توربو

مقایسه چری تیگو7 با هایما S7 توربو

یکی از مقایسه های خودرویی پر مخاطب بازار ، مقایسه چری تیگو7 با هایما S7 توربو می باشد. با ماشین3 همراه باشید تا به مقایسه چری تیگو7 با هایما S7 توربو بپردازیم .

HIAMA s7 turbo

هایما S7 توربو

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
8
طراحی
7
امکانات رفاهی
7
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
8
امتیاز کل
46
قیمت هایما S7 توربو

chery tiggo 7

چری تیگو7

کیفیت سواری
8
خدمات پس از فروش
7
طراحی
8
امکانات رفاهی
8
ویژگی های فنی
8
ارزش خرید
6
امتیاز کل
45
قیمت چری تیگو7
انتخاب ماشین 3

HIAMA s7 turbo

هایما S7 توربو

Top car

HIAMA s7 turbo

هایما S7 توربو

مقایسه چری تیگو7 با هایما S7 توربو

هایما s7 توربو

 

هایما s7 نخستین ماشین شاسی بلند چینی ارائه شده توسط ایران خودرو است که ابتدا مدل تنفس طبیعی آن وارد بازار شد اما به دلیل ضعف هایی که داشت چندان با استقبال بالایی مواجه نشد و حالا هایما S7 توربو با تغییرات مثبت زیادی به میدان آمده است . هایما S7 توربو با توجه به قیمتش طراحی منطقی و مناسبی را دارا میباشد اما به هر حال چینی است و در بخش های مختلف هایما S7 شاهد طراحی کپی شده از ماشین های روز دنیا هستیم . به طور کلی طراحی هایما اس 7 جز در چند نقطه ماشین هماهنگ است و میتوان گفت که با توجه به چینی بودن ماشین و دیگر مسائل طراحی خوبی را دارا می باشد و استایل کلی ماشین طرحی نوآورانه دارد . در مدل توربو ماشین هایما اس 7 تغییرات شامل سپر جلو به همراه جلو پنجره جدید ، طرح جدید مه شکن ها ، دیفیوزر جدید سپر عقب ، وجود پایه باربند و طرح جدید رینگ های ماشین است که همه اینها سعی دارند تا به هایما اس 7 چهره خوب و قدرتمندی ببخشند .

 

هایما s7 توربو

 

داخل کابین هایما S7 توربو شباهتی با هیوندای وراکروز دارد ، کیفیت ساخت مناسبی دارد و متریال استفاده شده در داخل کابین هم وضعیت مناسبی دارد . در بخش تجهیزات رفاهی و ایمنی هم در هایما اس 7 نسبتا تجهیزات خوب و کاملی به کار گرفته شده است و آپشن های هایما S7 توربو با وجود اختلاف قیمت 40 میلیون تومانی سطح تقریبا برابری با چری تیگو 7 دارد . چری تیگو 7 از نظر کیفیت ، تجهیزات ، طراحی و ... امتیازات برابری با هایما S7 توربو دریافت میکند و این اختلاف قیمت تنها ارزش خرید چری تیگو7 را پایین میاورد .  

 

هایما s7 توربو

 

در بخش فنی  هایما اس 7 اتوماتیک توربوشارژر مجهز به یک پیشرانه 1.8 لیتری است که توسط سیستم توربوشارژ تقویت شده است . این پیشرانه توانایی تولید 170 اسب بخار قدرت و 230 نیوتن متر گشتاور را دارد . هایما S7 توربو قابلیت های فنی مناسبی دارد و مالکان آن از بخش فنی و توانایی های حرکتی هایما S7 توربو رضایت دارند . به طور مثال هایما S7  توربو به زمان تقریبی 10 ثانیه نیاز دارد که سرعت خود را از حالت سکون به صد کیلومتر در ساعت برساند . برای انتقال قدرت در هایما اس 7 توربو شارژ از یک گیربکس 6 سرعته تیپ ترونیک ساخت کشور کره جنوبی استفاده شده است . در موتور گیربکس این ماشین سطح هماهنگی تقریبا خوب است و بخش فنی ماشین تقریبا خوب است . هایما S7 توربو  و چری تیگو 7 قابلیت های حرکتی مشابه هم دارند و برتری خاصی را نسبت به یکدیگر دارا نمی باشند البته باید ببینیم در بلند مدت استهلاک و سلامت کدام ماشین بهتر است تا اینجا که هیچ کدام از ماشین های هایما S7 توربو و چری تیگو 7 امتحان خود را در بلند مدت پس نداده اند .

