اینجا هستید: صفحه اصلی خودروهای بازار بنز

بنز

 مرسدس بنز را که میتوان قدیمی ترین و معروف ترین برند تولید ماشین در جهان دانست بیش از یک قرن میباشد که در حوزه حمل و نقل دارد خدمت رسانی میکند . اولین طرح از موتور های مدرن که قابلیت حرکت برای وسایل نقلیه را به وجود میاوردند و حمل و نقل را از اسب و گاری به سوی ماشین و موتور و ... سوق میداد در سال 1886 رونمایی گردید . هنگامی ک به آقای دایملر توسط یک سرمایه گذار اتریشی پیشنهاد همکاری داده شد ایشان پذیرفتند و تعداد زیادی ماشین تولید کردند که بسیاری از این ماشین ها با نام مرسدس به فروش رسید . تا پیش از وقوع جنگ جهانی اول ، نسبت به کارل بنز ماشین های دایملر شهرت بیشتری به پا کرده بود و از بنز ماشین هایش بهتر بود.  در سال ۱۹۰۸ هم بنز و هم دایملر در مکان بهترین‌های گرند پری فرانسه قرارگرفتند . بعد از وقوع یک سری اتفاقات و وقایع در طول جنگ جهانی دوم بنز و دایملر همکاری خود را با هم آغاز کردند . از آن زمان به بعد،  ماشین هایی که ما با نام مرسدس بنز میشناسیم همواره در میان بهترین و با کیفیت ترین ماشین های دنیا قرار گرفته است . مرسدس بنز که به نوعی پدر ماشین های سواری در دنیا است به پیشرفت صنایع حمل و نقل کمک زیادی کرده است و رکورد های بسیاری را بر جای نهاده است . به عقیده بسیاری تکنولوزی ماشین های هیبریدی جدید است اما مرسدس بنز این تکنولوژی را در دهه 1900 بر روی یکی از ماشینهای خود به کار گرفت .  بد نیست بدانید ماشین های مرسدس بنز نخستین اتومبیل هایی بودند که توانستند رکورد رسیدن به سرعت 200 کیلومتر در ساعت را بشکنند . در تاریخچه مرسدس بنز جز در زمینه ماشین های سواری موفیت های بسیاری هم در زمینه حمل و نقل عمومی دیده میشود که از جمله آنها میتوان به معرفی اولین کامیون دیزلی جهان و اولین اتوبوس دیزلی جهان توسط مرسدس بنز اشاره کرد . مرسدس بنز تا همین امروز همواره سعی داشته است که ایمنی حداکثر را در ماشین های خود به کار ببرد و ماشین هایش بالاترین راندمان را داشته باشند از این رو شاهد هستیم که توربوشارژر ، سوپر شارژر و کاهنده های آلایندگی تا چه حد در بخش فنی ماشین های مرسدس بنز استفاده میشوند . لوگوی با شکوه مرسدس بنز که یک ستاره سه پر است، نشان تسلط این ماشین بر زمین، دریا و آسمان می باشد که در سال ۱۹۰۳ طراحی در سال 1923 به عنوان یک نشان تجاری ثبت شد و تا سال ۱۹۲۶ چندین بار تغییر کرد تا به شکل امروزی خود رسید . بعد از جنگ جهانی اول در سال ۱۹۲۶ که صنعت آلمان رو به زوال بود شرکت دایملر بنز تأسیس شد که محصولات خود را با نام مرسدس وارد بازار کرد ، لوگوخود را به صورت یک دایره که در وسط آن یک ستاره قرار گرفته است ، طراحی کرد و برای استفاده در پنجره رادیاتور گنجانده شد . البته نشان فعلی که در آن حلقه ای ستاره سه پر را دربرگرفته در سال 1937 طراحی شده است . ابتدا لوگو مرسدس شامل سه شاخه یا همان ستاره و فاقد حلقه دور آن بود ، اما پس از ادغام مرسدس و بنز در دهه 20 ميلادي یک حلقه به دور ستاره نیز اضافه شد. 

 

 مرسدس بنز، شرکت خودروسازی آلمانی است، که در زمینه طراحی و ساخت  انواع خودرو ، کامیون و اتوبوس و خدمات مالی لیزینگ و بیمه ماشین فعالیت می کند. شعار مرسدس بنز «یا بهترین یا هیچ» است.

کارخانه مرکزی شرکت مرسدس بنز در منطقه زیندل فینگن واقع در شهر اشتوتگارت آلمان است.

مرسدس بنز ادامه قدیمی‌ترین سازنده خودروهای بنزینی در جهان، یعنی دایملر موتورن گیزلشافت است که در سال ۱۸۹۰ توسط  گوتلیب دایملر و وویلهام مایباخ تأسیس شده بود. شاخه دیگر از مرسدس-بنز، کمپانی بنز آگ است، که در سال ۱۸۸۳ توسط کارل بنز راه‌اندازی شد.

در سال ۱۹۰۰آقای گوتلیب دایملر درگذشت و در ۱۹۰۲ پس از انعقاد قراردادی میان ویلهم مایباخ و امیل جلینک، شرکت دی ام جی تولید اتومبیل با برند مرسدس، که از ابتدای نام دختر جلینک، یعنی مرسدس جلینک گرفته شده بود را، آغاز کرد.

در سال ۱۹۲۶ شرکت دایملر بنز از ترکیب دو شرکت  دایملر موتورن گیزلشافت و بنز اند سی تأسیس شد و از تاریخ ۲۸ ژوئن ۱۹۲۶ کارخانجات دو شرکت، تولیدات خود را، با  برند مرسدس بنز، به بازار عرضه کردند.

در سال ۱۹۹۸ پس از ادغام  دایملر بنز با شرکت خودروسازی آمریکایی کرایسلر و تشکیل دایملرکرایسلر آگ، این شرکت مدیریت مرسدس-بنز را در اختیار گرفت. در سال ۲۰۰۷ در پی خریداری کرایسلر ، توسط شرکت مدیریت سرمایه سریروس و انحلال دایملرکرایسلر، شرکت دایملر آگ تشکیل شد.

امروزه مرسدس بنز یکی از زیر مجموعه های  شرکت دایملر آگ به‌شمار می‌آید و همراه با پورشه ، آئودی ، ب ام و  چهار  خودروساز مشهور آلمانی هستند، که به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس جهان، شناخته می‌شوند.

 

نمایش بیشتر