 

هایما s7 توربو

 

هایما S7 توربو در میان ماشین های چینی تعلیق و زیر بندی خوبی دارد و به علت اینکه چرخ های عقب هایما S7 توربو از تعلیق مستقل بهره می برند در پستی بلندی ها عملکرد خوبی دارد و علاوه بر این هایما S7 توربو هندلینگ و کیفیت سواری قابل قبولی را دارا می باشد .

هایما S7 توربو با توجه به قیمت 90 میلیون تومانش ماشین خوبی است و در این رنج قیمت هایما S7 توربو با وجود اینکه چینی است انتخاب مناسبی می باشد اما چری تیگو 7 با اینکه ویژگی هایی مشابه هایما S7 دارد اما قیمت گزاف 130 میلیون تومانی و افت قیمت زیادش ارزش خرید چری تیگو 7 را به شدت کاهش می دهد .

 هایما s7 توربو

chery tiggo 7

چری تیگو7

مقایسه چری تیگو7 با هایما S7 توربو

 چری تیگو 7

 

چری تیگو 7 را میتوان زیباترین و جدید ترین شاسی بلند چری دانست که اخیرا معرفی شده است و مدتی هم میباشد که نمونه های پلاک شده چری تیگو 7 در سطح شهر مشاهده شده است . در طراحی چری تیگو 7 اگر کمی دقت کنیم از شاسی بلند های مطرح دنیا در گوشه و کنار این ماشین میتوانیم طرح های کپی کاری شده ای ببینیم که تقریبا در کنار هم طرح این ماشین خوب از آب در آمده است ولی خیلی واضح است کپی کاری ها که این موضوع خوب نیست . حجم ها و خطوط به کار رفته در بدنه بیش وجود سادگی و یکنواخت بودن را در این ماشین تاکید می کنند اما کمی هم حس و حال لوکس بودن را به ظاهر این ماشین بخشیده اند .

 

 چری تیگو 7

 

طراحی کابین چری تیگو 7 بسیار معمولی است و مناسب یک ماشین 130 میلیون تومانی نیست و با مدل های ارزان تر ماشین های چری شباهت دارد همیشه در بیشتر ماشین های چینی شاهد ضعف کیفیت ساخت و مونتاژ این ماشین ها بودیم و دیدیم که برای ادوات از متریال خوبی استفاده نکرده اند و این موضوع در مورد چری تیگو 7 هم صدق میکند و با کابین بسیار ضعیف و دور از انتظار این ماشین مواجه میشویم . نقطه قوت چری تیگو 7 در این رنج قیمت وجود بیش از حد و اغراق آمیز آپشن های مختلف است که برای افرادی که ماشین را از روی آپشن انتخاب می کنند نکته خوبی است . چری تیگو 7 و هایما S7 توربو از نظر کیفیت و آپشن و ... ماشین های برابری هستند اما چری تیگو 7 به  علت قیمت نا مناسب ارزش خرید پایین تری دارد .  

 

 چری تیگو 7

 

در سینه تیگو 7 یک پیشرانه 4 سیلندر خطی است که 1498 سی سی حجم دارد و مجهز به سامانه پرخوران توربوشارژر است . این پیشرانه در دور موتور 5500 دور در دقیقه به قدرت 145 اسب بخار دست پیدا میکند و گشتاورش نیز در دور موتور 1750 دور در دقیقه به 210 نیوتن متر میرسد . مصرف سوخت ترکیبی این ماشین 6.3 لیتر است و استاندارد آلایندگی یورو 5 را میتواند پاس کند . هایما S7 توربو و چری تیگو 7هر دو ماشین های توربو هستند و با توجه به کیفیت پایین سوخت در ایران باید ببنیم استهلاک پیشرانه های چری تیگو 7 و هایما S7 توربو در بلند مدت چگونه خواهد بود . اعداد و ارقام هایما S7 توربو از چری تیگو 7 بیشتر است اما توانایی های حرکتی هر دو ماشین در یک سطح برابر هستند .

 

 چری تیگو 7

 

در بحث سواری سیستم تعلیق چری تیگو 7 نسبتا قابل قبول است و سواری به نسبت مناسبی ارائه می دهد اما در بعضی مواقع در جذب ضربه و ناهمواری ها گیج عمل می کند . از نظر لذت سواری و ... از چری تیگو 7 به عنوان یک ماشین معمولی یاد میشود و در کل خیلی از هندلینگ و قضایای اینچنینی چری تیگو 7 رضایت کامل ندارند . نکته منفی چری نیگو 7 ضعف قدرت ترمز چری تیگو 7 زمانی است که وزن زیادی بر روی محور ماشین قرار می گیرد .

چری تیگو 7 به عنوان یک ماشین چینی با توجه به ویژگی هایی که ارائه می کند اصلا ارزش پرداخت مبلغ 130 میلیون تومان را دارا نمی باشد و در مقایسه با ماشین هم کلاس خود یعنی هایما S7 توربو را ندارد و هایما S7 توربو با قیمت 90 میلیون تومانی ارزش خرید بالاتری را دارا می باشد .

 

 چری تیگو 7

نویسنده : ماشین 3

مطالب مرتبطنظرات کاربران

 • user icon
  نویسنده : مدیر سایت
  تاریخ : 1396/07/09

  به نظر من باید مدیران خودرو اسپانسر ماشین سه بشه که از تولیدات حمایت کنه

 • user icon
  نویسنده : بهنام
  تاریخ : 1396/07/09

  این مقایسه اصلا درست نیست و برای اولین بار که دو خودرو با این همه اختلاف قیمتو مقایسه میکنید اگر همینجور پیش بره همین روزها شاهده مقایسه تیگو 7 با وانت پیکان هستیم و در بخش طراحی وانت پیکان پیشی میگیره

 • user icon
  نویسنده : مسعود اصغرپور
  تاریخ : 1396/07/09

  قضاوت منصفانه ای نبود...چری تیگو 7 خیلی بهتر از هایماست.
  کافیه یکبار داخل هایما بشینید از کیفیت بد پلاستیک داشبوردش بر پراید صد صلوات می فرستید .

 • user icon
  نویسنده : محمدامین سنگتراش
  تاریخ : 1396/07/12

  ماشين سه لطفا نظر سنجي
  رو عوض كنيد . چقدر 2008 و كپچر رو ببينيم؟

 • user icon
  نویسنده : علي
  تاریخ : 1396/07/13

  چرا نظرتون راجع به هايما اينقدر سريع برگشت،قبلا ايرادات بجا و درستي ازتون شنيديم ولي الا برعكس دارين از هايما دفاع ميكنيد.دليل اين تغيير موضع سريعتون رو نميدونم،لطفا بگيد بهمون

 • user icon
  نویسنده : رحمان
  تاریخ : 1396/07/22

  به نظرم اصلا مقايسه منصفانه اي نيست، از هيچ كدوم از برندها دفاع نميكنم ولي مسلما كسي كه اين مطلب رو نوشته اصلا تيگو ٧ رو از نزديك نديده و مغرضانه و بسيار تابلو مقايسه كرده

 • user icon
  نویسنده : علی
  تاریخ : 1396/07/22

  دقيقا برعکس تمام مطالبی که گفتین.
  تیگو 7 عالی سواریش و از همه مهمتر شرايط پرداخت پولی و2سال خدمات رایگان. و5سال ضمانت موتور و گیربکس هست.حتی با 5 سال بیمه بدنه و 1سال ثالث رایگان

 • user icon
  نویسنده : فرزاد
  تاریخ : 1396/07/23

  تیگو هفت ماشین خوبی هستش. یکی از دوستانم تازه گرفته و من هم کاملا ماشین روتست کردم ولی بنظرم قیمتش کمی بالاس و ارزش خریدش کمتر باید باشه. البته هایما از نظر قیافه خوبه

 • user icon
  نویسنده : حسین حیدری
  تاریخ : 1396/12/09

  متاسفم برای سایت تیگو 7 اصلا قابل مقایسه نیست با هایما پیش بره شما تیگو رو با پیکان مقایسه میکنید و می گید پیکان بهتره شما اول یه تحقیق در تیگو سون کن بعد بیا اینجا بنویس تیگو 7 بسیار ماشین عالی هس از نظر هم چی و هیچ نقطه ضعفی نداره اصلا شما خدمات پس از فروش رو خوندین تا 2 سال همه خدمات ریگان و 5 یا 150000 کیلومتر این ماشین از داستر تیوولی اینا هم خیلی بهتر هست و تازه از این ها هم با اختلاف بهتره بعد شما با یه ماشین چرت مقایسه میکنی
  بعد شما هم کلا برید اسپانسر ایران خودرو بشید و کلا هم از محصولات چری بد بنویسد

 • user icon
  نویسنده : محمد
  تاریخ : 1396/12/23

  با توجه به موضوعات مطرح شده در مقایسه بین دو خودرو اینگونه برداشت می شود که نظر نویسنده مغرضانه بوده و بیشتر قصد داشته ارزش یک خودرو را خوب جلوه داده ودیگری را بد وملاک مقایسه ایشان فقط وفقط قیمت خودرو بوده.

 • user icon
  نویسنده : علس
  تاریخ : 1397/01/04

  من خودم هایما دارم و چری هم دوستم و من پشت هردو نشستم هردو ماشین خوبی هستن ولی هایما خیلی از چری بهتر است اگر قرار باشد چری بهتر باشد فقط چری اریزو5

 • user icon
  نویسنده : مهدی
  تاریخ : 1397/01/08

  کاملااااااااااا جانب دارانه از هایما تعریف کرده . من تیگو ۷ خریدم و خیلییی سر تر از هایما هست .

  • نویسنده : Mo.
   تاریخ : 1397/04/23

   سلام ودرود🙏🏻آيا شما راضي هستيد ؟قبلا چه ماشيني داشتيد ؟آيا سرعت اوليه وشتاب وترمز خوبي داره؟ممنون ميشوم راهنماييم كنيد

 • user icon
  نویسنده : ali.v
  تاریخ : 1397/02/07

  فقط خواسته ازهایما جانبداری کنه والا اگر هایما از تیگو 7 بهتر هست پس چرا قیمتش ازتیگو 7پایینتراست،تیگو 7خیلی ازهایما بهتر هست و کسانیکه هایما دارند اصلأ راضی نیستند،لطفامغرضانه قضاوت نکنید.

  • نویسنده : سلمان نیمه فارسی
   تاریخ : 1397/03/29

   برادر من شرکت وارد کننده چری سود زیادی رو خودروها میکشه این دلیل این نمیشه که هر چیزی گرون تر باشه بهتر هست

   چری خیلی گران فروشه
   قیمت دوبی رو مقایسه کنید با قیمت ایران خودرو ها ـ
   کلا شرکت بهمن و ایرانخودرو کمترین سود رو روی خودروهای وارداتی مونتاژ دارن و سایپا و مدیران خودرو و کرمان موتور سود زیادی میکشن رو خودرو ها

 • user icon
  نویسنده : علیرضا
  تاریخ : 1397/05/13

  باکمال احترام به دارندگان تیگو ۷ خودروی هایما s7 خیلی سواریش بهتره ماشین بسیار پرقدرتیه در کنار نرمی خاصی که داره با کلی آبشن از همه مهمتر برای مصرف کننده خدمات پس از فروشه که ایران خودرو در تمام نقاط کشور از هایما s7 پشتیبانی میکنه

 • user icon
  نویسنده : محمدامین سیفی
  تاریخ : 1397/05/16

  هایما s7 توربو داریم و پسرخالم تیگو 7 داره از نظر ظاهری هایما خیلی با اُبهته و حس ماشین های شاسی بلند گرانقیمت را می ده و تیگو 7 ظاهری ریز و زیبایی داره از نظر شتاب و قدرت هایما خیلی سرتره خدمات پس از فروش هایما خیلی بهتره و خیالت راحته چون ایران خودرو پشتیبانی می کنه البته اینو بگم که هایما های قدیمی با شتاب ۱۶ ثانیه مثل لاکپشت و آشغال هستند

 • user icon
  نویسنده : علی
  تاریخ : 1397/06/02

  طبق اطلاعاتی که شمادرمعرفی تیگو ۷ و هاوال۲ ارائه دادید تیگوقدرت اسب بخاربیشتری داره و مصرف کمتری داره وزن کمتری داره وسرعت بیشتری داره. ولی گفتیدبه تیگواعتماد نکنید ولی ازهاوال باهمین مشخصات ضعیفتر تعریف کردید.

 • user icon
  نویسنده : کامران
  تاریخ : 1397/09/15

  سلام دوستان. با احترام به همه چری سواران باید بگم که انصافا هایما ماشین بهتر و قابل اعتمادتری هست. خیلی نرمو بی سروصداست. من برادرم تیگو هفت داره تو سرعت بالا وقتی ترمز محکم میگیری یه جوری ته دل آدم خالی میشه حس تسلط راننده از بین میره.

 • user icon
  نویسنده : مهدی
  تاریخ : 1398/05/31

  هر دو بدرد نمیخورن بی خودی بحث نکنید....
  اخه ماشین چینی کجای دنیا به جز ایران جا داره.
  این پولو بدید یه ماشین مدل پایینتر المانی با خیال راحت رانندگی کنید.

  • نویسنده : ارش
   تاریخ : 1398/06/19

   کجا رندگی میکنی داداش؟؟؟؟ کدوم ماشین المانی تو این رنج قیمت هست؟؟؟ احتمالا پراید سواری😂😂😂

ثبت نظر

نظرات شما بعد ار تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد

loading